14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

ČFL: Jiskra Domažlice - Loko Vltavín 1:0 (0:0)

Ve 26. kole České fotbalové ligy se na domažlické Střelnici představil 10. celek tabulky, kterým s 38 body byl pražský Vltavín. Vzhledem k tomu, že páté Domažlice dosud nasbíraly 45 bodů, byly pro mnoho fanoušků favoritem zápasu, ale poslední výsledky Jiskry ukázaly, že postavení v tabulce není úplně směrodatné. Domácí trenér se musel obejít bez stopéra Bauera, kterého nahradil plzeňský Chocholoušek.

Domácí na soupeře doslova vlétli, celou půlhodinu byli jednoznačně lepším týmem, jejich útoky se valily po obou stranách hřiště a hostující obrana jen horko těžko, někdy i se štěstím stačila nebezpečí odvracet. Po neproměněných šancích Hoška a Došlého však domažlickým došla pára, čehož hosté využili k vyrovnání hry. Herně vyrovnaný byl i celý druhý poločas, ve kterém se obě mužstva pokoušela o překonání soupeřova brankáře. O výsledku nakonec rozhodla chyba hostujícího gólmana, který netrefil míč po rohovém kopu Beránka a ten se odrazil od zadní tyče do branky.

Od úvodního hvizdu rozhodčího Starého zapnuli domácí hráči „turbo“ a pohybem převyšovali soupeře, kterého tím zatlačili na vlastní polovinu, ale Mužíkův centr pražané odvrátili a následný pokus Špírka z 22 metrů skončil na těle jednoho z hostů. Ve 2. minutě zatáhl po pravé straně míč domácí Roubal, ale jeho centr srazili hosté na roh. Stejně se dařilo vzápětí na druhé straně při pokusu Maříka. Ve 4. minutě přišla první tutovka domácích, když Došlý pronikl po levé straně, dal míč pod sebe na nabíhajícího Hoška, který volejem z 12 metrů minul levou tyč odkryté Havránkovy branky. Domácí se nastěhovali před soupeřovu šestnáctku, ale Došlého centr, zblokovaný Tomlem, zneškodnil Havránek a v 7. minutě po Roubalově centru zprava vystřelil ve výskoku Došlý, ale jeho pokus z 10 metrů srazil jeden z hostujících stoperů nad Havránkovu branku. Rohový kop rozehrál zleva Špírek, míč se odrazil k Hoškovi, ale jeho volej zpoza šestnáctky, směřující pod břevno vytlačil Havránek nad branku a zmařil tak další příležitost domácích. Poté si hosté poradili s centrem Roubala a v 10. minutě skončila, po Mužíkově centru, střela Tůmy na těle jednoho ze soupeřů. Domácí doslova létali po trávníku, zaskočeného soupeře přehrávali ve všech řadách a zdálo se být jen otázkou času, kdy se rozvlní za Havránkem síť. Hosté se dostali před Ticháčka až v 16. minutě, ale Krolopův centr zprava srazil Bárta na roh a pak už hráli opět domažličtí. Roubalův centr zleva hosté odvrátili a Mužíkovu střelu z otočky zneškodnil Havránek. Když pak ve 32. minutě po Špírkově centru zleva přestřelil pražskou branku Hrubý, začali domácí zvolna šlapat vodu a hosté se postupně dostávali do hry, aby ji vyrovnali. Mařík se prodral po levé straně, ale jeho střela z 18 metrů skončila vedle vzdálenější Ticháčkovy tyče a po chvíli domácí gólman zneškodnil Podzimkův centr zleva. Ve 38. minutě usměrnil Krolopův centr z 10 metrů Podzimek a Ticháček výborným zákrokem vytlačil míč směřující k jeho pravé tyči na roh. Domácí kontrovali centrem Mužíka, který poslal hlavou Hošek na střídajícího Hlaváče, ale ten jej vytlačil na roh. Rozehrál jej zleva Mužík, odražený míč se dostal k Roubalovi, který volejem z 15 metrů trefil jen tělo soupeře. Hosté poté odvrátili tři centry domácích a když se i domácí ubránili centru a rohovému kopu pražanů, byl v nastaveném čase první půle v pokutovém území hostů tvrdě naremplován domácí Mužík, ale penalta se nepískala, ačkoli musel být zraněný hráč ošetřován a nakonec zápas nedohrál.

Ve druhém poločasu se hrála vyrovnaná hra a začátek patřil hostům. Po akci Pozníčka a střele Dobiáše z 20 metrů musel zasahovat Ticháček, který ve 47. minutě vyboxoval míč po rohovém kopu Maříka. Když si pak domácí poradili i s centrovaným míčem Pozníčka, rozehrál ve 48. minutě na druhé straně tr. kop domažlický Špírek, Hlaváč míč vyboxoval na roh, který rozehrál Špírek na hlavu Chocholouška, ten jej nasměroval na Brauna, ale jeho hlavička ze 7 metrů mířila nad vltavínskou branku. V 52. minutě se po tr. kopu Tůmy nedostal k míči před Hlaváčovou brankou domácí Hošek a o dvě minuty později, po Špírkově rohovém kopu, střílel volejem z 15 metrů Hošek vedle levé vltavínské tyče. Tento domácí útočník o chvíli později netrefil v pokusu o nůžky míč 8 metrů před soupeřovou brankou a po hodině hry zneškodnil nebezpečí před svojí brankou hostující gólman po Špírkově tr. kopu. Zlobili také hosté, ale i Ticháček si poradil s Lánczovou hlavičkou po Zelenkově centru a o chvíli později odvrátil Maříkův centr na roh Hrubý a vystrašil tím spoluhráče, protože poslal míč kousek nad vlastní branku. V této fázi se hrálo na „každý chvilku tahá pilku,“ a soupeři se přetahovali o aktivitu. Domácí odvrátili rohový kop a centr pražanů, stejně jako střely Kulhánka a Maříka, jehož pokus vytlačil Ticháček na roh. V 69. minutě musel zasahovat hostující brankář Hlaváč před nabíhajícím Leitlem, ale hra se opět přesunula před Ticháčka. V 72. minutě se blýskl domažlický gólman, když po Dobiášově akci vytlačil nad břevno Maříkovu střelu z 15 metrů. Po rohu se míč odrazil k Maříkovi, ale jeho střela skončila na těle jednoho z domácích zadáků. Pak zase hráli domácí a o dvě minuty později vyrazil hostující brankář střelu Hoška ze 12 metrů na roh. Ten rozehrál Leitl, ale Tůma hlavou zamířil z 9 metrů vedle soupeřovy branky. Hosté pak odvrátili Bártův centr na roh a ubránili se i po nastalém závaru před Hlaváčem. Rozhodnutí přišlo v 81. minutě, kdy rozehrál Beránek zprava rohový kop na zadní tyč, kde chtěl ve výskoku brankář Hlaváč vytlačit míč nad břevno, ale netrefil jej a míč se odrazil od zadní tyče do sítě – 1:0. Pak ještě domácí rozehrávali dva rohové kopy a po druhém z nich hlavičkoval Tůma z malého vápna těsně nad pražskou branku. Když pak zleva z šestnáctky přestřelil branku hostů volejem Vojtko a stejně se dařilo i pokusu Leitla zpoza šestnáctky, dohráli domácí zápas v bezpečné vzdálenosti od Ticháčkovy branky a mohli se radovat z vydřeného vítězství.

Branka: 81. Beránek.

J. Domažlice: Ticháček - Hrubý, Tůma, Chocholoušek, Bárta (87. Vojtko) - Roubal (66. Leitl), Braun, Mužík (52. Javorský), Špírek (70. Beránek), Došlý (90. Bláha) - Hošek. Trenér: Stanislav Purkart.

Loko Vltavín: Havránek (25. Hlaváč) - Láncz, Macháček, Toml, Zelenka - Pozníček, Krolop, Turák, Podzimek (68. Kulhánek) - Mařík, Dobiáš (73. Hodas). Trenér: Radek Kronďák.

HR: Dominik Starý, AR: Drahoslav Drábek, Martin Fojtík. ŽK: 0:3 (Láncz, Turák, Macháček). Delegát FAČR: Vladimír Eibl. Diváků 220.     Vok