11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

KP: J. Domažlice - TJ Přeštice 1:1 (0:0) PK 2:3

V předposledním kole fotbalového krajského přeboru hostila domažlická rezerva na Střelnici o tři místa v tabulce výše sídlící, tedy 6. celek, TJ Přeštice. Hosté s několika hráči, kteří prošli mládežnická družstva Viktorie Plzeň a několika zkušenějšími hráči, předváděli kombinační fotbal s nebezpečným a rychlým přechodem do útoku. Domácí vsadili na bojovnost a obětavost. Obě mužstva se celý zápas přetahovala o iniciativu, ale v dusném počasí se hrálo v nepatrně volnějším tempu. Po laciném gólu hostů se s blížícím koncem zdálo, že si odvezou všechny body, ale osm minut před koncem srovnal domácí Špírek a šlo se na penalty. V těch vynikl přeštický brankář Regner, který postupně vychytal Waldmanna, Pavlíčka a Dufka, takže bonusový bod putoval zaslouženě do Přeštic.

Úvod zápasu patřil hostům, ale před hrozícím Boucem stačili domácí odvrátit míč na roh, Gerstnerův centr vyrazil Bratanič na roh a domácí gólman poté zachytil před nabíhajícím Beštou i Boucův centr zprava. Když pak přeštičtí nevytěžili nic ani ze dvou rohových kopů, dostali se pomalu do hry o domácí. V 8. minutě centroval zleva Steinberger, ale hosté srazili míč na roh. Ten rozehrál zleva Bláha, míč vypadl Regnerovi z rukavic a skončil vedle jeho branky. O minutu později napřáhl ze 20 metrů domácí Špírek a Regner, míč směřující pod břevno výtečně vytlačil nad branku. Po rozehraném rohovém kopu se do dobré šance dostal domažlický Vojtko, ale hlavou z malého vápna nasměroval míč nad přeštickou branku. Pak zase chvíli tahali za nitky hosté, ale nezužitkovali dva rohové kopy, na Gerstnerův centr zleva těsně ve skluzu nedosáhl Omet a Beštovu střelu z 18 metrů srazili domácí na roh. Když dopad vysokého míče neodhadl dobře domácí Kubr a do šance se dostal Zdeněk, jeho šanci zneškodnil pádem pod nohy Bratanič. Hosté hráli dobře kombinačně, mladé a rychlé hráče výborně dirigoval zkušený Blahoudek, který jim rozdával míče ala Horváth. Svou chvíli si pak zase vybrali domácí, ale ve 23. minutě, po Pavlíčkově centru, hlavičkoval Vojtko z 8 metrů jen do bránícího soupeře. O tři minuty později oslovil hostující Blahoudek nabíhajícího Bouce, ale Pavlíček stačil míč odvrátit na roh. Ve 27. minutě napřáhl z 22 metrů Turek, ale mířil kousek nad domažlickou svatyni. O dvě minuty později vyslal zprava technickou střelu domažlický Vojtko, ale jen o kousek minul vzdálenější tyč Regnerovy branky. Domácí se snažili útočit nakopávanými míči dopředu, ale osamocený Bláha na hrotu, který zrovna neměl svůj den, žádnou hrozbu pro přeštickou defenzívu neznamenal. Ve 37. minutě si hosté poradili s Šimůnkovým centrem a na druhé straně se po srážce Gerstnera s Kubrem dostal míč k volnému Beštovi, ale s jeho střelou z šestnáctky si poradil Bratanič. Závěr poločasu patřil hostům, ale střelu Orneta ze 20 metrů výborně vytlačil Bratanič na roh, ten rozehrál zprava Bouc přesně na hlavu Turka, který však mířil vedle pravé domažlické tyče.

V úvodu druhé půle musel před nabíhajícím hostujícím Beštou odkopnout Bratanič. V 52. minutě se po rohovém kopu hostů dostal míč ke Zdeňkovi, ten se bez rozpaků opřel do střely ze 20 metrů, míč překvapivě propadl mezi Brataničovými rukavicemi a skončil v síti – 0:1. O dvě minuty později našel domácí Špírek Steinbergera, ale jeho střela skončila vedle pravé Regnerovy tyče. V 56. minutě našel centrem zprava domažlický Waldmann volného Bláhu, ale ten namísto střely z 15 metrů volil nepřesnou přihrávku zpět a bylo po šanci. Domácí se snažili o vyrovnání, ale Kalného centr srazili hosté na roh a pak se zlobili na rozhodčího Bínu, že neodpískal ruku hostů v jejich pokutovém území, po níž následovala Pavlíčkova střela zleva z 8 metrů vedle vzdálenější přeštické tyče. V 65. minutě našel hostující Bešta nabíhajícího Gerstnera, ale na jeho centr těsně ve skluzu nedosáhl u vzdálenější tyče Ornet. O tři minuty později se po Špírkově tr. kopu dostal u vzdálenější tyče k hlavičce Pavlíček, ale míč nasměroval z 5 metrů vedle přeštické branky. V 70. minutě našlápl k třicetimetrovému sprintu hostující Bešta, ale vybíhající Bratanič jeho střelu zprava ze 14 metrů výtečně vyrazil. V 79. minutě se po Zdeňkově tr. kopu dostal odražený míč k až k Boucovi, jehož bomba ze střední vzdálenosti se odrazila od spojnice břevna a levé Brataničovy tyče a gólem neskončila ani následná šance Orneta a jeho volej z 8 metrů zleva. Když už se zdálo, že domácí na vyrovnání nenajdou sílu, přišla 82. minuta, kdy se do ofenzívy pustil Špírek, před šestnáctkou se uvolnil a střelou k levé Regnerově tyči srovnal na 1:1. Pět minut před koncem mohlo být pro domácí ještě veseleji, když se do šestnáctky dostal Lešek, který napřáhl ke střele, ale Bouc mu do střely vložil nohu, takže skončili oba na zemi, ale rozhodčí Bína k velké nelibosti domácích odpískal útočný faul Leškovi. Zápas dozrál do penaltového rozstřelu.

V penaltové loterii byli úspěšní: Špírek a Buršík – Baranec, Bešta, Zdeněk. Neuspěli: Waldmann, Pavlíček a Dufek – Turek.

Branky: 82. Špírek - 52. Zdeněk.

Rozhodčí: Roman Bína. ŽK: 1:0. Diváků: 60.

J. Domažlice B: Bratanič – Šimůnek (46. Kalný), Kubr, Korelus, Pavlíček – Vojtko (57. Buršík), Vísner (77. Dufek), Špírek, Waldmann, Steinberger (87. Hojda) – Bláha (63. Lešek). Trenér: Vojtěch Fořt.

TJ Přeštice: Regner – Turek, Duchek, Šamberger, Lecjaks – Bouc (85. Uzlík), Blahoudek, Zdeněk, Gerstner – Ornet (81. Baranec), Bešta. Trenér: Václav Uzlík.