15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

ČFL: Jiskra Domažlice - SK Převýšov 4:1 (2:0)

Ve 30. kole České fotbalové ligy se na domažlické Střelnici představil šestý tým tabulky, kterým byl se 49 nasbíranými body SK Převýšov. Třetí Jiskra, která dosud uhrála 56 bodů, byla mírným favoritem utkání, ale ve fotbale to mnohdy nic neznamená. Konečný výsledek je pro hosty krutý, protože neodpovídá dění na trávníku, kde se dlouho hrála vyrovnaná partie, ale když Urbenec neproměnil penaltu a pak Švihořík vychytal Labíka a s obranou vyřešil několik nebezpečných akcí hostů, měli v zajímavém zápasu gólově navrch domácí.

Domácí začali aktivněji a ve 4. minutě vyzkoušel po Roubalově přihrávce pozornost hostujícího brankáře Petra ze střední vzdálenosti Došlý. O minutu později napřáhl z 22 metrů domácí Mužík, ale trefil jen tělo bránícího soupeře. První radost domácích přišla v 7. minutě, kdy zatáhl míč po pravé straně Roubal, předal jej do běhu Hrubému a ten tváří v tvář vybíhajícímu Petrovi stačil míč pod jeho tělem z 10 metrů propasírovat do sítě – 1:0. Hosté se prezentovali jako kvalitní soupeř, který je silný na míči i v kombinaci, ale Doležalův centr domácí odvrátili a když napřáhl ke střele v 10. minutě Labík, mířil vedle domažlické branky. O dvě minuty později se ke střele ze střední vzdálenosti na druhé straně odhodlal kapitán Mužík, ale míč skončil opět na těle bránícího převýšovského zadáka. Hosté brzy hru vyrovnali, ale z centru Labíka, ani z tr. kopu Petráška nic nevytěžili. Na druhé straně musel brankář Petr ze své svatyně, aby zachytil míč před nabíhajícím Leitlem hlavičkovaný Petráškem. V 19. minutě se ke střele ze střední vzdálenosti odhodlal hostující Špidlen, ale neměl dobře seřízená mířidla. O dvě minuty později si na Urbencův centr zleva naskočil u bližší tyče Sedláček, ale míč hlavou do Švihoříkovy branky nenasměroval. Ve 22. minutě se po Kopáčově centru uvolnil Sedláček, ale střelou z šestnáctky Švihoříka nepřekvapil. O dvě minuty později se na druhé straně, po závaru před Petrem, dostal ke střele z otočky Došlý, ale z hranice šestnáctky trefil jen bránícího soupeře. Ve 25. minutě měli hosté největší příležitost k vyrovnání, když byl obranný zákrok Bárty posouzen jako faul a kopala se penalta. Míč si na penaltový ‚puntík‘ postavil Urbenec, ale jeho střelu výtečně Švihořík vystihl a míč vyrazil. Hrála se naprosto vyrovnaná partie, ale Došlý zpoza šestnáctky po půlhodině hry branku hostů přestřelil a s centrem Doležala si na druhé straně poradili domácí zadáci. Ve 34. minutě rozehrál Mužík tr. kop, Petr míč vyrazil, ale následně byl domácím odpískán útočný faul. Vzápětí musel domácí gólman vyběhnout, aby zachytil míč před nabíhajícím Doležalem. Převýšovští se v závěru poločasu ubránili při závaru před svou brankou, kdy se ke střele z otočky dostal Bauer, ale trefil jen hradbu soupeřových těl, ale když se ve 40. minutě vydal na ofenzívní zteč levý obránce Domažlic Bárta, poslal jej v souboji o míč na zem Doležel a byl na světě další pokutový kop. Bárta tímto svým průnikem jakoby chtěl odčinit penaltu, kterou sám vyrobil a byl úspěšný. Vyhlášeným exekutorem pokutových kopů v domácím dresu je kapitán Mužík, který ani teď nezaváhal a střelou k levé Petrově tyči upravil stav na 2:0.

Domácí si dali s nástupem do druhého poločasu načas, jakoby se báli herního kolapsu, který je v několika domácích zápasech v úvodu druhé půle postihl, a jejich obava se částečně potvrdila. Nejprve se po vysunutí Bártou hnal do šance Leitl, který obešel i vybíhajícího Petra, ale míč mu utekl až k postranní čáře a bylo po naději. Když si pak s Došlého centrem hosté poradili, přišly slabé chvilky domácích, kteří se nechali zatlačit na vlastní polovinu, ale soupeře do šancí nepouštěli. Ve 48. minutě je v nepřehledné situaci před Švihoříkem zachránil odpískaný ofsajd hostů, poté po rohovém kopu mířil hlavou Veselka vedle domácí branky a v 52. minutě trefil ze střední vzdálenosti hostující Dvořák svého spoluhráče Urbence a míč skončil vedle domažlické branky. O dvě minuty později skončil Labíkův střelecký pokus zpoza šestnáctky asi půl metru nad břevnem domažlické branky, ale bylo jen otázkou času, kdy bude pro domácí hůř. A to bylo hned v 56. minutě, kdy se snažil ve skluzu odvrátit míč domácí Leitl, ten se však odrazil tak nešťastně, že parádně namazal nabíhajícímu Doležalovi, který pak zleva ze 12 metrů prostřelil Švihoříka – 2:1. Domácí se však nepoučili a dále hráli pasivní roli, takže v 58. minutě prošel po pravé straně přes dva zadáky hostující Doležal, našel Labíka, jehož pohotovou střelu z 10 metrů však Švihořík výtečně vyrazil na roh. Pak se stačili domažličtí ubránit při nepřehledné situaci před svou brankou po rohovém kopu Urbence a vzápětí musel domácí gólman ven z branky, aby zneškodnil rodící se šanci Labíka. Teprve potom se domažličtí probudili a rychle hru vyrovnali, ale po Mužíkově rohovém kopu hlavičkoval z malého vápna Tůma vedle pravé Petrovy tyče. Uklidnění přinesla do domácích řad 71. minuta a kapitán Mužík, který se vydal k ofenzívnímu sólu, obešel dva soupeřovy zadáky, a když se chystal ke střele, byl zezadu faulován Kopáčem, takže byl na světě v pořadí třetí pokutový kop. Ten opět s přehledem proměnil sám faulovaný hráč a upravil na 3:1. Pak se domácí několikrát snadno dostali do otevřené obrany hostů, ženoucích se za zvratem skóre, ale spolupráce Hoška s Roubalem skončila střelou druhého jmenovaného vedle převýšovské branky a v 74. minutě si Petr poradil s Braunovou střelou z 18 metrů. Čtvrthodinu před koncem poslal do vyložené šance domácí Braun nabíhajícího Hoška, ale ten z 10 metrů trefil jen tělo vybíhajícího převýšovského gólmana. Hosté v této fázi zahrozili jen tr. kopem Urbencem, se kterým neměl Švihořík příliš starostí a udeřit mohlo opět na druhé straně, kde zatáhl míč po pravé straně Mužík, zpětnou přihrávkou našel Roubala, jehož bomba volejem z 10 metrů trefila soupeřova zadáka a skončila vedle převýšovské branky. Poslední změnu doznalo skóre v 81. minutě, kdy domácí kapitán Mužík rozehrál zleva ze 20 metrů tr. kop, Petr míč neudržel a Hošek jej zblízka nasměroval do odkryté branky – 4:1. V samotném závěru měli domácí další vyložené šance, ale Javorský mířil z šestnáctky vedle, Došlého průnik, zakončený střelou zleva ze 12 metrů výtečně převýšovský gólman vyrazil a gól Hoška po Tůmově přiklepnutí nebyl uznán pro ofsajd.

Hlavní rozhodčí: Drahoslav Drábek, asistenti: Dominik Starý a Ondřej Brychta. Delegát FAČR: Zdeněk Krejčí. ŽK: 0:3 (Urbenec, Doležal, Veselka). Diváků: 200.

Branky: 7. Hrubý, 40.,72. Mužík obě z PK, 81. Hošek - 56. Doležal.

J. Domažlice: Švihořík - Hrubý, Tůma, Bauer, Bárta - Leitl (63. Hošek), Braun, Javorský, Mužík (88. Chocholoušek), Došlý (84. Špírek), Roubal (86. Vojtko). Trenér: Stanislav Purkart.

SK Převýšov:  Petr - Veselka (73. Kučera), Petrášek, Černý, Špidlen - Doležal (67. Bodlák), Dvořák (67. Langr), Kopáč, Urbenec - Sedláček (76. Korba), Labík. Trenér: Pavel Matějka.