15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

ČFL: FK Tachov - J. Domažlice 1:0 (0:0)

Ve vloženém 18. kole České fotbalové ligy se domažlická Jiskra představila v krajském derby na perfektně připraveném trávníku v Tachově. Hosté přijeli v roli papírového favorita, k čemuž je předurčovalo lichotivé druhé místo v tabulce, zatímco domácí FK, který získal v dosavadních zápasech o šest bodů méně, držel místo 12. Zápas, na který přišlo 520 platících diváků celkově příliš mnoho pohledných fotbalových momentů nepřinesl, k vidění bylo z obou stran hodně nepřesností, hry na náhodu a hra byla často neurovnaná, chaotická.
V prvním poločasu domažličtí svoji roli plnili, byli po většinu času aktivnějším celkem a kromě samotného závěru první části hry byli lepším mužstvem. Po přestávce se hra v poli vyrovnala, obě mužstva se o aktivitu střídala, domácí v zápasu několikrát podržel brankář Houdek, a kdy už se schylovalo k Berbrově ruletě, nezvládli hosté taktickou stránku hry, vrhli všechno do útoku, aniž by zajistili defenzívu a to soupeř potrestal po rychlém brejku v 90. minutě zápasu vítěznou brankou.
Ve 4. minutě museli hosté odvracet Habartovu střelu ze střední vzdálenosti na roh a po jeho rozehrání zleva se odražený míč dostal k Hrdličkovi, s jehož nedůraznou střelou z 20 metrů si však Švihořík poradil. O čtyři minuty později musel těsně před nabíhajícím Fořtem zasahovat domácí gólman Houdek, který vzápětí zneškodnil i přízemní střelu Čady z hranice šestnáctky. Po nudné desetiminutovce přinesla trochu vzruchu 18. minuta, kdy se Neradem špatně bráněný domácí Dvořák dostal ke střele zprava z hranice šestnáctky, ale Švihořík jeho pokus zneškodnil. O minutu později napřáhl domácí Kravar, ale ze střední vzdálenosti domažlickou branku přestřelil. Ve 21. minutě stačili domácí po Fořtově centru odvrátit míč těsně před nabíhajícím Leitlem a vzápětí centr téhož domažlického záložníka z levé strany, směřující pod břevno musel Houdek vytlačit na roh. Slibnou šanci domažlických zastavil o chvíli později odpískaný ofsajd Fořta a na druhé straně stačili hosté odvrátit centr směřující do jejich šestnáctky. Ve 32. minutě zatáhl míč po levé straně hostující Čada, jeho centr měl však Fořt „na dlouhou nohu“ a tak stačil v pádu míč usměrnit z 10 metrů jen vedle levé Houdkovy tyče. O dvě minuty později byl dloubáček domažlického Fořta na nabíhajícího Došlého příliš dlouhý a vzápětí hosté odvrátili centr Došlého zleva. Ve 39. minutě stačil tachovský gólman Houdek vyboxovat míč po Fořtově centru jen k Braunovi, ale ten nedal střele zpoza šestnáctky dostatečnou razanci a směr a tak míč skončil v Houdkových rukavicích. Když si pak s Hrubého centrem domácí zadáci poradili, přišla 42. minuta a hosté byli blízko vedoucí branky. Fořt totiž rozehrál tr. kop z 22 metrů přesně k levé Houdkově tyči, ale domácí brankář výtečným zákrokem míč vyrazil. Závěr poločasu patřil domácím, ale s jejich tr. kopem si poradil Švihořík a celkově tři centry do svého pokutového území stačili domažličtí zadáci vyřešit bez pohromy.
Hned v úvodu druhé půle musel vytáhnout jeden kvalitní zákrok i domažlický gólman, když po střele Hrdličky zprava vytlačil míč směřující pod břevno na roh. Ten rozehrál zprava opět Hrdlička, našel hlavu Dvořáka, ale ten míč nasměroval z 9 metrů nad domažlickou branku. Ve 48. minutě nestačil naběhnout nikdo na střílený centr domácího Dvořáka a o chvíli později po Knakalově dlouhém autovém vhazování hlavičkoval právě Dvořák, ale jeho pokus z 9 metrů zachytil Švihořík. V 52. minutě poslal pěknou uličku na nabíhajícího Chocholouška hostující Fořt, ale domácí gólman Houdek vytáhl proti jeho střele z 14 metrů opět výtečný zákrok a míč reflexivně vykopl. Jen o minutu později měli hosté další šanci, když Mužík našel nehlídaného Čadu, ale jeho střelu z šestnáctky dalším výborným zákrokem vyrazil Houdek na roh. V této fázi hry domácí gólman své mužstvo jednoznačně podržel, což bylo důležitým krokem ke konečnému vítězství. Domácí potom převzali od hostů iniciativu, ale Knakalův aut, ani tři následně rozehrané rohové kopy domácích nic nepřinesly, i když po třetím z nich se dostal k hlavičce tachovský Dvořák, ale domažličtí míč do sítě nepustili. Poté se hra začala kouskovat oboustranným střídání a udílením žlutých karet, takže si divák příliš fotbalu neužil. K vidění bylo pouze několik odvrácených centrů na obou stranách, další odvrácená Dvořákova hlavička z 9 metrů před domažlickou brankou, ale i neuznaný gól Fořta, kterému předcházelo ofsajdové postavení. Obě mužstva vycítila, že jediná branka rozhodne o vítězi a snažila se o její vstřelení. Hosté se museli bránit dalším dvěma centrům do své šestnáctky, zatímco šanci domažlického Roubala zastavil odpískaný ofsajd. S ofenzívou to hosté přehnali v 90. minutě, kdy se všech deset hráčů nahrnulo na polovinu soupeře, po Mužíkově tr. kopu se míč dostal na kopačky domácích a ti toho využili k dlouhému pasu na rozběhnutého Šáchu, kterého nezastavil ani vyběhnuvší Švihořík, následný centr pak u vzdálenější tyče usměrnil v pádu hlavou do odkryté branky Ruda a bylo pro hosty vymalováno – 1:0. Když pak zneškodnil domácí brankář Braunův pokus ze 20 metrů, ozval se závěrečný hvizd rozhodčího Kubce a domácí propukli v bujarou oslavu nečekaného vítězství.
Branka: 90. Ruda. Rozhodčí: Kubec – Janoch, Cihlář. ŽK: 2:5. Diváků 520.
FK Tachov: Houdek – Tříska (80. Ruda), Matas, Knakal, Habart – Hrdlička (87. Šácha M.), Tušl, Kravar, Šácha P. (90. Hána), Stružka (71. Hudec) – Dvořák. Trenér: Stanislav Purkart.
Jiskra Domažlice: Švihořík – Chocholoušek, Bauer, Nerad, Hrubý – Došlý (65. Špírek), Braun, Čada, Mužík, Leitl (71. Roubal) – Fořt. Trenér: Milan Matejka.
Hned v úvodu druhé půle musel vytáhnout jeden kvalitní zákrok i domažlický gólman, když po střele Hrdličky zprava vytlačil míč směřující pod břevno na roh. Ten rozehrál zprava opět Hrdlička, našel hlavu Dvořáka, ale ten míč nasměroval z 9 metrů nad domažlickou branku. Ve 48. minutě nestačil naběhnout nikdo na střílený centr domácího Dvořáka a o chvíli později po Knakalově dlouhém autovém vhazování hlavičkoval právě Dvořák, ale jeho pokus z 9 metrů zachytil Švihořík. V 52. minutě poslal pěknou uličku na nabíhajícího Chocholouška hostující Fořt, ale domácí gólman Houdek vytáhl proti jeho střele z 14 metrů opět výtečný zákrok a míč reflexivně vykopl. Jen o minutu později měli hosté další šanci, když Mužík našel nehlídaného Čadu, ale jeho střelu z šestnáctky dalším výborným zákrokem vyrazil Houdek na roh. V této fázi hry domácí gólman své mužstvo jednoznačně podržel, což bylo důležitým krokem ke konečnému vítězství. Domácí potom převzali od hostů iniciativu, ale Knakalův aut, ani tři následně rozehrané rohové kopy domácích nic nepřinesly, i když po třetím z nich se dostal k hlavičce tachovský Dvořák, ale domažličtí míč do sítě nepustili. Poté se hra začala kouskovat oboustranným střídání a udílením žlutých karet, takže si divák příliš fotbalu neužil. K vidění bylo pouze několik odvrácených centrů na obou stranách, další odvrácená Dvořákova hlavička z 9 metrů před domažlickou brankou, ale i neuznaný gól Fořta, kterému předcházelo ofsajdové postavení. Obě mužstva vycítila, že jediná branka rozhodne o vítězi a snažila se o její vstřelení. Hosté se museli bránit dalším dvěma centrům do své šestnáctky, zatímco šanci domažlického Roubala zastavil odpískaný ofsajd. S ofenzívou to hosté přehnali v 90. minutě, kdy se všech deset hráčů nahrnulo na polovinu soupeře, po Mužíkově tr. kopu se míč dostal na kopačky domácích a ti toho využili k dlouhému pasu na rozběhnutého Hudce, kterého nezastavil ani vyběhnuvší Švihořík, následný centr pak u vzdálenější tyče usměrnil v pádu hlavou do odkryté branky Ruda a bylo pro hosty vymalováno – 1:0. Když pak zneškodnil domácí brankář Braunův pokus ze 20 metrů, ozval se závěrečný hvizd rozhodčího Kubce a domácí propukli v bujarou oslavu nečekaného vítězství.
FK Tachov: Houdek – Tříska (80. Ruda), Matas, Knakal, Habart – Hrdlička (87. Šácha M.), Tušl, Kravar, Šácha P. (90. Hánea), Stružka (71. Hudec) – Dvořák. Trenér: Stanislav Purkart.
Článek Jirky Pojara najdete na: fotbaldomazlice.cz/?p=1212
Ohlasy na zápas:
Marek Bauer, obránce Jiskry Domažlice: "Na zápas s Tachovem jsme se moc těšili - první regionální derby ve 3. lize, očekávaná pěkná návštěva a hlavně spousta bývalých spoluhráčů a také trenér. O motivaci tudíž bylo postaráno. Byli jsme na Tachov dobře připraveni, věděli jsme, že to bude hlavně zápas o soubojích a standardních situacích.
Z naší strany to nebyl herně povedený zápas, kombinačně jsme tentokrát vyhořeli. Ale i přesto jsme si vytvořili 3 jasné šance, které jsme bohužel neproměnili a při kterých se zaskvěl Dan Houdek. Tachov nás ničím nepřekvapil, hrál jednoduše do silného Franty Dvořáka a těžil z dlouhých autů Martina Knakala, s čímž jsme si ovšem až na pár výjimek poradili. Závěr zápasu jsme nezvládli takticky, kdy jsme se nahrnuli na útočnou standardní situaci a z brejku po špatném zajištění jsme obdrželi branku. Tohle se nám nemůže stávat a jsou to další ztracené body."
Petr Mužík, kapitán Jiskry Domažlice:"Prvni půli sme byli lepší my, druhou Tachov. V nepříliš pohledném utkání, byla škoda našich dvou velkých šanci Čady, kdy domácí podržel brankář Houdek. V závěru se přiklonilo štěstí k Tachovu. Zápasu by spíše slušela remíza, ale takovej je fotbal... Myslím že rozhodla větší chuť domácích po vítězství a naše taktická chyba v závěru."