Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALAž ostřílený bývalý sportovec okresu dovedl potápějící se bárku do klidných vod!

 

V páteční tropický podvečer dorazilo ke klasickému měření sil 14 bojechtivých borců, aby poměřili své aktuální síly před těžkými ostrými boji o body s opravdovými míčovými kouzelníky, jako jsou borci od pravého břehu říčky Regenu, tedy z Wetterfeldu, či plejery z nejmenovaného městečka, jimž fotbalový život nekompromisně odpočítávají sluneční hodiny na severní stěně radnice.
Vzhledem k tomu, že ještě v půlce týdne vypadala prezentační listina opravdu prořídle, asi jako volební místnosti v období voleb do senátu, oslovil El kapitáno jiskráckou omladinu, nechtěla-li by trochu okysličit v dusivém vedru umdlévající šiky fotbalových staříků a ta vyšla tomuto požadavku vstříc palebnou silou tří jedinců, aktuálních mistrů krajského přeboru ve své kategorii.
Co čert nechtěl, připadli při losování všichni mladí míčoví kouzelníci na stranu Zelených, což se zprvu jevilo jako nesmírná výhoda, ale pouhý hbitý pohyb směrem vpřed a fotbalová hravost s naprostou absencí defenzivního myšlení byl téměř celé utkání vodou na mlýn takticky vyspělejších borců v bundoškách barvy přezrálého vlčího máku, kteří využili každičkou příležitost k provedení smrtícího brejku či střelou jedním dotykem na nedbale opuštěnou klec a tak se není čemu moc co divit, když po asi dvou třetinách odehraného času bylo skóre příznivější pro Oranžové, kdy po rychlé kombina ci a nezištné finální přihrávce Červíkově otevřel skóre agilní podkošový mág Vaněk přes lelkujícího El kapitána ve svatyni Zelených a druhý hřebíček do v tu dobu domnělé rakve zatloukal opět Červík penaltou za tři soupeřovy rohy.
Borci v zelených dresech oběma penaltami trestuhodně pohrdli, což se naštěstí neukázalo jako klíč k neúspěchu!
Na dostřel dovedl Zelené po filigránsky narýsované kolmici Majorem juniorem a následným hokejovým blafákem alá Vlasák Patrik Dufek, ale to už se čas začal proklatě rychle krátit a Oranžoví asi již v hlavách připravovali choreo na oslavu svého slavného vítězství.
Zkušenější borci však vědí, že zajíci se počítají až po honu a tak když konečně jeden z těch nejzkušenějších v zelených řadách, bývalý sportovec okresu, Libor Berry Bočan, zařadil na vyšší, tedy druhý rychlostní stupeň, začaly se opět dít věci ne zrovna určené pro fanouška se slabým fotbalovým srdíčkem.
Pět minut před koncem výše jmenovaný borec srovnal a v poslední minutě strhl dokonce vítězství na stranu generačně kombinované osádky, na jejíž akcie by v tu dobu sázel alespoň onu pověstnou zlámanou grešly snad jen ten největší gamblerský dobrodruh!
Je jasné, že z tábora poražených se začaly náhnle ozývat hlasy o nepřípustnosti účasti fotbalového potěru na tréninku seniorů, ačkoliv ten samý problém ještě několik málo okamžiků před koncem nervydrásajícího mače za stavu 0:2 vůbec nebyl na pořadu dne!
Je jasné, že fotbal a to zejména ten kombinovaný s klasickou lstí typu "Hup na špek" nebo "Pocem, kam deš", dokáže někdy zejména poraženým ukázat svou nehezkou odvrácenou tvář a právě tu ukázal tentokrát Oranžovým na topickém levém břehu líně zurčící Zubřiny, ale příště to už může být opět úplně jinak!

Zelení vs. Oranžoví 3:2 (0:2)


Zelení:
Major sen. - Karas, Kožiol, Bočan, Žák, Dufek Patrik, Major jun.

Oranžoví:
Kruml Pavel - Zdráhal, Berka, Csulák, Brichcín, Červený, Vaněk

Pozn.:

Info o předchozím mači v rámci tréninku SG a zejména o bájném prvním bodu pro turbodieselmotora každé zálohy, Rybkyna, vedení redakce zatím bohužel neobdrželo!
SG