15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

ČFL: J. Domažlice - FK Kolín 2:0 (0:0)

V 6. kole České fotbalové ligy přivítali hráči Jiskry Domažlice, trůnící po nepřesvědčivých výsledcích posledních kol s 13 body na 4. místě, na svém trávníku aktuálně desátý tým tabulky, který dosud nasbíral 9 bodů, loňského účastníka 2. ligy celek FK Kolín. Domácí trenér Matejka měl k dispozici kromě dlouhodobě zraněného Bárty kompletní kádr a tak se čekalo konečně domácí vítězství a tři body do tabulky.

V prvním poločasu byli většinou aktivnější domácí, ale hosté podnikali nebezpečné rychlé protiútoky, se kterými měli domácí zadáci starosti. Hostující brankář Vízek několikrát prokázal své kvality a spoluhráče podržel, ale míč ze sítě lovil jeho protějšek Šiman a domácí si oddechli, když rozhodčí Rejžek odpískal ofsajd jeho střelci Jelínkovi. Úvod druhé půle patřil aktivnějším hostům, ale domácí zakrátko převzali iniciativu, což jim vyneslo vedoucí branku. Když pak přidal druhý gól Došlý, domácí si už výsledek pohlídali a brali nakonec všechny body.

Po krátkém oťukávání se po přihrávce domácího Fořta dostal ke střele nabíhající Došlý, ale Vízek výtečným zákrokem jeho střelu z šestnáctky vyrazil na roh. Domácí začali aktivně a o minutu později vyboxoval hostující brankář střílený centr Bauera zprava, v 8. minutě zneškodnil další centr, když tentokrát centroval zleva Fořt a vzápětí si poradil i s hlavičkou téhož domácího útočníka z 8 metrů, po Roubalově centru. V 10. minutě rozehrál rohový kop zleva hostující Kučera, míč prošel až před překvapeného Šimana, který jej reflexivně vyrazil k Jelínkovi a ten jej zblízka usměrnil do sítě. Ke smůle hostů mu však byl odpískán ofsajd a gól proto neplatil. O dvě minuty později poslal dopředu domácí Došlý nabíhajícího Brauna, ale Vízek včasným vyběhnutím nebezpečí pádem pod nohy zažehnal. Ve 13. minutě napřáhl zpoza šestnáctky kolínský Šourek, ale trefil jen jednoho z domácích zadáků. O tři minuty později si na nákop z hloubi pole naběhl domácí Došlý, ale tomu stačil míč do zámezí odkopnout vracející se Šourek. V 18. minutě ztratili domácí ve středu pole míč a hostující Kučera šel do rychlého brejku, ale když odcentroval na zcela volného Brunclíka, tomu nevyšel první dotek s míčem a než jej zkrotil, vykryl mu úhel Šiman, který jeho střelu zprava z 8 metrů vyrazil a nebezpečí zažehnali domácí odkopem. Hosté hru vyrovnali a o minutu později napřáhl z 23 metrů kolínský Jelínek, ale Šiman byl na místě. Poté srazili hosté Mužíkův tr. kop na roh a v 25. minutě zatáhl míč po pravé straně domažlický Chocholoušek, oslovil nabíhajícího Roubala, jehož volej ze 17 metrů srazili hosté na roh. Po jeho rozehrání se dostal k hlavičce Fořt, ale z 9 metrů minul pravou Vízkovu tyč. Domácí bránili pohyblivé hosty velmi volně, nechávali jim mnoho prostoru na zpracování míče a rozehrávku, takže kolínští toho využívali k zakládání nebezpečných útoků, které však končily nepřesnou poslední přihrávkou nebo špatným zakončením. Ve 36. minutě zatáhl míč po pravé straně domácí Došlý, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Brauna, ale jeho volej z 23 metrů nemohl Vízka překvapit. O tři minuty později našel domažlický Fořt nabíhajícího Čadu, ale tomu sebral míč z kopaček vyběhnuvší kolínský gólman. Ve 42. minutě se v dalším rychlém průniku ocitl hostující Bláha, který našel Veselého, na jehož centr zprava však nikdo ze spoluhráčů nedosáhl a vzápětí se do míče z 23 metrů opřel Kučera, ale domácí jeho střelu srazili na roh. Stejně se dařilo na druhé straně po přihrávce Chocholouška domácímu Došlému, který se před šestnáctkou uvolnil, ale střelou trefil soupeře a míč skončil mimo branku. Ani ze dvou následujících Mužíkových rohových kopů domácí nic nevytěžili, a když se o chvíli později dostal k zakončení domažlický Fořt a zleva ze 17 metrů Vízkovu branku přestřelil, ozvala se Rejžkova píšťalka a šlo se smírně do kabin.

Jako obvykle patřil začátek druhého dějství aktivnějším hostům, ale Jelínek pálil po odvráceném centru Bláhy z 20 metrů nad domácí branku. Domácí kontrovali v 56. minutě, kdy Leitl dal pod sebe na Brauna, jehož střelu z 22 metrů, směřující pod břevno však Vízek reflexivně vyrazil a následně míč zachytil. O minutu později se prohnal po pravé straně domácí Fořt, který svoji akci zakončil střelou z 18 metrů do boční sítě kolínské branky. V 59. minutě na centr hostů zprava sice nedosáhl hlavou Veselý, ale míč se dostal k nehlídanému Nešporovi, jehož střelu z 8 metrů zleva z úhlu Šiman reflexivně vyrazil. O pouhé dvě minuty později našlápl k dlouhému sólu hostující Veselý, dostal se až k šestnáctce Jiskry a jeho střelu pod břevno Šiman vytlačil nad branku. Domácí pomalu převzali režii zápasu do svých rukou a dočkali se odměny, když v 64. minutě rozběhl akci Čada, centrem zleva našel nabíhajícího Fořta, který volejem ze 3 metrů nedal Vízkovi šanci – 1:0. Hosté kontrovali o dvě minuty později, ale Veselého střelu z šestnáctky, po samostatné akci, zneškodnil Šiman. O další minutu později se po Mužíkově tr. kopu zorava dostal ke střele volejem z 10 metrů domažlický Fořt, ale Vízkovu branku minul. Dvacet minut před koncem poslal dopředu Fořt domácího kanonýra Došlého, ten si před šestnáctkou připravil míč ke střele a na jeho pokus byl Vízek krátký – 2:0. Hosté se nevzdávali a v 76. minutě musel domácí gólman Šiman vyrazit Tvrzníkovu střelu z šestnáctky a domácí zadáci uklidili míč do bezpečí. Domácí vzápětí kontrovali akcí Leitla a střelou Fořta zpoza šestnáctky, Vízek míč výborně vyrazil a následná Fořtova střela byla hosty sražena vedle branky. V 77. minutě se v nepřehledné situaci před kolínskou brankou dostal ke střele z otočky Bauer, ale trefil jen jednoho ze soupeřů. Když si v 80. minutě po Mužíkově rohovém kopu zleva poradil s Fořtovou hlavičkou z malého vápna Vízek, který míč vytlačil na roh a o tři minuty později zneškodnil kolínský gólman po Mužíkově tr. kopu střelu agilního Fořta zpoza šestnáctky, bylo to z fotbalu vše. Pak už následovalo jen opakované střídání na obou stranách, které hru rozdrobilo a fotbal pohřbilo. Domácí už v poklidu své tři body pohlídali a mohli zaslouženě oslavovat.

Branky: 64. Fořt, 70. Došlý.

Rozhodčí: Rejžek – Němec, Průcha. ŽK: 1:4. Diváků: 300.

J. Domažlice: Šiman - Chocholoušek, Bauer, Nerad, Beránek (46. Hrubý) - Došlý (74. Špírek), Braun (90. Hradecký), Mužík (87. Javorský), Roubal (46. Leitl - Fořt. Trenér: Milan Matejka.
FK Kolín: Vízek - Šourek (87. Seifert), Biško, Vencl, Kouřil - Bláha (67. Jukl), Jelínek, Brunclík, Nešpor - Veselý (87. Vejr), Kučera (74. Tvrzník). Trenér: Ondřej Beran.

Pozápasové reakce:

Milan Matejka, trenér Jiskry Domažlice:"Začali jsme hrát až ve druhém poločasu. V první půli to bylo jen nakopávání na Roubala a já jsem mančaft nepoznával. Hráli jsme se strašně nezajištěnou obranou, kdy nás mohl soupeř potrestat dvěma, třemi góly... Dopředu to nebylo nic, jen na náhodu, středoví hráči utíkali z prostor, kam si měli jít pro balon, takže jsem byl rád, že skončil provní poločas, že jsme mohli jít do kabin a tam si vysvětlit, že takhle se hrát nedá. Do druhého poločasu jsme udělali jednu vynucenou změnu, protože si Beránek stěžoval na bolest v kotníku, tak jsme nechtěli riskovat a druhá změna byla vynucená z mého pohledu, protože Roubal neodvádí to, co já po něm chci a Luďa Leitl zase odvedl svůj kvalitní standardní výkon. My ptřebujeme na té straně mít připraveno víc útočníků, nepotřebuju tady dva hráče, kteří budou hrát, ale potřebuju, aby ti ostatní jim šlapali na pérka, aby se rvali při tréninku a když pak dostanou šanci v zápasu, tak aby to taky prodali. Myslím si, že kdyby Roubal pokračoval v tom, co předváděl prvních patnáct minut, tak bychom se tam z některé průnikové akce dostali a něco by se ujalo. Ten hráč je rychlej, má zakončení... Bohužel potom se zase někam ztratil a nebylo ho do konce poločasu vidět. Je potřeba vyzdvihnout gólmana za ty zákroky v první půli, protože ať to chytil jak to chytil, byla to obtížná stituace a kdybychom tam dostali branku, tak by to utkání bylo daleko těžší, soupeř by byl podpořen v běhání. Dneska to bylo zase o velmi dobrém bloku silného soupeře, který nešetřil krokem a zaplňoval všechny mezery, kudy bychom mohli projít. Velký dík si dnes zaslouží Čada, kterej když vidí, že to nejde, tak pro ten balon jde dolů, nebojí se projít, tam ty tunely jsou a my se bojíme do nich dávat přihrávky. David je zkušenej, je to druhá liga takže on ví, že se toho nebojí, projde, nahoru, někomu nahraje... je to zase výborný výkon Čady. Já jsem přesně tuhle hru od Kolína očekával, kdybyste viděli naši herní přípravu, tak tam je velkými písmeny napsáno: síla ve standardních situacích se silným obranným blokem, běhavý tým... Kolín hrál přesně to, co jsme od něj čekali, byť nebyl až tak posílen fotbalisty z Pardubic, ale ono to v defenzívě někdy tak funguje, že nepotřebujete mít až takovou kvalitu. Defenzíva se dá naučit, je to o poctivosti, o kondici a o tom, že se člověk nebojí bránit jeden na jednoho.
Následující zápas s Tachovem bude jednoznačně opepřen tím, že je to derby, kluci už učitě jsou s tachovskými v kontaktu, je tam spousta hráčů, kteří nedávno ještě oblékali dres Domažlic. Já se na to utkání také těším a myslím si, že by to mohlo být zajímavé utkání, je tam veliké hřiště, takže se určitě bude dát hrát, nebude to nějaká zákopová válka. My tam nepřijedeme zalézt, my tam přijedeme prostě vyhrát.
Žižkov to už bude úplně jiný level, protože Žižkov je pro mne velké zklamání co se týče výsledků. Já jsem je viděl hrát o víkendu s Pískem, byli jednoznačně lepší, s 80% držením balonu, vytváří si na můj vkus strašně málo střeleckých příležitostí, potom prohrává na penalty, ale víte jak to v penaltách chodí. Většinou mančafty, kterým se podaří se Žižkovem uhrát bod, jsou "nakopnuty" a pak obírají Žižkov o body i v těch penaltách."

Jakub Šiman, brankář Jiskry Domažlice: "Pro mně není důležitá nějaká statistika nul, pro mně je důležité, že vyhrajeme, ale zase na druhou stranu je dobře, že ten gól nedostaneme a to je práce nejen moje, ale ani těch čtyřech kluků přede mnou, ale je to práce celého týmu.  Musím říci, že i v Převýšově jsme to zvládli po obranné stránce dobře a teď jsme k tomu přidali i ty góly. To jsem po Převýšově říkal, že když přidáme góly, že to takhle skončí a to je dobře. Kolín bránil dobře v bloku, to co chceme hrát i my, hráli oni. Měli tam zajímavé hráče, např. s číslem 10, myslím, že se jmenoval Kučera, to je zajímavý hráč nebo i jejich kapitán... Myslím, že mají dobré mužstvo, nehráli špatnej fotbal, ale potvrdilo se to, co jsme si říkali od začátku za Pavla Horvátha, že se hraje 90 minut a fotbal se láme v té 60. minutě, tam jsme přidali dvě branky a nebláznili jsme, nechtěli jsme to strhnout, že bychom nějak otvírali obranu, nechtěli jsme dát ještě víc branek, věděli jsme, že nám tohle vedení stačí a když budeme hrát, co jsme hráli pořád a nebudeme dělat chyby, tak že si výsledek udržíme. Na zápas s Tachovem se těší úplně všichni v kabině, protože tam většinu kádru známe nebo jsme tam dokonce i hráli a myslím, že na to derby by mělo přijít hodně lidí a kdybychom odsud něco odvezli, bylo by to ještě lepší."

David Čada, záložník Jiskry Domažlice:"Byl to těžký zápas, Kolín dobře bránil, zaplaťpánbůh jsme přežili jejich asi dva nebo tři strašně nebezpečné brejky, které byly po našich chybách, ale věřili jsme, že toho góla ve druhé půli dáme a tak jsme to ubojovali. Dovolím si říci, že ve druhé půli jsme byli jasně lepší. V Tachově nás čeká další obrovsky těžký zápas. Tady pro místní je to derby, určitě se budeme snažit vyhrát, uvidíme s čím na nás soupeř vyrukuje. Víme jak hrajou - bude to těžké, budou tam lítat od Martina Knakala dlouhé auty a Franta Dvořák v útoku, to bude pro Bauíčka (Bauer) s Nerym (Nerad) hrozně těžké.  Byl bych spokojený s vítězstvím 1:0 třeba i v 92. minutě. Tento týden bych nazval docela brutálním. Teď máme Tachov a na Žižkov zatím nebudeme myslet. Uvidíme, jak zvládneme Tachov a podle toho se bude odvíjet zápas na Žižkově."