Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALPřijedou k nám "Ropáci"

Uprostřed nadcházejícího anglického týdne zavítá na Chodsko jeden z velkých kandidátů na rychlý návrat do vyšších fotbalových pater, FK Baník Most 1909.
Tradiční fotbalový klub, který dokázal vychovat mimo jiné i takového hráče, jakým byl i nejslavnější československý fotbalista vůbec, Josef Masopust, měl v uplynulém ročníku 2. ligy velké potíže a tak musel za záhadných okolností ligu profesionálního fotbalu opustit.
Nyní pod bedlivou kontrolou klub táhnoucího tandemu ztělesněného bratry Stehlíkovými, kdy ten starší je předsedou dozorčí rady akciové společnosti FK Baník Most 1909 a stoprocentním akcionářem a ten mladší jeho sportovním ředitelem, sází tradiční oddíl na mládí a vlastní odchovance a je odhodlán podstatně promluvit do bojů o nejvyšší postupové mety v letošní "masové" 3. lize.
Doby, kdy soupeři ve městě hnědého uhlí a rafinerie ropy prohrávali 0:3 vlastně už v momentě, kdy dorazili do blízkosti fotbalového stadionu v době inverze nebo v období "příznivého" větru od chemičky stojící mezi městy Mostem a Litvínovem či od přilehlých tepelných elektráren, protože nemohli vůbec dýchat a velký problém jim tvořil už přesun z autobusu do kabin, jsou údajně nenávratně pryč, neboť vzduch je prý v současnosti čistější než křišťál nebo alespoň nám to tak tvrdí současná propaganda, i když ta minulá naopak tvrdila, že Most je městem růží, ale mytí mozků je třeba brát vždy s velkou rezervou, ať to minulé nebo to současné.

Ale co bylo, bylo.

Nyní je zajímavé to, že až vyběhnou "Ropáci" na zelený pažit fotbalového stadionu Na střelnici v Domažlicích, nedají svou kůži lacino, neboť jsou to potomci bojovníků z první linie, bojovníků jež minulý režim nasazoval, aby těžili uhlí, bourali vesnice a města, aby zbytek republiky mohl svítit a měl čím topit a za to také je také štědře odměňoval formou "pohřebného", tedy pár set korunami ročně k základnímu platu.

Pár set ročně výměnou za to, že o několik let dříve zemřou, no nezní to fér?

 Vyběhnou-li opravdu ti pravověrní odchovaní tradičně vynikajícími trenéry mládeže jako bratry Mazánkovými, Kramperou, Jírou, Bubníkem, Štefkem, Tancošem a dalšími vštěpujícími svým ovečkám, že se bojuje o každý i téměř ztracený balón, o každičkou píď fotbalového pažitu a to až do posledního hvizdu muže v černém, budou to mít svěřenci domažlických pánů trenérů velmi těžké.

Závěrem malá vzpomínka.

Snímek z počátku 80-tých let ze stadionu Josefa Masopusta, i když tenkrát se tak nejmenoval, byl pro 18 tisíc diváků, ten dnešní se tak jmenuje, je zrekonstruován a je pro 6 tisíc sedících diváků.

A jména?

 Hrabovští, Waldauf, Žluva, Vopat, Hauptvogel, Hrabák, Nerad již neinformovaným mnoho neřeknou, ale zcela vlevo stojící trenér, pan Zdeněk Krampera, kamarád z dorostu Josefa Masopusta, svého času ještě vetší talent než fotbalista Evropy roku 1962, vedle něj stojí dlouholetý vynikající hráč prvního mužstva a funkcionář, Ota Hertl a druhý stojící zprava je zase Radek Stehlík, majitel klubu a předseda dozorčí rady FO.

No a fanoušci SG Jiskry Domažlice najdou možná na archivním obrázku i kusovku z jejího kádru.

viz foto

SG