Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTriumf žáků Jiskry Domažlice v Augsburgu.

KAREL FAIT
Loňské prvenství na nedávném tradičním mezinárodním turnaji v německém Augsburgu obhájili  starší žáci domažlické Jiskry. Z vítězství, už počtvrté za sebou, se radovali rovněž jejich mladší  kolegové, kteří k 'západním sousedům' zavítali čtrnáct dní po triumfu starších žáků.
Starší žáci
Tým do Augsburku složil Václav Sladký ve spolupráci s dlouholetým kamarádem a koučem  mladších žáků Jiskry Radkem Neumannem. Ten pak doplnili odchovanci mládežnické  domažlické kopané Jiřím Měsíčkem, Ondrou Korbou a Martinem Sladkým spolu s dalšími dvěma  plzeňskými 'Viktoriány' Lukášem Libotovským a Michalem Růžičkou. První den turnaje se všichni sehrávali a trenéři Sladký s Neumannem dávali dohromady jejich rozestavení na  jednotlivých postech. „Poté jsme již předváděli líbivý fotbal, soupeře přehrávali jak herně, tak i  po fyzické stránce. V semifinále proti Salzburgu se nám nedařilo střelecky. Hrdinou utkání byl  bezesporu Jirka Měsíček, který ve druhé půli zlikvidoval nájezd dvou útočníků soupeře. Střelu  prvního vyrazil a na dorážku druhého hráče se stačil přemístit k tyči a vyrazit míč na roh.
Navíc při penaltovém rozstřelu kryl dva pokutové kopy a jeho zásluhou jsme tak postoupili do  finále, kde nás čekal srbský tým FC Brus," vrací se k vystoupení starších žáků v Augsburgu  trenér Václav Sladký.
Souboj o první místo přinesl fotbal 'nahoru, dolů' , ani jeden tým nechtěl chybovat. Rozhodnutí  přišlo pět minut před koncem, kdy jednu z kombinačních akcí domažlické Jiskry zakončil  Libotovský a vstřelil vítězný gól.
Výsledky Domažličanů:  
Ve skupině: FC Augsburg 2:0 (Libotovský, Sladký), Atlete Kijev 0:1, Germania Norimberk 5:0 (Sladký 2, Stauber 2, Libotovský).
Semifinále: Salzburg 0:0, PK 4:3 (góly Jiskry Růžička, Pačesný, Libotovský, Lešek),
Finále: FC Brus 1:0 (Libotovský).
Sestava starších žáku Jiskry:
Ondřej Korba, Jiří Měsíček - Michal Růžička, Jiří Pačesný, Lukáš Libotovský, Jan Kubr, Martin  Veverka, Martin Kafka, Tomáš Lešek, Michal Nidl, Dominik Stauber, Milan Kuráž, Radek  Bláha, Martin Sladký a Vojtěch Hošek.
Mladší žáci
Mladší žáci Jiskry, vzhledem k pracovnímu zaneprázdnění trenéra Radka Neumanna vedeni  Václavem Sladkým a Vráťou Leskem, potvrdili na turnaji roli favorita.
V jejich dresu se navíc objevil Petr Soul, který na jaře hostoval v plzeňské Viktorii. Soupeře mladí Domažličané jednoznačně přehráli a po zásluze v Augsburgu triumfovali.
Výsledky:

Ve skupině: Augsburg 2:0 (Jarina 2), Täfertingen 1:0 (Soukup), Kriegshaber II 7:0 (Jan Kohout, Čech, Rostislav Kohout, Konrády, Šimůnek, Lešek, Jarina).

Semifinále:  Kriegshaber 3:0 (Soukup 2, Copák).

Finále: Augsburg 3:0 (Soukup, Copák, Šimůnek).
Sestava mladších žáků Jiskry:

Lukáš Brych – Dominik Lešek, Jakub Kalný, David Gabriel, Dominik Gust, Petr Soukup, Rostislav Kohout, Vojtěch Čech, Patrik Socha, Pavel Jarina, Dominik Konrády, Martin Škoda, Jan Kůst, František Copák, Jan Tauer, Jakub Šimůnek a Jan Kohout.