16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Příprava: Jiskra Domažlice - Baník Sokolov 1:1 (1:1) - fotogalerie J. Pojara

Ve druhém přípravném utkání si na chodovský trávník pozvali fotbalisté Jiskry Domažlice soupeře z Národní fotbalové ligy, kterým byl Baník Sokolov. Na skvěle připraveném pažitu se v dresech obou celků představili všichni hráči, zapojení do letní přípravy. Kdo z více než 600 přítomných dIváků čekal parádní fotbalové představení byl patrně zklamán. K vidění byl fotbal, hlavně ve druhém dějství, spíše pouťový. Na obou mužstvech bylo vidět, že jsou v plném tréninkovém zápřahu, ale fyzicky trochu lépe na tom byli hráči druholigového Sokolova, kteří jsou v tréninkovém drilu přece jen o kousek dál, takže s blížícím se koncem jinak vyrovnaného zápasu měli navrch. Na změnu nerozhodného výsledku to však nestačilo. V přidaných penaltách ale byli sokolovští úspěšnější a vyhráli 4:2.

V opatrném začátku přinesla vzruch na trávník Špírkova střela ze 20 metrů, která se od břevna Dvořákovy branky odrazila do zámezí. O chvíli později zachytil sokolovský gólman nepřesnou Mužíkovu přihrávku na Fořta a v 11. minutě po Mužíkově tr. kopu se odražený míč dostal k Bártovi, jehož střelu z 18 metrů, mířící pod břevno vytlačil Dvořák nad branku. O dvě minuty později se po levé straně protáhl sokolovský Vaněček, odcentroval na volného Machka, jejož pohotový volej zpoza šestnáctky se odrazil od břevna Švihoříkovy branky a připravený Černý jej hlavou z 8 metrů poslal do odkryté branky - 1:0. Ve 20. minutě napřáhl ze 22 metrů sokolovský Kosak, ale mířil nepřesně. Vzápětí hosté zastavili nebezpečný průnik Roubala, ale ve 22. minutě již bylo srovnáno. Roubal totiž odcentroval zleva, míč hlavou prodloužil Braun na volného Došlého, jehož pohotová střela zprava z 10 metrů, po lehké teči skončila v síti bezmocného Dvořáka - 1:1. Vyrovnanému fotbalu chybělo větší nasazení a vzruch před brankami, protože se většinou hrálo mezi šestnáctkami. Ve 26. minutě zachytil hostující gólman Dvořák nepřesnou Mužíkovu přihrávku na Roubala a o chvíli později dopadla stejně Fořtova přihrávka na Došlého. Sokolovští hrozili z rychlých protiútoků, kterým však chybělo kvalitnější zakončení. Ve 36. minutě se po Hrubého přihrávce dostal ke střele otočkou domácí Roubal, ale trefil jen soupeře, míč se odrazil k Braunovi, jehož tečovaný volej skončil ve Dvořákových rukavicích. O tři minuty později zatáhl po levé straně míč sokolovský Černý, ale místo střely volil nepřesnou přihrávku a bylo po šanci. Pět minut před obrátkou hlavičkoval po Mužíkově tr. kopu domažlický Braun, ale jen do náruče souopeřova brankáře.
Po přestávce se z trávníku vytratilo ještě více fotbalové podívané, hrálo se převážně kolem středového kruhu a diváci se nudili. Vzruch přinesla pouze 49. minuta, kdy Došlý po centru zleva téměř protrhl síť za Dvořákovými zády, ale gól nebyl pro ofsajd uznán. V 69. minutě odcentroval zleva domažlický Nerad na nabíhajícího Fořta, ale ten v tísni mířil hlavou z 9 metrů vedle vzdálenější sokolovské tyče. Největší šanci strhnout vítězství na svou stranu měli hosté v 76. minutě, kdy si na centr zleva naběhl Pouček, ale jeho střelu z 8 metrů Šiman reflexivně vyrazil. O chvíli později dosáhli hosté gólu, ale Vaněčkova trefa nebyla pro ofsajd uznána. Když pak na Leitlovu přihrávku nedosáhl na jedné straně domažlický Vojtko a na straně druhé zakončil svoji pěknou akci střelou z 18 metrů vedle levé Šimanovy tyče Vondráček, bylo to z nudné druhé půle vše.
Pro zpestření pak obě mužstva přistoupila k penaltové ruletě, ve které byli úspěšnější hosté, kteří vyhráli 4:2.
Vzhledem k tomu, že jsem neměl k dispozici klasický zápis o utkání se sestavami mužstev, omlouvám se za případné nepřesnosti.
Před 650 diváky řídil rozhodčí Červený bez karet.
J. Domažlice: Šviřík - Bárta, Braun, Nerad, Hrubý - Hradecký, Mužík - Roubal, Špírek, Došlý - Fořt. Střídali: Šiman, Chocholoušek, Beránek, Leitl, Javorský, Tumpach, Bauer. Trenér: Pavel Horváth.
Baník Sokolov: Dvořák - Blažek, Vondráček, Kucalas, Urma - Machek, Vrtělka - Prošek, Kosak - Černý. Trenér: Dreiseitel. Střídali: Pouček, Dřížďal, Procházka, Tůma, Čada.
V opatrném začátku přinesla vzruch na trávník Špírkova střela ze 20 metrů, která se od břevna Dvořákovy branky odrazila do zámezí. O chvíli později zachytil sokolovský gólman nepřesnou Mužíkovu přihrávku na Fořta a v 11. minutě po Mužíkově tr. kopu se odražený míč dostal k Bártovi, jehož střelu z 18 metrů, mířící pod břevno vytlačil Dvořák nad branku. O dvě minuty později se po levé straně protáhl sokolovský Vaněček, odcentroval na volného Machka, jehož pohotový volej zpoza šestnáctky se odrazil od břevna Švihoříkovy branky a připravený Černý jej hlavou z 8 metrů poslal za gólmanova záda - 1:0. Ve 20. minutě napřáhl ze 22 metrů sokolovský Kosak, ale mířil nepřesně a vzápětí hosté zastavili nebezpečný průnik Roubala. Ve 22. minutě již bylo srovnáno. Roubal totiž odcentroval zleva, míč hlavou prodloužil Braun na volného Došlého, jehož pohotová střela zprava z 10 metrů, po lehké teči skončila v síti bezmocného Dvořáka - 1:1. Vyrovnanému fotbalu chybělo větší nasazení a vzruch před brankami, protože se většinou hrálo mezi šestnáctkami. Ve 26. minutě zachytil hostující gólman Dvořák nepřesnou Mužíkovu přihrávku na Roubala a o chvíli později dopadla stejně Fořtova přihrávka na Došlého. Sokolovští hrozili z rychlých protiútoků, kterým však chybělo kvalitnější zakončení. Ve 36. minutě se po Hrubého přihrávce dostal ke střele otočkou domácí Roubal, ale trefil jen soupeře, míč se odrazil k Braunovi, jehož tečovaný volej skončil ve Dvořákových rukavicích. O tři minuty později zatáhl po levé straně míč sokolovský Černý, ale místo střely volil nepřesnou přihrávku a bylo po šanci. Pět minut před obrátkou hlavičkoval po Mužíkově tr. kopu domažlický Braun, ale jen do náruče soupeřova brankáře.
Vzhledem k tomu, že nebyl k dispozici klasický zápis o utkání se sestavami mužstev, omlouvám se za případné nepřesnosti.

J. Domažlice: Švihořík - Bárta, Braun, Nerad, Hrubý - Hradecký, Mužík - Roubal, Špírek, Došlý - Fořt. Střídali: Šiman, Chocholoušek, Beránek, Leitl, Javorský, Tumpach, Bauer. Trenér: Pavel Horváth.

Baník Sokolov: Dvořák - Blažek, Vondráček, Kucalas, Urma - Machek, Vrtělka - Prošek, Kosak - Černý. Střídali: Pouček, Dřížďal, Procházka, Tůma, Čada.  Trenér: Daniel Šmejkal.