15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

ČFL: Jiskra Domažlice - MFK Chrudim 2:2 (1:0) PK 4:2

Ve 28. kole České fotbalové ligy byla domažlická Střelnice svědkem přímého souboje o třetí příčku tabulky, neboť v současnosti třetí Jiskra Domažlice hostila čtvrtý tým MFK Chrudim, který nasbíral stejně jako Jiskra 51 bod, ale měl jen těsně horší skóre (vstřelil méně gólů). Z tohoto pohledu se mohli diváci těšit na zajímavý fotbal, když třetí příčka tabulky byla dobrou motivací pro oba soupeře. Domácí trenér udělal některé změny v sestavě - Došlý se na hrotu vedle Roubala cítil jako ryba ve vodě a dělal v obraně hostů průvan. Marek Bauer se po zranění kotníku ještě na celý zápas necítil a tak jej nahradil Chocholoušek, přednost před Leitlem dostal Vojtko.

Jiskra začala zápas skvěle a po pěti minutách šla do vedení pěknou brankou Došlého. I poté si až do konce první půle udržovala herní převahu, ale Došlý a hlavně Roubal neproměnili velké šance a na druhé straně se neprosadil ani Rybička, takže do šaten šli spokojenější domácí. Jak už jsme však zažili několikrát, nedokázali domažličtí ani tentokrát hrát svoji hru po celý zápas, ve druhém poločasu jim chyběl pohyb, nasazení a bojovnost, čehož soupeř využil a tak se téměř celé druhé dějství hrálo podle jeho not. Trest přišel zákonitě z kopačky Kopeckého v 66. minutě a než se stačili domácí rozkoukat, prohrávali jen o čtyři minuty později 1:2 po tečované střele Řezníčka. Hosté byli na koni a zdálo se, že si odvezou z Chodska všechny body, ale v 90. minutě po několika vysokých hlavičkách doputoval míč k Leitlovi, který nevymýšlel a srovnal na 2:2. V loterii pokutových kopů byli nakonec úspěšnější domácí a tak na Střelnici zůstaly alespoň dva body.

Ve 3. minutě musel před dotírajícím Došlým zasahovat hostující brankář Mrázek, ale o dvě minuty později ukázal tento domažlický hráč svojí největší sílu, když po Mužíkově přihrávce prošel zprava podél šestnáctky a střelou do vzdálenější šibenice nedal Mrázkovi nejmenší šanci – 1:0. V 8. minutě našel Špírek Vojtka, ale jeho volej z 15 metrů minul levou chrudimskou tyč. Na druhé straně se ke střele dostal hostující Kesner, ale z 20 metrů ani on bránu netrefil. Ve 12. minutě musel chrudimský gólman na zem, aby sebral míč před nabíhajícím Braunem a na druhé straně pronikl po levé straně Kopecký, ale Ticháček jeho střelu z úhlu vyrazil. Velkou šanci zvýšit vedení měli domácí po čtvrthodině hry, kdy se Špírkův centr zleva dostal k nabíhajícímu Došlému, ale ten volejem z 8 metrů jen pořádně zatřásl břevnem chrudimské branky. Poté si s Mužíkovým tr. kopem poradil Mrázek a na druhé straně stačil ve skluzu odvrátit Kesnerův střílený centr zprava Chocholoušek na roh. Stejně tak skončil o chvíli později po Roubalově přihrávce zprava pronikající Špírek, jemuž hosté míč ukopli vedle vlastní branky. Ve 23. minutě zatáhl po pravé straně míč rychlonohý Kesner, centrem našel na druhé straně Rybičku, jehož volej zleva z šestnáctky reflexivně vyrazil Ticháček a jeho následnou střelu, za potlesku diváků, zachytil. O čtyři minuty později oslovil domácí Došlý Roubala, ten vystřelil z 18 metrů, Mrázek míč vyrazil a dobíhající Roubal vyslal ve vyložené šanci jen slabou střelu z 10 metrů, kterou hostující gólman zkrotil. Po půlhodině hry neuspěl se svou akcí domácí Roubal a o chvíli později si na Hrubého centru smlsl Mrázek. Hosté byli blízko vyrovnání pět minut před obrátkou, když po levé straně pronikl Rybička, vyhnul se vybíhajícímu Ticháčkovi, ale jeho střelu z úhlu do odkryté branky stačil odvrátit vracející se Bárta. Když si pak s centrem domácího Mužíka zleva poradil Mrázek a střelu Vojtka z 18 metrů chrudimský brankář vyrazil, aby míč jeho spoluhráči odvrátili do pole, bylo to v prvním poločasu, který přinesl rychlý a zajímavý fotbal s příležitostmi na obou stranách, vše.

Kdo z domácích se těšil na pokračování kvalitního představení v podání Jiskry, byl zklamán. Z její hry se postupně vytratil pohyb, důraz v soubojích a nasazení, režisér Mužík se do hry příliš nedostával a tak se taktovky chopili hosté. V samotném úvodu druhé půle stačil po akci Došlého a centru zleva ve skluzu usměrnit míč Špírek s pomocí hostujících obránců pouze vedle chrudimské svatyně a když pak Špírek rozehrál zprava rohový kop dostal se po hlavičce míč k Roubalovi, ale ten i tentokrát zazdil tutovku volejem z 8 metrů nad Mrázkovu branku. Hosté podnikli dva nebezpečné protiútoky, při nichž využívali především křídelních prostorů, ale domácí defenzíva odolala. V 50. minutě se vydal na sólo Došlý, obešel dva obránce, ale zpoza šestnáctky zamířil kousek nad branku hostů. Když se o minutu později dostal míč po ose Mužík – Braun až ke Špírkovi, stačili hostující zadáci jeho střelu z 15 metrů zblokovat. A to bylo na dlouhé minuty ze strany domácích z ofenzívních snah vše, neboť začali hrát hosté. Nejprve musel Ticháček pod nohy nabíhajícího Řezníčka, aby zažehnal nebezpečí, pak se po rozehraném tr. kopu míč dostal k Rybičkovi, jehož pokus zleva skončil na těle bránících domácích hráčů a stejně se dařilo i následné střele Kesnera z 18 metrů. Po hodině hry se ke střele ze střední vzdálenosti dostal domácí Špírek, ale nedůrazný pokus nemohl Mrázka ohrozit. V 62. minutě vyboxoval chrudimský gólman Mužíkův rohový kop a z následné akce již zahřmělo. Po pravé straně unikl svým strážcům Kesner, centrem našel u vzdálenější tyče nekrytého Kopeckého a ten volejem ze 4 metrů pod víko srovnal na 1:1. Domácí se pořádně nestačili vzpamatovat a museli čelit závaru před svou branku, který skončil rohovým kopem hostů. Běžela 66. minuta, když napřáhl ze střední vzdálenosti chrudimský Řezníček, jeho bombu nešťastně tečoval Došlý do protipohybu Ticháčka a míč skončil u jeho levé tyče – 1:2. O dvě minuty později se po individuální akci prosadil hostující Rybička, ale zamířil o půl metru výše, než bylo třeba. Pak musel ještě před nabíhajícím Kesnerem zasahovat Ticháček a domácí obrana musela zlikvidovat dva centry před svoji branku. V 87. minutě se ke střele zprava dostal chrudimský Kesner, ale Ticháček míč přizdvihl nad břevno. Domácí se nechtěli s nepříznivým stavem smířit a zaveleli k závěrečné ofenzívě. Při ní se míč po sérii hlaviček dostal od Brauna k nabíhajícímu Leitlovi, který udělal to nejlepší, co mohl, „natřel“ míč z první a střelou zprava ze 12 metrů srovnal na 2:2.

V penaltové loterii pak Mužík pomocí tyče svůj pokus proměnil – 1:0, Holub střelou do šibenice rovněž proměnil – 1:1, Došlého pokus vychytal Mrázek – 1:1, Langrovu střelu zneškodnil Ticháček – 1:1, Beránek skóroval střelou pod břevno – 2:1, Nadrchala vychytal Ticháček – 2:1, Bauer střelou pod břevno zvýšil na 3:1, brankář Mrázek usměrnil míč k levé Ticháčkově tyči – 3:2, a když Javorský svůj pokus proměnil na 4:2, mohli se domácí radovat z dvou bodů.

Branky: 5. Došlý, 90. Leitl - 62. Kopecký, 66. Řezníček.

Řídili rozhodčí Ladislav Benedikt (Němec, Rejžek). ŽK: 0:3 (17. Mrázek, 73. Rybička, 88. Nadrchal). Diváků 200.

J. Domažlice: Ticháček - Hrubý (82. Javorský), Tůma, Chocholoušek, Bárta (46. Beránek) - Vojtko (46. Hošek), Braun, Mužík, Špírek (66. Leitl) - Roubal (83. Bauer), Došlý. Trenér: Stanislav Purkart.

MFK Chrudim: Mrázek - Řezníček, Drahoš, Radouš, Adámek - Kesner, Vodrážka, Mastík (86. Krčál), Kopecký (80. Nadrchal) - Rybička (79. Holub), Vácha (72. Langr). Trenér: Pavel Jirousek.

Ohlasy:

Trenér Jiskry Stanislav Purkart: „Naše zápasy jsou jako přes kopírák. Strašně moc se nadřeme na gól a potom honíme výsledek až v závěru zápasu. Dneska jsme narazili na kvalitního soupeře, Chrudim tady prokázala, že má dobré jaro, hrála velmi dobře, ale přesto si myslím, že v prvním poločasu jsme mohli vést 3:0 a zápas by se vyvíjel úplně jinak. Bohužel nedáváme ani ty nejvyloženější šance, dostaneme smolný gól a nakonec jsme rádi, že vyrovnáme, což je určitě škoda. My pracujeme v tréninku poctivě, zkoušíme různé varianty, ale pořád to není ono. Musíme makat dál a věřit, že se to v závěru zlomí a že nám tam zase začnou góly padat.“

Trenér MFK Chrudim, Pavel Jirousek: „My jsme do zápasu špatně vstoupili, prvních patnáct minut dali domácí krásný gól, ne že by to byla nějak vypracovaná akce, ale nádherná střela, dobře trefená, pak vypracovaná akce a nastřelené břevno. Tam nás mohli domácí „pohřbít.“ My jsme potom udělali ve hře nějakou úpravu, protože to k ničemu nesměřovalo a potom se to trochu zlepšilo, vytvořili jsme si takové 3-4 slušné příležitosti za poločas, ale v celém kontextu vyzněl první poločas lépe pro domácí. Ve druhé půli jsme byli naopak my pohyblivější, lepší na balonu, měli jsme více ze hry a myslím si, že jsme zaslouženě výsledek otočili. Když už jsme to drželi v ruce a vypadalo to, že tři body jsou tam, tak 10 vteřin před vypršením řádné hrací doby jsme špatně odkopli jeden balon, což se stane, míč se dostal na pravou stranu a tam to hráč z voleje trefil na přední tyč, i když mu to nějak sjelo, a šlo se do penalt. Tam už je to tak, jak to je, ale říkám, že jsme držely tři body, takže my jsme dneska ve výsledku spíše smutní.“