10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

KP: J. Domažlice B - FK Holýšov 3:0 (1:0)

V pátém kole fotbalového krajského přeboru Plzeňského kraje se v okresním derby představilo na domažlickém trávníku mužstvo FK Holýšov. Oba celky dělil jen bod, když Holýšov jich nasbíral 8 a trůnil na 6. místě tabulky, zatímco rezerva Jiskry Domažlice měla o bod méně a patřila jí 8. příčka. Utkání proto nemělo jasného favorita a více než stovka diváků se mohla těšit na vyrovnaný souboj. Domácí, kteří byli po většinu zápasu aktivnější, se dokázali v útoku prosadit, zatímco hosté byli v ofenzívě naprosto sterilní a Švihoříkovu branku vážněji neohrozili, což bylo rozhodující pro konečné skóre zápasu.

Ve vlažném a oťukávacím úvodu zápasu zaujala 6. minuta, kdy se po chybě hostujícího Kubiny zmocnil míče domácí Bláha, který šel sám proti brankáři Faltusovi, ale z 10 metrů obstřelil nejen tělo vybíhajícího gólmana, ale o kousek minul i jeho levou tyč. Poté hra sklouzla do opatrné, nezáživné pasáže, kdy se oba týmy více soustředily na to neudělat chybu. Až v 16. minutě rozehráli aktivnější domácí tr. kop, ale tečovaný míč skončil ve Faltusových rukavicích. O tři minuty později se odražený míč dostal k domácímu Buršíkovi, ale jeho střela zpoza šestnáctky se odrazila od bránícího soupeře ke Špírkovi, který z 18 metrů holýšovskou branku přestřelil. Ve 23. minutě zastavil rodící se šanci hostů odpískaný ofsajd a o šest minut později se diváci dočkali prvního gólu zápasu. Lešek zatáhl míč po levé straně, centrem našel volného Lucáka, na jehož volej z 10 metrů byl Faltus krátký – 1:0. Domácí byli pořád aktivnější, ale Javorského tr. kop skončil pouze rohovým kopem, z něhož domácí nic nevytěžili a s tr. kopem Lukáše si na druhé straně poradil Švihořík. Ve 36. minutě si za zbytečný faul ve středu hřiště vykoledoval žlutou kartu hostující Hamerník a protože to byla v pořadí již druhá, uviděl hříšník i kartu červenou a šel do sprch. Poté si s Lucákovým centrem poradil holýšovský gólman Faltus a čtyři minuty před obrátkou stačili hosté vyřešit nepřehlednou situaci před svou brankou. Ve 42. minutě našlápl k dlouhému sólu domácí Špírek, který se před šestnáctkou vyhnul obráncům, ale jeho střelu Faltus zneškodnil. V samotném závěru poločasu ubránil hostující Kubina pronikajícího Lucáka jen za cenu rohového kopu, který zprava rozehrál Špírek na hlavu Kubra, ale ten nasměroval míč z 8 metrů jen do náruče holýšovského brankáře.

Úvod druhého poločasu byl v poli vyrovnaný, ale domácí měli šanci hned po zahájení hry, když Bláha sebral míč váhajícímu hostujícímu gólmanovi, ale stačil jej v pádu usměrnit pouze vedle pravé tyče holýšovské branky. Poté si se dvěma centry hostů bez větších problémů poradil domažlický gólman Švihořík a když se pěkně uvolnil hostující Černohorský, trefil zpoza šestnáctky pouze tělo bránícího Koreluse, aby odražený míč následně poslal vedle domažlické svatyně Kubina. Domácí odpověděli v 53. minutě, kdy svůj průnik po pravé straně zakončil Špírek střelou ke vzdálenější tyči a zvýšil stav utkání na 2:0. Hosté vyrovnali hru ve snaze o kontaktní gól a tak o tři minuty později si po přihrávce Lukáše dlouho rovnal míč ke střele hostující Valachovič, ale jeho pokus z 20 metrů domácí odvrátili. V 62. minutě se dostal ke střele holýšovský Kraus, ale trefil jen tělo soupeře a vzápětí si s Šimkovým centrem poradil Švihořík. O šest minut později vyzkoušel pozornost Faltuse střelou zpoza šestnáctky domácí Špírek a v 70. minutě se po chybné „malé domů“ v podání Trhlíka dostal k vypíchnutí míče před Faltusem Bláha, ale nestačil jej usměrnit do odkryté branky. Naposledy se skóre měnilo o minutu později, když svoji akci zakončil vydařenou střelou do pravé holýšovské tyče, od níž se míč odrazil do sítě, Lucák – 3:0. Když se domácí ubránili dvěma centrům do své šestnáctky, a centr domácího Buršíka byl sražen na roh, začala být hra drobena střídáními a fauly. K vidění byl už je tr. kop hostujícího Lukáše, směřující pod levou Švihoříkovu šibenici, ale domažlický gólman míč za svá záda nepustil a v samotném závěru vyzkoušel holýšovského gólmana střelou z 20 metrů domácí Lucák.

Branky: 24., 71. Lucák, 53. Špírek.

Rozhodčí: Janda - Červený, Fillinger. ŽK: 4:3, ČK: 0:1 (36. Hamerník po 2 ŽK). Diváků: 150.

J. Domažlice: Švihořík - Kalný (64. Pavlíček), Kubr, Korelus, Lešek - Lucák (88. Hojda), Javorský (64. Vísner), Černý, Bláha (71. Copák), Špírek (78. Štěpán) - Buršík. Trenér: Martin Steinbrücker.

FK Holýšov: Faltus - Šimka, Baxa, Trhlík, Lukáš (80. Dotzauer) - Šobr (69. Zavadil), Černohorský, Hamerník, Kubina (58. Kraus) - Jeniš, Valachovič (74. Kaas). Trenér: Karel Míčka.