16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

ČFL: Jiskra Domažlice - FK Baník Most 1:0 (0:0)

Že letošní ročník České fotbalové ligy bude mimořádně náročný, se přesvědčují jeho účastníci od samého začátku soutěže, kdy už po 2. kole přišel první „anglický týden,“ neboli vložené 4. kolo, které se hrálo ve středu 19. srpna. Domácí mužstvo se muselo po sobotním zápasu smířit se skutečností, že od něj po dvou úspěšných kolech odešel hlavní trenér a ikona českého fotbalu Pavel Horváth a rovněž brankář Martin Ticháček, kteří byly po personálních změnách ve Viktorii Plzeň povoláni, aby pracovali u letošního vítěze Synot ligy. Mužstvo proto v tomto zápasu vedl dosavadní asistent trenéra Milan Matejka. Ten měl pro utkání k dispozici, kromě Jirky Bárty, který doléčuje zánět achilovky, dvacetičlenný kádr hráčů.

Ze zatažené oblohy nejprve mrholilo, po zahájení zápasu začalo pršet a déšť byl chvílemi poměrně vydatný, takže se hrálo na mokrém a rychlém povrchu. Domácí byli po celý první poločas aktivnější, svým napadáním, vysunutým až před šestnáctku soupeře, dělali mosteckým zadákům starosti s rozehrávkou hlavně Hradecký s Fořtem a i ostatní hráči měli dobrý pohyb, z čehož pramenila jejich převaha v poli. Hosty při několika střelách podržel brankář Divkovič, ale vyloženou šanci si žádné z mužstev nevypracovalo. Po změně stran zúročili domácí svoji převahu gólem Čady a pak pomalu následovalo obvyklé zalezení do obranné ulity, iniciativy se ve vyklizeném středu pole chopili hosté, kteří se až do konce zápasu marně snažili ztéci Šimanovu branku, ale do vyložené šance je domácí obrana nepustila.

Hned v úvodu zápasu se po levé straně protáhl domácí Došlý, na jehož centr naskočil před malým vápnem Fořt, ale hlavou míč usměrnil kousek vedle pravé Divkovičovy tyče. V 5. minutě se po akci Došlého a Fořta prodral do šestnáctky Mostu Čada, tam přepadl přes nohu jednomu z bránících zadáků, ale píšťalka rozhodčího Němce zůstala němá. O dvě minuty později se po tr. kopu Mužíka míč odrazil k Leitlovi, jehož střelu ve skluzu z 18 metrů zneškodnil Divkovič. V 11. minutě zatáhl míč po pravé straně domažlický Došlý, našel Hradeckého a ten nabíhajícího Fořta, jehož střelu zprava z úhlu však zastavila bližší tyč mostecké branky. Hostující gólman si pak poradil i s nedůrazným pokusem Leitla, který se po Mužíkově přihrávce dostal ke střele z 20 metrů. Hosté se poprvé osmělili ve 14. minutě, kdy svou střelu zleva z 20 metrů nasměroval nad domažlickou branku Štefko. Ve 23. minutě se po centru zprava na hranici malého vápna marně natahoval domácí Došlý a o minutu později odvrátili hosté Hradeckého centr zleva k Leitlovi, jehož střela z 22 metrů skončila na těle bránícího soupeře a po následném Mužíkově rohovém kopu hlavičkoval Bauer z 8 metrů, ale míč skončil v Divkovičových rukavicích. Domácí stupňovali svůj tlak a hosty pustili jen sporadicky na svoji polovinu hřiště. Mostecká obrana odolala i po centru Chocholouška a po ojedinělé akci se dostal ke střele z 20 metrů hostující Černý, ale trefil pouze dobře bránícího soupeře. Po půlhodině hry si na centr zprava naskočil domažlický Fořt, hlavou posunul míč k Hradeckému, jehož pohotový volej z 15 metrů však výtečně zneškodnil Divkovič. Ve 33. minutě chyboval domácí Nerad, míče se zmocnil Štefko ale svůj nebezpečný brejk zakončil naštěstí pro domácí nepřesnou přihrávkou na nabíhajícího spoluhráče. Pět minut před obrátkou přihrál domácí Leitl pod sebe na Mužíka, jehož střelu z 20 metrů odrazil jeden z protihráčů k Hradeckému, ale ten volejem z 22 metrů mosteckou branku přestřelil. Ve 43. minutě měli domácí další šanci, když se po Mužíkově tr. kopu zleva dostal ke střele hlavou Došlý, ale míč směřující těsně pod břevno stačil Divkovič vytlačit nad branku. Když pak neuspěl svojí střelou domažlický kapitán Mužík a Došlého pokus z 22 metrů mířil do pošmourané oblohy, ozval se hvizd rozhodčího Němce a šlo se smírně do kabin.

I po obrátce se z oblohy snášely dešťové kapky, ale počáteční aktivitu domácích to nenarušilo. Nejprve si Divkovič poradil s centrem Leitla a na druhé straně mířil zprava z 20 metrů nepřesně mostecký Bouška. Domácí se potom nadvakrát ubránili po rohovém kopu Černého a naopak se mohli radovat v 52. minutě, kdy Mužík našel Čadu, který ukázal, že se v těsném prostoru umí prosadit a zprava ze 14 metrů prostřelil Divkoviče – 1:0. Vzápětí mohlo být pro hosty ještě hůř, když Fořt zleva našel centrem nehlídaného Došlého, ale volej domácího kanonýra z 10 metrů mostecký gólman výtečně vyrazil a stejně výtečně vyrazil i druhý pokus Petra Došlého z úhlu z malého vápna. V této fázi vyvinuli domácí drtivý tlak na soupeře, ale když se po pěkné Fořtově akci dostal míč Hradeckému, stačili hosté jeho střelu z 18 metrů srazit na roh. Ten rozehrál zleva Mužík, na míč si dobře naskočil Bauer, ale ještě lépe zareagoval Divkovič a nebezpečí mířící z jeho hlavy pod břevno zažehnal vytlačením míče nad branku. Stejně úspěšně si hostující gólman vedl po následném rohovém kopu Mužíka, který našel tentokrát hlavu došlého, ale Divkovič vytáhl další perfektní zákrok a i tentokrát hosty podržel. Po hodině hry se k soupeřově šestnáctce prodíral Došlý, soupeř mu míč ukopl pouze k Mužíkovi, ale jeho pohotová střela zpoza šestnáctky mířila nad mosteckou branku. Poté se pomalu do hry začali vracet hosté, ale s jejich dvěma centry si domácí obrana poradila, zatímco na druhé straně po Mužíkově rohovém kopu mířil hlavičkou těsně mimo levou mosteckou šibenici Bauer. Další šance domácích přišla v 72. minutě, kdy Mužíkův tr. kop zleva nasměroval hlavou Fořt vedle vzdálenější tyče Divkovičovy branky, kde však na míč u tyče jen těsně nedosáhl Čada. Postupně v dešti domácím zvlhl střelecký prach a hosté pomalu převzali iniciativu. Nejprve si domácí poradili s centrem mířícím zprava, poté v podobné situaci nasměroval míč hlavou vedle Šimanovy branky Hejda a na druhé straně neuspěli domácí s Hrubého centrem. V 84. minutě odvrátili domažličtí tr. kop Pikla a tentýž hráč hostů vzápětí po pěkné akci střílel otočkou z 18 metrů, ale míči stál v cestě jeden z domácích hráčů. Již v nastavení vrhli hosté vše do útoku, Schön našel Weickerta, ale jeho střelu z 20 metrů srazili domácí na roh. Po jeho rozehrání se míč odrazil k Černému, jehož pokus volejem však po teči spoluhráče, která míč odklonila mimo branku Domažlic, skončil odkopem od branky. Domácí kontrovali v 93. minutě, ale na Fořtův centr zprava nedosáhl Petr Došlý, a když pak další centr domácích vyboxoval brankář Divkovič a protiútok hostů ztroskotal kousek za půlkou hřiště, ozval se závěrečný hvizd rozhodčího Němce a domácí se mohli radovat ze zaslouženě vydřených tří bodů.

Branka: 52. Čada.

Rozhodčí: Němec - Průcha, Kramlová. ŽK: 2:1 (79. Chocholoušek, 82. Braun - 42. Štefko. Diváků: 480.

Jiskra Domažlice: Šiman - Chocholoušek, Bauer, Nerad, Beránek (89. Špírek) - Došlý, Hradecký (91. Javorský), Čada, Mužík (77. Braun) Leitl (70. Hrubý) - Fořt. Trenér: Milan Matejka.

FK Baník Most: Divkovič - Chábera (73. Schön), Piroch, Heger, Šíša - Štefko (46. Kotlan), Černý, Gedeon, Bouška (73. Nobst), Hejda (88. Weickert) - Hájek (65. Pikl). Trenér: Robert Vágner.

Během zápasu pršelo, chvílemi hustě a byly velmi špatné světelné podmínky pro fotografování. Musel jsem fotit z tribuny, takže kvalita snímků je mizerná a tímto se za ni omlouvám.