11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Pohár FAČR: Karlovy Vary-J. Domažlice 3:1 (3:0). Info a foto J. Pojara

Po několika úspěšných pohárových sezónách zklamala Jiskra svou prohrou na hřišti Buldoků Karlovy Vary, takže 1. kolo bylo pro domažlické letošní konečnou. Jedinou branku Jiskry vstřelil za stavu 3:0, v 60. minutě Roubal.

Info na webu Jiskry  [›]

Fotogalerie Jirky Pojara [›]

Článek Jirky Pojara  [›]

Z webu Buldoků KV:

V prvním kole Poháru FAČR jsme na hřišti ve Dvorech přivítali favorizovaný celek TJ Jiskra Domažlice, který vedl trenér Pavel Horváth s asistentem Milanem Matejkou, který působil jako trenér mládeže i v našem klubu.
Hosté se v týdnu před utkáním netajili tím, že jejich cílem je postup do druhého kola, domácí hráči chtěli dokázat, že jejich postup přes ZČE Plzeň byl zasloužený a že se o postup do druhého se zkušenějším týmem „poperou“. Jen pro zajímavost, domácí nastupovali do utkání s věkovým průměrem 22,5 roků a hosté byli o tři roky zkušenější. Na hřišti to však znát příliš nebylo, protože domácí přidali potřebnou dávku bojovnosti.
Trenér Pavel Horváth přivedl na hřiště vyzrálý a zkušený celek, který ze začátku dával najevo, že to s postupem myslí vážně a přibližně do desáté minuty měl i více ze hry, ovšem bez žádaného efektu. Utkání se hrálo za větrného počasí, se kterým se od začátku utkání lépe vyrovnávali domácí borci. Už ve 13. minutě si pohráli s obranou hostů, Jakub Dušek se probil do vápna a nekompromisní střelou k tyči dostal domácí do vedení. Hosté určitě s takovým začátkem nepočítali, domácím narostla křídla, tlačili se do útoku, chodili důrazně do soubojů, kombinovali a dokázali se vytvořit gólové šance. V 16. a 25. minutě ukázal Martin Psohlavec, jak platným hráčem pro domácí je. Stejně jako v Plzni dostal dvakrát balón za obranu a brankáři Jakubovi Šimanovi nedal příležitost k vyniknutí. Hosté naopak do 25. minuty zamířili mezi tři tyče pouze jedenkrát a to bylo žalostně málo.
Teprve za stavu 3:0 jako by si hosté začali uvědomovat, že takhle se o postup hrát nedá. Ve 28. minutě brankář domácích Daniel Strnad skvěle zlikvidoval hlavičku Pavla Fořta, který ještě o deset minut později trefil břevno Strnadovy svatyně. Na druhé straně se domácím podařilo opět vytvořit ve vápně tlak na domažlickou obranu a Marek Braun při odkopu málem zaznamenal vlastní gól.
Hosté do druhé půle nastoupili se snahou zvrátit vývoj zápasu, byl to však opět domácí Psohlavec, který se v 55. minutě dostal do brejku, snažil se Šimana tvrdě prostřelit, ale ten vytáhl skvělý zákrok a jeho střelu zlikvidoval. Podobně podržel hosty i při dalších dvou slibných akcích domácích.
V 60. minutě se prosadil domažlický Lukáš Roubal, po náběhu do vápna překonal Dana Strnada a snížil na 3:1. A mohlo být ještě hůř, když o minutu později vypálil z dálky k tyči Luděk Leitl, Daniel Strnad však byl na místě. Hosté sice přidali na důrazu a agresivitě, ale to bylo z jejich strany všechno.
Domácí přesto, že odehrávali konec utkání s věkovým průměrem 21,5 roku, vedení a postup bezpečně pohlídali. Děkovačka tak patřila domácím fanouškům.