16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

KP: J. Domažlice B - SK Rapid Plzeň 1:1 (0:1) PK 2:4

V prvním kole nového ročníku krajského přeboru Plzeňského kraje hostila rezerva domažlické Jiskry na svém trávníku fotbalisty SK Rapidu Plzeň, vedené v Domažlicích dobře známým trenérem Jaromírem Myslivečkem. Úporná vedra, která s malou přestávkou panují již od poloviny července, v sobotu ustoupila, nebe se zatáhlo a tak panovalo přece jen fotbalu příznivější počasí. V prvním dějství to na hřišti více než o fotbalu bylo o bojovnosti, hrálo se tvrdě, některé vzájemné souboje hráči zbytečně dohrávali a nepřesný rozhodčí Mazanec některými svými výroky vnášel na trávník zbytečnou nervozitu.

Samotný úvod patřil fotbalovějším hostům, kteří domácí předčili v kombinaci ve středu hřiště a získali mírnou aktivitu. V 9. minutě se dostal k první nebezpečnější střele plzeňský Trojanec, ale zpoza šestnáctky zamířil kousek vedle levé Krutinovy šibenice. Když si pak domácí obrana poradila s Hodanovým centrem zleva, přišla po chybě Hojdy šance hostů, ale Trojancův brejk zastavil na poslední chvíli sám chybující hráč vypíchnutím míče. Poté domácí pomalu přebírali iniciativu, ale Vojtkův střelecký pokus z 18 metrů trefil jen tělo soupeře a rodící se šance Tumpacha skončila odkopem hostů. Plzeňského brankáře Bekeho provětral v 28. minutě přízemní střelou z 25 metrů domažlický Lucák, ale jeho pokus se do branky o kousek nevešel. Skóre se poprvé měnil po půlhodině hry, kdy pronikající hostující Popelka nabil zpětnou přihrávkou Trojancovi a ten se volejem z šestnáctky trefil k levé Krutinově tyči – 0:1. Domácí odpověděli akcí a centrem Pavlíčka, který našel Tupacha, ale jeho pokus z 15 metrů se odrazil od bránícího soupeře k Vojtkovi, jehož technickou střelu z 18 metrů zneškodnil Beke. Srdnatě bojující Tumpach obral soupeře o míč, ale na jeho střílený přízemní centr nikdo ze spoluhráčů těsně před plzeňskou brankou nedosáhl. Ve 39. minutě si s pokusem hostujícího Trojance bez problémů poradil Krutina a na druhé straně v samotném závěru poločasu trefil z tr. kopu domažlický Lucák jen zeď hostujících hráčů. V první půli se domácí zlobili, že rozhodčí neodpískal zákrok Lišky na útočícího Tumpacha v pokutovém území, ale o jednoznačný penaltový moment to nebyl.

Do druhého poločasu domácí trenér prostřídal, vyměnil Hojdu za Vísnera a Bláhu za Stóže. K vidění bylo více fotbalových momentů, ale i více žlutých karet, kterými se, hlavně v závěru zápasu, snažil rozhodčí Mazanec udržet nervozitu na trávníku v přijatelných mezích. Po první akci hostů musel brankář Krutina odkopnout míč těsně před nabíhajícím Popelkou, ale v 50. minutě se domácí dočkali zaslouženého vyrovnání, když se po Lucákově tr. kopu odrazil míč k Černému a ten jej nekompromisně poslal z šestnáctky pod víko – 1:1. Poté se hlavou neprosadil hostující Popelka a stejně se na druhé straně vedlo Tumpachovi, jehož centr zleva odvrátil Buček hlavou na roh. V 58. minutě zahrával hostující Liška tr. kop, míč se od zdi odrazil k Harmadymu, jehož volej z 22 metrů však skončil vedle pravé domažlické tyče. Poté si našlápl domácí Stróž po pravé straně, ale k jeho centru se dobře bráněný Tumpach nedostal. V 65. minutě měli trochu štěstí domácí, když hostující Pavlíček (na rozdíl od domácího Michala je plzeňský jmenovec Lukáš) rozehrál zprava rohový kop k míči se dostal Čupalka, jehož střela trefila bránícího soupeře, míč se odrazil Harmadymu, ale jeho pokus dopadl stejně a domácí se odkopem ubránili. Hosté však začali být opět aktivnější a po Pavlíčkově tr. kopu trefil Liška opět tělo bránícího hráče Jiskry. V 74. minutě pronikl po levé straně domácí Michal Pavlíček jeho centr Beke vyboxoval před sebe, domácí Černý se snažil usměrnit míč nůžkami do branky, mířil však vedle, ale jeden z hostů jej ještě vrátil do hry, aby nakonec skončil v Bekeho rukavicích. O pět minut později se uvolnil domácí Vojtko, ale z ostrého úhlu strefil jen tělo bránícího soupeře a byl z toho roh. V závěru zápasu se hrál vyrovnaný fotbal, nahoru-dolů, obě mužstva se snažila strhnout vítězství na svou stranu. V 82. minutě o kousek minul Krutinovu branku plzeňský Hucl a na druhé straně zakončil svoji akci Michal Pavlíček střelou z 18 metrů, kterou však Beke vyrazil. Když obě mužstva nic nevytěžila z tr. kopů Harmadyho a Lucáka, přišla už v nastaveném času tutovka Domažlic. Neúnavný, tvrdě hrající a tvrdě okopávaný Tumpach pronikl po levé straně, centrem našel nehlídaného Černého, který však volejem z 10 metrů Bekeho branku přestřelil a poslal tím své spoluhráče do Berbrovy rulety.

V penaltovém rozstřelu vychytal hostující gólman Beke postupně Stróže a Kubra, zatímco soupeř byl v proměňování neomylný a tak Rapid vyhrál 4:2.

Branky: 50. Černý – 30. Trojanec. Rozhodčí: Mazanec – Hájek, Pressl. ŽK: 4:3. Diváků: 70.

Jiskra Domažlice B: Krutina – Šimůnek, Kubr, Korelus, M. Pavlíček – Vojtko, Bláha (46. Stróž), Lucák, Hojda (46. Vísner), Černý – Tumpach. Trenér: Martin Steinbrücker.

SK Rapid Plzeň: Beke – Nový, Buček, Liška, Šindelář – Morávek (63. Hucl), Popelka (79. Tarhaj), Čupalka, Harmady, Hodan (63. Lukáš Pavlíček) – Trojanec. Trenér: Jaromír Mysliveček.