Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALJiskra má Jana Rezka, a chce druhou ligu

 

Ačkoli Jiskra Domažlice skončila v konečné tabulce ČFL až na třetím místě, ledy se pohnuly, STK potrestala druhou Viktorii Jirny za neoprávněný start z hráče Denise Tokase kontumací 9 zápasů a odebráním 20 bodů. Tím se Jiskra dostala v závěrečné tabulce na konečné 2. místo a s tím získala i nabídku na postup do 2. ligy. Nyní má vedení Jiskry víkend na to, aby podalo svoji přihlášku do 2. ligy. Předtím ale musí zaručit splnění několika zásadních podmínek: 1. prodloužit hrací plochu hřiště minimálně o 5 metrů, 2. oddělit na tribuně sektor pro hosty a vyčlenit místo pro novináře, 3. garantovat schopnost financování po celou dobu soutěže.

Domažlice před několika dny obdržely profesionální licenci a tak nyní usilovně jednají o splnění podmínek. Pokud se týká prodloužení hřiště, musí si vyžádat souhlas vlastníka, kterým je město Domažlice a také se dohodnout s atletickým oddílem Jiskry. Stejně tak zásah do tribuny bude podléhat schválení města. Probíhající jednání s potencionálními sponzory o zajištění celé částky, potřebné k financování soutěže zatím vypadají dobře. Pomocnou ruku v tomto podá i Viktoria Plzeň, jejíž farmou Domažlice jsou a to jak po stránce finanční, tak i hráčské. Vedení Jiskry v současnosti dělá vše, co je v jeho silách, aby zajistilo podmínky pro 2. ligu v Domažlicích. Definitvní slovo padne v úterý 23.6.2015.

Současně se již jedná i o posilách mužstva na následující sezónu. Vyřešen je příchod bývalého plzeňského hráče Jana Rezka a mužstvo by měli posílit další hráči Plzně, Příbrami nebo Varnsdorfu. V realizačním týmu bude s trenérem Pavlem Horváthem působit i Michal Matejka, který působil rovněž v Plzni.