14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

ČFL: Jiskra Domažlice - SK Benešov 3:3 (2:0) PK 4:5

Vložené 17. kolo české fotbalové ligy svedlo ve středu na domažlickém trávníku na Střelnici průběžně druhý celek domácích s posledním mužstvem tabulky, kterým byl SK Benešov. Zdánlivě jednoznačná záležitost však ve fotbale, který dle slov klasika „nemá logiku,“ se i tentokrát vyvinula zcela jinak, než si domácí fanoušci a funkcionáři přáli. Po přesvědčivém prvním poločasu, kdy domácí soupeře jasně přehrávali a pouštěli jej před svou šestnáctku jen výjimečně, za což si vysloužili dvougólové vedení, přišla ve druhé půli ledová sprcha. Hostům zřejmě o přestávce trenér naordinoval velmi účinné „Zákostelského kapky“ a hráči vědomi si, že ve výkonu z první půle nemohou pokračovat, nastoupili na trávník jako mnohem pohyblivější, agresivnější a odvážnější soupeř. Co se dělo v kabině domácích můžeme jen spekulovat, ale faktem je, že Jiskra nastoupila na trávník s přesvědčením, že v duchu první půle už zápas dohraje a na zásadní změnu ve hře soupeře nestačila vůbec zareagovat. Těsně presovaní hráči najednou ztráceli mnoho míčů, běhavý a důrazný soupeř získal s úvodním hvizdem druhé půle kontrolu nad středem hřiště, a když zahodil zbytečný respekt z domácí obrany, která byla příliš ofenzívně laděná na to, aby stačila pokrýt rychlonohé nájezdy před Šimana, bylo pro domácí zle nevesele. Syndrom „úvodu druhé půle“ na domácí sedl jako deka a tak, jako už v mnoha zápasech předtím hráči Jiskry tuto část hry totálně nezvládli, čehož hosté využili a během deseti minut otočili stav utkání na 2:3! Rychlé vyrovnání sice domácí nabudilo, ale přes téměř trvalý tlak do konce zápasu už další recept na zdolání Tetourovy branky nenašli. Pokud si hráči neuvědomí, že i proti papírově slabšímu soupeři musí „jezdit po zadku,“ protože vítězství jim samo do klína nespadne, zapomenou na profesorský fotbal bez šťávy a nasazení, není tímto výpadkem nic ztraceno, ale pokud budou stejné chyby donekonečna opakovat, mohou na sen o postupu zapomenout. Mizérie pro Jiskru pokračovala i v následné Berbrově ruletě a tak si ve středečním odpoledni hosté překvapivě odvezli z půdy horkého papírového favorita dva cenné body!

Od úvodního hvizdu rozhodčího Drábka hráli prim domácí, protože soupeř toho z fotbalové abecedy příliš nepředváděl. V úvodní minutě benešovští vyřešili nepřehlednou situaci před svou brankou a o dvě minuty později po Mlynaříkově centru zleva hlavičkoval Fořt vedle pravé Tetourovy tyče. V 5. minutě stačil hosté srazit Došlého pokus zpoza šestnáctky na roh a o dvě minuty později zamířil mimo benešovskou branku Mlynařík. O tři minuty později našel dloubáčkem domácí Fořt nabíhajícího Čadu, ten se sice uvolnil, ale jeden z hostů mu skluzem vypíchl míč na roh. Hosté poprvé navštívili Šimana ve 14. minutě, ale Zákostelského tr. kop mířil vysoko. Po čtvrthodině hry se blýskl hostující brankář Tetour po Fořtově střele z 20 metrů, mířící k jeho pravé tyči, když míč vytlačil na roh. V 18. minutě našel domácí Beránek Kučeru, který napřáhl z 18 metrů a i tentokrát výborným zákrokem Tetour míč vytlačil na tyč, aby následně skončil mimo branky. Ve 21. minutě si na rohový kop Mužíka naskočil Nerad, ale hlavou míč usměrnil z 8 metrů vedle pravé Tetourovy tyče. O tři minuty později oslovil Mužík dloubáčkem nabíhajícího Došlého, ale výborně vyběhnuvší Tetour šanci domácího kanonýra zmařil. Tlak domácích vyústil ve vedoucí branku v 28. minutě, kdy Čadova přihrávka prošla hostující obranou k Došlému a ten ze 12 metrů prostřelil vybíhajícího Tetoura – 1:0. Na branku odevzdaně hrajících hostů se valil útok za útokem, ale jeden Beránkův centr skončil rohovým kopem a druhý poslal hlavou ze 12 metrů nad benešovskou branku Bauer. Hosté se osmělili ve 34. minutě, ale Žák, střílející z 18 metrů mířil vysoko. O dvě minuty později po Mužíkově rohovém kopu v boji o míč fauloval domácí Braný domažlického Bauera a byl na světě pokutový kop, který s přehledem proměnil Fořt – 2:0.  Ve 39. si s tr. kopem benešovského Skopce poradil nudící se domácí gólman Šiman a vzápětí museli hosté za cenu rohového kopu zastavit nebezpečný průnik a centr Mlynaříka zleva, po Mužíkově přihrávce. Domácí kapitán rozehrál rohový kop na hranici malého vápna, kde vznikl velký závar, prosadit se tam snažil Fořt, ale Tetour výborně jeho dorážku zblízka zblokoval a hosté se odkopem osvobodili. Před obrátkou stačili ještě domácí proniknout Chocholouškem po pravé straně, ale jeho centr usměrnil hlavou Čada nad benešovskou branku a poté skončil Čadův centr zleva opět rohovým kopem, ze kterého však pro Jiskru nic nevykvetlo.

V úvodu druhé půle přišel pro domácí šok. Hosté zjistili, že dosavadní způsob hry by vedl k vysoké prohře a tak narukoval na hřiště mnohem běhavější, agresivnější a útočně drzejší, což domácí zjevně zaskočilo. Najednou jim chyběl čas na rozehrávku, byli u míče o krok později, a když hned první akci hosté ve 47. minutě přetavili po průniku Micky a centru zprava v kontaktní gól, který vstřelil u vzdálenější tyče zblízka nehlídaný Žák, byli na kolenou – 1:2. Soupeř ovládl střed hřiště a pro změnu on bušil do nekoncentrované domažlické obrany. Domácí sice odpověděli akcí Kučery, který našel Fořta, ale ten stál v ofsajdu a jeho pokus stejně skončil v Tetourově náruči. Běžela 52. minuta, když se špatně bráněný hostující Turek pěkně uvolnil a střelou z otočky z 15 metrů našel pravou Šimanovu šibenici – 2:2. Domácí sice reagovali aktivně, ale Beránkův centr zleva skončil rohovým kopem, po němž hosté uhasili i závar před svou brankou. V 56. minutě se po rychlé akci dostal do zakončení hostující Čapek a protože v této fázi hry „tam hostům spadlo do čeho kopli,“ míč se otřel o jednoho z hráčů tak, že doplachtil přesně do pravé šibenice domažlické branky 2:3! Domácí se prezentovali Leitlovou střelou zleva, která benešovskou branku přelétla, ale v 59. minutě se po Došlého rohovém kopu v závaru před Tetourem nejlépe zorientoval Bauer a zblízka dopravil míč do sítě - 3:3. Domácí tedy v této chvíli zbývalo relativně dost času na druhé otočení výsledku. Oni se o to i snažili, opět převzali iniciativu, ale akce Kučery, či Došlého skončily pouze rohovým kopem, po němž nebyla úspěšná hlavička Nerada, ani jeho následný volej z 8 metrů, protože míči vždy stál v cestě soupeř. Hosté sympaticky nejen bránili, ale snažili se rovněž útočnou aktivitou strhnout konečné vítězství na svou stranu. V 75. minutě domácí odvrátili tr. kop Skopce a o dvě minuty později skončila akce Večery rohovým kopem. Pět minut před koncem stačil hostující Brankář Tetour s pomocí Turka zneškodnit střelu, či centr Bauera a vzápětí si hosté oddychli, když byl v závaru před jejich brankou odpískán útočný faul domácích a dosažený gól proto nebyl uznán. V 88. minutě si na Leitlův centr zleva naskočil marek Bauer, ale hlavou zamířil zpoza malého vápna vedle vzdálenější tyče benešovské svatyně. Když pak Hradeckého centr zprava nasměroval ve skluzu Čada mimo soupeřovu branku a Chocholouškův tr. kop srazili hosté na roh, ozval se závěrečný hvizd rozhodčího Drábka a šlo se na penalty.

I v nich se domácí ujali vedení, když ve 3. sérii vychytal Šiman Zákostelského, ale vzápětí se totéž povedlo Tetourovi v duelu s Čadou. Ve čtvrté sérii Šiman zneškodnil pokus Večery a pro domácí to vypadalo dobře. Jenže v rozhodující páté sérii nepřekonal benešovského gólmana Roubal a pokračovalo se dál. Rozluštění přišlo v sedmé sérii, kdy Tetour vychytal Hradeckého a plusový bod zamířil do Benešova.

Branky: 28. Došlý, 37. Fořt PK, 59. Bauer - 47. Žák, 52. Turek, 56. Čapek.

Řídili: Drahoslav Drábek -  Dominik Starý a Dan Vodrážka. ŽK: 1:2 (79. Čada - 41. Žák, 92. Tetour). Diváků: 422.

Jiskra Domažlice: Šiman - Chocholoušek, Bauer, Nerad, Mlynařík (52. Leitl) - Došlý (69. Roubal), Mužík, Kučera (81. Hradecký), Beránek - Fořt, Čada. Trenér: Milan Matejka.

SK Benešov: Tetour - Večeřa, Braný, Zákostelský, Vrňák - Micka (78. Vokoun), Čapek, Skopec (92. Šíma),  Žák, Balata (90. Rejhon) - Turek (87. Svoboda). Trenér: Luboš Zákostelský.