Vítěz ČFL bude hrát namísto FNL pouze pražský přebor...

Tiskové prohlášení FK Bohemians Praha, a.s.

Fotbalový klub Bohemians Praha a.s. tímto informuje, že se rozhodl nepostoupit v soutěžním ročníku 2015/2016 do FNL.
Důvodem tohoto rozhodnutí je především skutečnost, že ačkoliv klub sportovně prokázal, že patří do profesionální ligy a vyhrál ČFL s velkým bodovým náskokem oproti dalším klubům, nevyřešené stále zůstávají mnohaleté spory klubu s FAČR, STES i konkurenčním klubem Bohemians Praha 1905, a.s., a to přesto, že klub učinil vše ke smírnému řešení.
FAČR i nadále porušuje nejen své interní předpisy, ale i obecně platné právní předpisy, zásady fair play a klub dlouhodobě poškozuje. Při loňském sestupu klubu do ČFL, který klub považuje za nezákonný a o němž stále probíhá řízení před CAS v Lausanne, byl klub opětovně jednáním FAČR poškozen.
I přesto klub dokázal v rámci ČFL obstát, prosadit se a obhájit roli favorita. Vedení klubu je přesvědčeno, že dokud nebude možné dovolat se i ve fotbalovém prostředí základního respektu k právu, nelze v rámci takového prostředí nadále setrvávat v profesionální soutěži.
Klub se i nadále bude věnovat ženskému fotbalu a mládeži a rozhodl se v nadcházejícím soutěžním ročníku hrát mužskou fotbalovou soutěž na úrovni krajského přeboru. Klub tímto děkuje svým fanouškům a příznivcům a těší se na další setkání na hřišti.

V Praze, dne 23.6.2015
Fotbalový klub Bohemians Praha, a.s.