15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

ČFL: J. Domažlice - Slavia Louňovice 3:0 (0:0)

V posledním, 32. kole České fotbalové ligy hostila domažlická Jiskra, která byla s 62 body třetí jen o bod za celkem SK Viktoria Jirny, 6. mužstvo ČFL – Slavii Louňovice. Pro domácí byla motivací i existující možnost dosažení druhé příčky v tabulce, v případě nedělního neúspěchu Jirn v domácím zápasu proti Unionu 2013. V parném červnovém odpoledni se hrál zpočátku nepříliš pohledný fotbal a první poločas nepřinesl ani mnoho vzruchu před oběma brankami. Ve druhém poločasu sice začali lépe hosté, ale potom domácí hru rychle vyrovnali a šli do vedení brankou Došlého. Když pak Ticháček zneškodnil několik dobrých šancí Louňovic, přišli na řadu opět domácí, kteří svoji převahu v závěru zápasu korunovali dalšími dvěma brankami.

Před samotným zahájením zápasu poděkoval na trávníku prezident oddílu pan Jaroslav Ticháček se zástupcem sponzora, panem Wagnerem a asistentem trenéra p. Wolfem končícímu trenérovi panu Stanislavu Purkartovi za jeho obětavou a kvalitní práci u A mužstva, díky které dosáhla Jiskra zatím nejlepšího umístění - 3. místa v ČFL. Panu Purkartovi končí 30.6.2015 smlouva a na jeho místo by měl v nastávající sezóně 2015/2016 nastoupit trenérsky sice nezkušený, ale fotbalově věhlasný Pavel Horváth, který ukončil v Plzni svou bohatou kariéru aktivního fotbalisty.

Ve 2. minutě se po akci Došlého k jeho centru dostal Braun, ale nedůraznou hlavičku hosté odvrátili. Ti zahrozili o dvě minuty později, kdy Radoš zatáhl míč po pravé straně, ale jeho centr hlavou odvrátil Tůma. Vzápětí napřáhl ze 23 metrů hostující Medek, ale Ticháčka nepřekvapil. V 8. minutě vyslal domácí Leitl dopředu Došlého, ten se uvolnil, ale střelou zpoza šestnáctky minul Štěpánkovu branku. O minutu později přiťukl domažlický Roubal míč nabíhajícímu Došlému, ten odcentroval před branku kde se štěstím a pomocí spoluhráčů louňovický gólman poskakující míč zneškodnil. V 18. minutě poslal hostující Vondráček do brejku našlápnutého Radoše, ale tomu stačil ve skluzu v poslední chvíli upálit míč na roh Bárta. Pak se domácí ubránili dvěma centrům soupeře do své šestnáctky a sami se mohli ve 24. minutě prosadit, ale Bauer mířil po Bártově rohovém kopu hlavou z 8 metrů kousek nad louňovickou branku. O tři minuty později našel centrem zprava hostující Rejhon volného Micku, jehož střelu z 23 metrů zneškodnil Ticháček. Ve 28. minutě byli blízko úspěchu louňovičtí, když po Mickově akci a centru zleva usměrnil míč volejem z 10 metrů Medek jen těsně vedle Ticháčkovy svatyně. Hosté byli v této fázi aktivnější a domácí brankář Ticháček musel po Štanclově akci a přihrávce na Radoše vyrazit jeho střelu z šestnáctky a Bárta míč uklidil do zámezí. Domácí nechávali protihráčům příliš volného prostoru, zaostávali v pohybu a napadání soupeře, který je tím pádem ve středu hřiště přehrával. Pomáhalo mu k tomu i velké procento zkažených přihrávek provázející domácí kombinaci. Ve 34. minutě musel hlavou odvracet Tůma centr hostujícího Radoše a v zápětí zamířil Štancl ze střední vzdálenosti metr nad domažlickou branku. O minutu později zatáhl na druhé straně míč Mužík, oslovil nabíhajícího Roubala, jehož střelu z šestnáctky však stačil jeden z hostujících zadáků zblokovat. Poté si Štěpánek poradil s nedůraznou střelou domácího kapitána Mužíka z 20 metrů a o chvíli později hosté srazili Roubalův centr zleva na roh. Ten rozehrál Mužík, míč vypadl Štěpánkovi z rukavic, ale Leitl jej vrátil do šestnáctky blízko gólmana, jenž jej zachytil do rukavic. Závěr poločasu už byl zase v režii domácích, ale na Mužíkův centr zleva těsně před brankou nedosáhli Roubal s Braunem, a když se chvíli nato prokličkoval Došlý po levé straně, volil místo přihrávky střelu z úhlu, která však Štěpánkovu branku přelétla. Po faulu na Bártu, který si zasloužil žlutou kartu, ale rozhodčí Koval byl jiného názoru, rozehrál tr. kop Mužík, míč se odrazil k Bártovi, ale s jeho volejem z 22 metrů si louňovický brankář poradil. Poslední chvilku před přestávkou využili hosté, ale centry Rejhona a Micky stačili domácí včas odvrátit.

Po změně stran se hrál přece jen kvalitnější fotbal, obě mužstva se snažila více strhnout vítězství na svou stranu, ale úvod druhé půle patřil hostům. Hned při první akci se musel vytáhnout Ticháček, aby včasným pádem do střely zblízka zneškodnil šanci Micky, po pěkné akci Rejhona. Ve 48. minutě musel po Vondráčkově centru, těsně před hrozícím Štanclem, upálit míč ve skluzu do bezpečí Hrubý. Pak domácí rychle převzali iniciativu, ale po Braunově přihrávce hrozícího Došlého na chvíli zastavila hostující obrana, vzápětí však zde byl s míčem znovu, jeho centr zleva musel ve skluzu před Leitlem z malého vápna odvrátit nad vlastní branku Hell. V 52. minutě vyslal domácí Mužík dopředu Roubala, který se dostal do výborné pozice, ale z 8 metrů trefil jen tělo padajícího brankáře Štěpánka, který výborně vyběhl. Následný rohový kop rozehrál zleva Mužík, míč se odrazil k Bauerovi, jehož dělovka volejem z 15 metrů však našla cíl na těle jednoho ze soupeřů a vzápětí stačili hosté odvrátit i Mužíkův centr zleva. V 54. minutě zatáhl míč po levé straně agilní Došlý, zpětnou přihrávkou našel nehlídaného Brauna, ale tomu volej ze 14 metrů nesedl a „nedomrlá“ střela mířila daleko vedle levé Štěpánkovy tyč. O devět minut později již bylo na domažlickém stadionu veseleji, protože Došlý prokázal svoji houževnatost v boji o míč, doslova jej vydřel v souboji se soupeřovým zadákem a střelou z těžkého úhlu zprava z deseti metrů pod víko překonal padajícího Štěpánka – 1:0. V 57. minutě si aplaus tribuny vysloužil svým průnikem a „oblbnutím“ několika louňovických zadáků Javorský, ale jeho centr zprava na nabíhajícího Roubala zastihl domácího útočníka v ofsajdu. Nutno dodat, že zakončení stejně skončilo na těle brankáře Štěpánka a nikoli v jeho síti. O dvě minuty později zahrozili hosté, ale Starý po průniku po levé straně zakončil akci střelou nad domažlickou svatyni. V této fázi zase přišly chvilky louňovických, ale Mickovu nadýchanou hlavičku po Radošově centru bez problému zneškodnil Ticháček a centr Radoše o chvíli později odvrátil Tůma. V 65. minutě necentroval domácí Leitl zprava, Mužík míč hlavou prodloužil na Brauna, ale jeho hlavičku ze 12 metrů bez problémů zneškodnil Štěpánek. Hned z protiútoku domácí podržel gólman Ticháček, který zneškodnil Radošovu tutovku, když jeho střelu z 8 metrů vyrazil na roh. Hosté měli v 66. minutě další šanci srovnat skóre, ale Vondráček svou akci zakončil střelou zleva ze 12 metrů vedle vzdálenější domažlické tyče. Nedáš – dostaneš se na trávníku opět potvrdilo, protože v 72. minutě po Mužíkově tr. kopu se v závaru před Štěpánkem nejrychleji zorientoval Bauer, který z 5 metrů uklidil míč do sítě – 2:0. Hosté ve snaze o kontaktní gól pak otevřeli obranu a domácí si vytvářeli další příležitosti. Nejprve Hrubého centr zprava zneškodnil hostující brankář, poté prošel jako nůž máslem domácí Došlý, ale namísto střely ve vyložené pozici ze 12 metrů, volil nepřesnou přihrávku na nabíhajícího Hoška. V 78. minutě našel ideálně Mužík nabíhajícího Hoška, ten se ocitl sám proti Štěpánkovi, kterému udělal kličku a do prázdné branky zvýšil na 3:0. Hostující defenzíva v této části hry hořela jako papír, ale domácí již další možnosti nevyužili. Za zmínku stojí Špírkův volej po Mužíkově přihrávce, který však skončil kousek nad louňovickou brankou. I hosté se ještě dostali na dostřel domažlické svatyně, ale v 87. minutě na Knoblochův centr nedosáhl u vzdálenější tyče Vondráček a s centrem T. Procházky si poradil Ticháček. Do závěrečného hvizdu rozhodčího Kovala viděli diváci ještě po jedné šanci na obou stranách. Nejprve si v 89. minutě narazil hostující T. Procházka s Rejhonem, ale Ticháček výtečně vyběhl a pádem pod nohy rodící se tutovku zneškodnil a z protiútoku oslovil Mužík našlápnutého Hoška, jehož střelu ze 14 metrů rovněž výtečně vyrazil na roh Štěpánek.

Branky: 55. Došlý, 72. Bauer, 78. Hošek.

Rozhodčí: Zdeněk Koval - Tomáš Ulrich, Matěj Vlček, ŽK: 0:1 (Štancl). Diváků: 280.

J. Domažlice: Ticháček - Hrubý, Tůma (69. Chocholoušek), Bauer, Bárta - Leitl (78. Vojtko), Javorský, Braun (80. Špírek) Mužík, Došlý (84. Beránek)- Roubal (68. Hošek). Trenér: Stanislav Purkart.

Slavia Louňovice: Štěpánek - Procházka J., Daňhel (73. Knobloch), Hell, Starý - Radoš, Medek, Štancl, Micka (82. Procházka T.) - Vondráček, Rejhon. Trenér: Karel Jeřábek.