22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

ČFL: MAS Táborsko B - J. Domažlice 1:3 (0:1)

Branky: 19. Došlý - 0:1; 52. Mužík - 0:2 - 64. Dordič - 1:2 - 79. Bauer - 1:3.

Ve třetím kole, čtvrtém hraném, zavítali fotbalisté Jiskry Domažlice v ulici Bydlinského na stadion Svépomoci do Tábora, kde jím byl za soupeře domácí nováček ČFL, rezerva druholigového FC MAS Táborsko. Jejich A mužstvo mělo za sebou páteční jihočeské derby s Dynamem České Budějovice, proto mohl domácí kouč Josef Pleticha využít tři posily z A mužstva trenéra Frňky. Domácí branku hájil (cestovatel) Bojčuk, kterého dobře znají diváci na Domažlicku v Kolovči, z jeho půlročního působení v tomto klubu. Domácí měli na svém kontě cenný skalp, který budil respekt, a to jednoznačné vítězství nad favorizovanými Jirny, hned v prvním kole 6:1. Hostující kouč Matejka mohl do sestavy postavit dvě posily z Viktorie Plzeň mladíčky Aleše Matějů a Michala Mlynaříka. Naopak stále nemohl počítat, s motorem hry, univerzálem Jiřím Bártou. Cenné bylo, že se v závěru utkání objevil další zraněný hráč, Lukáš Roubal.

Domácí vstoupili do zápasu ve druhé minutě prvním rohem z levé strany, se kterým si Šiman poradil. Hosté odpověděli po akci Mlynaříka po levé straně, kdy přihrál před branku Fořtovi, ale jeho střelu Bojčuk vyrazil. Domažlice šli do vedení v 19. minutě, když Fořt ideálně středem vysunul před vápno Došlého, který si potáhl míč na levou stranu ze 13 metrů v pádu vypálil, míč se odrazil od břevna za brankovou čáru a skončil v síti - 0:1. Domácí se dostali do svojí největší šance ve 37. minutě, po centru Traoreho z levé strany Stoszek z malého vápna hlavou trefil břevno Šimanovy svatyně. Ve druhém poločase, hned v 53. minutě využil Došlý pomalé malé domů Froňka, vypíchl míč, obešel vyběhnutého Bojčuka po levé straně, nacentroval před branku na Mužíka, pro nějž už nebyl problém dorazit míč do branky - 0:2. Domácí odpověděli v 65. minutě, kdy se po levé straně prodral Rabiňák, následovala rychlá přihrávka na naběhnutého Dordiče, který přízemní střelou do levého dolního rohu nedal Šimanovi šanci - 1:2. Domácí se tlačili před Šimana, ale neúspěšně. Hřebíček do Táborské rakve zaklepal Mužíkův přesný roh z levé strany na přední tyč, kde Domažlická věž Marek Bauer hlavou nedal Bojčukovi šanci a upravil na konečných 1:3. Domažličtí hráči tak mají na svém kontě 11 bodů což je velmi pěkný start do nejpočetnější soutěže v České republice. Jiskra má příští týden zápasovou pauzu, protože se hraje 2. kolo Mol cupu, ze kterého vypadla. V neúplné tabulce ji patří první místo. Dalším soupeřem jí bude opět ve středu 2. září SK Benešov v rámci vloženého 17. kola.

FC MAS Táborsko B: Bojčuk – Běloušek (69. Peterka), Chotovinský, Smetana, J. Rabiňák – Dordič (84. M. Rabiňák), Turek (38. Bakule), Traore (88. Nohava), Kočí (84. Novák), Froněk – Stoszek. Trenér: Josef Pleticha

Jiskra Domažlice: Šiman – Chocholoušek, Nerad, Bauer, Matějů – Mlynařík (66. Leitl), Mužík, Čada (90+1. Javorský), Hradecký (77. Roubal), Došlý (83. Beránek) – Fořt (89. Braun). Trenér: Milan Matejka

Jaroslav Nerad obránce Jiskry Domažlice: "Bylo to pro nás velmi dobré utkání, ve kterém jsme si vytvořili hodně šancí. Čekali jsme, že Tábor bude hrát v silnějším složení mužstva. První poločas byl z naší strany lepší. Soupeř, když snížil na 1:2, tak chvíli byl lepším mužstvem, ale my jsme z rohového kopu zvýšili na 1:3 a bylo po zápase. Dneska jsme, jako jeden bojovali. Od domácích jsem čekal lepší kvalitu na míči. V dalším kole hrajeme s Benešovem, od kterého nevím co čekat, protože jsem v ČFL doposud nehrál."

Michal Mlynařík Jiskra Domažlice záložník: "Nebylo to lehké utkání, soupeř nebyl vůbec špatný. Přesto si myslím, že jsme měli více ze hry a úvodní šance patřily nám. Jednu z nich využil Došlý, to nám pomohlo. V druhém poločase jsme přidali druhou branku, která nám možná trochu „uškodila,“ zalezli jsme a dostali gól na 2:1. Naštěstí jsme na to zareagovali třetím gólem a to soupeře položilo. Já nastoupil do zápasu po delší době kvůli nemoci a hlavně druhý poločas už to bylo znát. Jinak si myslím, že jsme odehráli dobrý zápas."

Aleš Matějů obránce Jiskra Domažlice: "Samozřejmě, že jsem rád že mám nějaké zápasové vytížení. Domažlice jsou kvalitní tým, který patří mezi nejlepší týmy ve třetí lize a mě se hrálo dobře, některé kluky tam znám a hrál jsem s nimi, takže to bylo všechno dobré. Jsem rád, že jsme dneska zvítězili“.

Adam Beránek obránce Jiskry Domažlice : ,,První poločas jsme hráli výborně, soupeře jsme nepustili do žádné větší šance. Hráli jsme dobře jak kombinačně, tak pozičně. Odměnou byla naše první branka. Začátek druhého poločasu vypadal podobně, ale postupem času jsme soupeři dávali víc prostoru a taky jsme na to skoro doplatili. Nakonec jsme ale utkání zvládli. Makali jsme jeden za druhého, nenechali nic náhodě a zápas dotáhli do vítězného konce. Čekal jsem , že nastoupí víc hráčů z jejich Áčka. Překvapení se jinak nekonalo, věřil jsem, že vyhrajeme."

Dominik Hradecký záložník Jiskra Domažlice: "První poločas jsme plnili co jsme si řekli a nenechali soupeře kombinovat přes střed hřiště, ten musel volit dlouhé nákopy se kterými si naše obrana poradila. Bohužel jsme využili jenom jednu šanci a do druhé půle jsme šli za stavu 0:1 s tím, že budeme pokračovat v aktivní hře. To se nám moc nevedlo, soupeř začal kombinovat ve středu hřiště a my zbytečně ztráceli balony. Přesto jsme si vytvořili šance, nenechali Táborsko zvrátit stav zápasu a zaslouženě vyhráli 1:3.“

Rozhodčí: Šedivka- Dujsík- Brychta.
ŽK: 2-4 75. Kočí, 90+2 Froněk - 11. Matějů, 58. Nerad,66. Bauer,74. Došlý.

Hlášeno: 260 skutečně cca :100 .