10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

KP: Jiskra Domažlice B – Dynamo H. Týn 6:0 (2:0)

Už ve 3. kole Krajského přeboru Plzeňského kraje hostili fotbalisté Jiskry Domažlice B v okresním derby svého rivala z Horšovského Týna. Před téměř 150 diváky byl k vidění zajímavý fotbal a trvalá převaha domácích hráčů, kteří svého okresního soupeře nijak nešetřili. Po dvougólovém náskoku z prvního poločasu se nakonec skóre nezastavilo ani na pověstném „bůru“ a do Horšovského Týna se stěhoval hned šestigólový příděl.

Od samotného začátku zápasu bylo jasné, že domácí chtějí uhrát plný počet bodů a svojí agresivní hrou, plnou pohybu, ovládli trávník. Po úvodním rohovém kopu, při němž se hosté ubránili se musel předvést hostující brankář Csekei, když vyrazil Špírkovu střelu ze 14 metrů, vyslanou zleva po Buršíkově přihrávce. V 6. minutě zatáhl míč po levé straně Vojtko, centrem oslovil Lucáka, ale jeho střela z šestnáctky byla vysoká. Hosté se dostali v 8. minutě k rozehrání tr. kopu ze střední vzdálenosti, ale Doležal mířil kousek vedle pravé Švihoříkovy tyče. Ve 13. minutě našel centrem zleva domažlický Lešek nabíhajícího Hrubého, ale ten hlavou z 8 metrů Csekeiovu klec minul. Aktivita domácích přinesla ovoce v 16. minutě, kdy Bláha zatáhl míč po pravé straně, jeho střílený centr se jen odrazil od Vojtkova těla, brankář Csekei však míč neudržel a v závaru se nejrychleji zorientoval Vojtko, který jej uklidil ze 4 metrů tam, kam z pohledu domácích patřil – 1:0. Domácí pokračovali v aktivní hře a v 19. minutě napřáhl z šestnáctky aktivní Vojtko, ale hosté míč srazili na roh. Ve 25. minutě se ke střele otočkou dostal Buršík, ale horšovskotýnská branka byla v tu chvíli příliš nízká. Poté musel pro zranění odstoupit dobře hrající Lucák a nahradil jej Vísner. Ve 28. minutě musel po rohovém kopu domažlického Bláhy a následné střele Vojtka zasahovat Csekei, který míč vyrazil na roh. Ten zleva rozehrál Bláha přesně na hlavu Hrubého, který jej však poslal ze 7 metrů vedle vzdálenější tyče horšovskotýnské branky. Ve 35. minutě vyrobila domácí obrana hrubku v rozehrávce, k míči se dostal hostující Dudáček, který se řítil na Švihoříka, ale domácí gólman nakonec výtečně vyrazil střelu z šestnáctky, mířící k jeho pravé tyči, na roh. Ve 38. minutě si na centr zprava naskočil domácí Hrubý, ale hlavičkou trefil jen břevno soupeřovy branky a v nastalém zmatku před Csekeiem přiťukl míč Bláha volnému Hrubému, který jej z 15 metrů nasměroval přesně k levé tyči horšovskotýnské branky – 2:0. Poločas zakončili hosté tr. kopem Falouta z 22 metrů, který se stal snadnou kořistí jinak se nudícího Švihoříka.

Po přestávce se obraz hry nezměnil, domácí šli přesvědčivě za vítězstvím a hned v úvodní minutě k tomu udělali další krok, když Hrubého centr stačil Csekei vyboxovat jen k Bláhovi, který míč nekompromisním volejem z 8 metrů poslal „pod víko“ – 3:0. Po pěti minutách se skóre měnilo počtvrté, když hostující gólman Csekei zaváhal s odkopem, do kterého mu nakonec skočil Buršík, který následně odražený míč bez problémů nasměroval do odkryté branky – 4:0. V 53. minutě se centr-střela domácího Leška zleva odrazila od vzdálenější tyče přihlížejícího Csekeie a vzápětí poslal míč z 18 metrů kousek vedle pravé horšovskotýnské tyče domácí Vísner. O dvě minuty později se pěkně uvolnil za šestnáctkou domažlický Lešek, ale jeho přízemní střelu Csekei kryl. Další střelecký pokus, tentokrát Špírkův skončil po teči hostů rohovým kopem a po hodině hry, kdy tentýž domácí hráč předvedl pěknou samostatnou akci zneškodnil jeho pokus z šestnáctky hostující gólman. Ten měl plné ruce práce v 63. minutě, kdy nejprve vyrazil Štěpánovu střelu a následně musel zasahovat před nabíhajícím Špírkem. Svůj postřeh pak musel předvést i v 68. minutě, kdy se pěkně uvolnil domácí Vojtko, jehož střelu zpoza šestnáctky stačil vyrazit. O minutu později však již opět lovil míč ze sítě, když Černý oslovil nabíhajícího Bláhu, který se prodral do šestnáctky a střelou zprava ze 12 metrů do vzdálenější šibenice zvýšil na 5:0. V 74. minutě rozehrál tr. kop ze střední vzdálenosti domácí Korelus a Csekei míč směřující k jeho levé tyči vytlačil na roh. O dvě minuty později předvedl domažlický Vojtko jeden ze svých parádních tanečků, který zakončil střelou ze 22 metrů, jíž vyhnal pavouky z levé šibenice – 6:0. V 80. minutě nasměroval míč z tr. kopu nad horšovskotýnskou branku Špírek a když pak Csekei výborně vyrazil střelu domácího Štěpána zleva z 18 metrů na roh, bylo to v naprosto jednoznačném zápasu vše a domácí mohli slavit získané tři body.

Branky: 16., 76. Vojtko, 38. Hrubý, 46., 69. Bláha, 51. Buršík.

Řídil rozhodčí Havránek s asistenty Mazánem a Šiškou. ŽK: 0:2. Diváků: 149.

Jiskra Domažlice: Švihořík – Hrubý, Kubr, Korelus, Lešek (80. Kalný) – Lucák (27. Vísner), Černý (77. Hojda) – Bláha (69. Copák), Špírek, Vojtko – Buršík (62. Štěpán). Trenér: Martin Steinbrücker.

FC Dynamo Horšovský Týn: Csekei – Blacký, Čedík (89. Mathauser), Rada, Konopík – Falout, Kordule, Černík, Novák – Doležal, Dudáček. Trenér: Alois Tomášek.