15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

I. B třída: Sokol Postřekov – TJ Baník Stříbro 1:3 (0:2)

Ve 21. kole se na postřekovském trávníku představil dosavadní lídr tabulky I. B třídy TJ Baník Stříbro, který nasbíral 38 bodů, zatímco sedmý Postřekov měl bodů 30 a tak papírovým favoritem byli hosté. Ti tuto svou roli ve vyrovnaném zápasu nakonec splnili, když do něj vstoupili bleskovým gólem a pak působili fotbalovějším dojmem, byli techničtější a lepší v kombinaci. Domácím tentokrát na kvalitního soupeře bojovnost a nasazení nestačilo, a když nepřesný výkon rozhodčího Kříže přinesl na trávník zbytečnou nervozitu, bylo pro ně o to složitější s nepříznivým výsledkem něco udělat.

Kdo přišel na zápas načas, přišel, než se stačil usadit, o první gól. Ten totiž padl z prvního útoku hostů hned po rozehrání, když se překvapivě protlačil po levé straně hostující Bůžek a střelou z úhlu překonal domácího brankáře Freie – 0:1. Ještě hůře pro domácí mohlo být ve 4. minutě, kdy se opět po levé straně prosadil přes tři domácí obránce rtuťovitý Tůma, prostřelil i vybíhajícího Freie, ale míč skončil kousek vedle bližší tyče jeho branky. Poté domácí odvrátili Tůmův centr a tr. kope Eliáše skončil nad postřekovskou brankou. Úvod zápasu patřil hostům, ale domácí hru brzy vyrovnali. Ve 13. minutě vznikl po Vavříkově tr. kopu před stříbrskou brankou závar, ale hosté se odkopem ubránili. O tři minuty později mířil z tr. kopu nad Freiovu svatyni Ulč a ve 23. minutě si bez problému poradil domácí gólman s tr. kopem Eliáše. Ačkoli se v poli hrálo vyrovnaně, hosté byli v ofenzívě nebezpečnější, protože se rychlou a přesnou kombinací dostávali snadněji Freiovi na dostřel. Ve 25. minutě se nastěhovali před postřekovskou branku, v nepřehledné situaci se dvakrát dostali ke střele, ale ani jeden pokus až ke gólmanovi neprošel. Poté se hosté neprosadili z rohového ani tr. kopu, který rozehrál z 23 metrů Pavlas a který se stal snadnou Freiovou kořistí. Na druhé straně musel na zem brankář Kostelníček, aby zachytil míč před nabíhajícím Ledvinou. Ve 37. minutě přestřelil ze střední vzdálenosti zleva postřekovskou branku hostující Vitoň a vzápětí zahrával domácí Vavřík tr. kop z 25 metrů a po něm rozehrávali domácí i dva rohové kopy, ale vytěžili z nich jen Ledvinovu hlavičku těsně nad břevno stříbrské branky. V závěru první půle byli opět aktivnější hosté, centr Bůžka stačil Frei ještě vyboxovat, ale když ve 39. minutě napřáhl z 20 metrů Turek, skončil míč u levé tyče postřekovské branky – 0:2.

I úvod druhého poločasu patřil hostům, ale Bůžek mířil zpoza šestnáctky těsně vedle pravé tyče Freiovy branky a vzápětí si domácí gólman poradil s pokusem téhož stříbrského hráče zleva z 18 metrů. V 51. minutě rozehrál domácí Vavřík tr. kop na ‚Pašu‘ Královce, ten se uvolnil a střelou z šestnáctky k pravé tyči překonal Kostelníčka - 1:2. O minutu později zakončil po přihrávce Pavlase akci střelou nad Freiovu branku hostující Vitoň. V 55. minutě se domácí hodně zlobili na rozhodčího Kříže, který nechal bez povšimnutí souboj hostujícího Turka s Polákem v pokutovém území, po němž skončil domácí kanonýr na zemi. Rozhodující moment zápasu přišel o minutu později, kdy si Vitoň vyměnil míč s Bůžkem a pak střelou z 18 metrů k levé tyči zvýšil na 1:3. Domácí neposlal tento gól do kolen a pokračovali ve snaze o zvrat v utkání. S tr. kopem Poláka si poradil Kostelníček a když další tr. kop rozehrál ‚Paša‘ Královec, usměrnil míč hlavou vedle pravé tyče stříbrské branky Vavřík. Hosté kontrovali tr. kopem Vitoně, který skončil těsně vedle pravé šibenice a střelou Tůmy zleva  z úhlu, kterou domácí srazili na roh. Stříbrští kopali tři rohové kopy za sebou, ale Freie z nich přímo neohrozili. V 73. minutě zachytil domácí brankář míč před nabíhajícím Vitoněm, který jej zcela zbytečně následně naremploval a po vzrušené diskusi vyfasoval druhou žlutou a tedy i červenou kartu. Na trávníku přibylo nervozity, došlo i na strkanici, kterou museli řešit rozhodčí a hosté, vědomi si výsledku šetřili každou minutu. Čtvrthodinu před koncem přestřelil z tr. kopu domácí Vavřík soupeřovu branku a o chvíli později se na druhé straně dostal po Bůžkově přihrávce do vyložené šance Tůma, ale Frei jeho střelu zleva výborně vytlačil na roh. Závěr zápasu hosté zvládli, když Tůma mířil nad postřekovskou branku a Eliášovu střelu domácí zadáci odvrátili. Těsně před koncem ještě vyboxoval Kostelníček tr. kop Vavříka a v 87. minutě si domácí opět zalamentovali, když zůstal rozhodčím nepotrestán zákrok hostujícího Karbana na pronikajícího Tomáše Ledvinu u pravé stříbrské tyče.

Branky: 51. Královec - 1. Bůžek, 39. Turek, 56. Vitoň. Rozhodčí: Kříž, ŽK: 2:4, ČK: 0:1 (73. Vitoň). Diváků: 70.

Sokol Postřekov: Frei – Královec, J. Steinberger, Kreuz, D. Steinberger – L. Ledvina (57. Beroušek), Cibulka, Vavřík, Závodný (75. T. Ledvina) – Landrgott, Polák.

Baník Stříbro: Kostelníček – Blažek (78. Karban), Turek, Ulč, Kohut – Florus, Eliáš, Pavlas, Vitoň – Tůma, Bůžek (86. Kertys).