11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

O vydřené body mohla Benfika v závěru přijít

Ve 22. kole fotbalového krajského přeboru hostila průběžně osmá Jiskra Domažlice B svého tabulkového souseda – sedmou TJ Zruč, která nasbírala 31 bod, tedy o tři více než její hostitel. To slibovalo vyrovnaný zápas a zajímavý fotbal.
Domácí „Benfika“ měla téměř po celý zápas, který byl bitvou o každý míč, hraný s patřičným důrazem, nepatrnou převahu a větší aktivitu. To jí přineslo i výrazné třígólové vedení, o které však mohla v samotném závěru zápasu přijít, když dovolila soupeři, aby pět minut před koncem snížil a v nastaveném čase dokonce dosáhl kontaktního gólu, ale víc již zručským nedovolil rychle plynoucí čas.

Jiskra Domažlice B – TJ Zruč 3:2 (0:0)

Domácí byli od začátku zápasu aktivní, ale s jejich dvěma centry si hosté poradili a v 8. minutě zneškodnil brankář Klik i nedůrazný pokus Steinbergera zpoza šestnáctky. O dvě minuty později vybojoval domácí Štěpán míč, zatáhl jej po levé straně, centrem našel nabíhajícího Steinbergera, ale jeho střelu ze 14 metrů stačil Klik vytlačit na roh. Ve 12. minutě se domácí zlobili, když vybíhající brankář Klik sestřelil pronikajícího Šota, a penalta se nepískala. Hosté poprvé zazlobili o minutu později, ale Krouželova střela zpoza šestnáctky o dva metry minula Brataničovu branku, poté Noskův pokus zneškodnil domácí gólman, Polákův tr. kop ze střední vzdálenosti mířil nad domácí branku a vzápětí nebezpečné sólo Karpíška po pravé straně skončilo jen odkopem od domažlické branky. V 18. minutě skončil tr. kop domácího Štěpána útočným faulem na brankáře Klika. O tři minuty později si Bratanič poradil s tr. kopem zručského Poláka stejně, jako na druhé straně s pokusem agilního Štěpána hostující gólman Klik. Pak minul soupeřovu branku domácí Bláha po akci Steinbergera a Šota a ve 25. minutě zručského brankáře nepřekvapil volejem z 18 metrů Pavlíček. O tři minuty později nadvakrát zneškodnil Štěpánův tr. kop Klik a na druhé straně dobře zasáhl domažlický brankář Bratanič proti Maškově hlavičce, po tr. kopu Poláka. Poté se bojovalo mezi šestnáctkami, až ve 35. minutě se ke střele zleva dostal domácí Pavlíček, ale mířil vysoko. Když pak hosté odvrátili Štěpánův centr zleva, přišla v poslední minutě největší šance prvního poločasu. Domažlický Korelus rozehrál zleva tr. kop, míč posadil přesně na hlavu Kubra, ale ten jej z malého vápna nasměroval kousek nad zručskou branku.

I v úvodu druhé půle se mírné aktivity chopili domácí, ale Štěpán, ani Steinberger se neprosadili. Odměna za ofenzívní hru přišla pro domácí v 53. minutě, kdy Bláha našel našlápnutého Waldmanna, který pronikl po pravé straně do šestnáctky a střelou ze 14 metrů prostřelil Klika – 1:0. O čtyři minuty později vytlačil domácí gólman Bratanič na rohový kop střelecký pokus Poláka z tr. kopu a na druhé straně hosté srazili Waldmannův centr vedle vlastní branky. Velkou šanci zvýšit náskok měli domácí v 63. minutě, kdy Waldmann vybojoval míč, poslal jej Šotovi, jeho střela ze 12 metrů rozezvučela levou tyč Klikovy branky, odražený míč se dostal k Steinbergerovi, ale ten z hranice šestnáctky zamířil do náruče zručského gólmana. Co se nepodařilo nyní, přišlo o pět minut později, kdy Bláha pronikl po pravé straně do šestnáctky, hostující Polák jej v souboji poslal rukama na zem a pokutový kop bez problémů proměnil Waldmann – 2:0. Když pak v 73. minutě našlápl od poloviny hřiště k brejku domácí Šot, kterého neúspěšně stíhal David Král a střelou z úhlu zleva z 10 metrů propasíroval míč mezi skoprnělým Klikem a tyčí do branky na 3:0, byli všichni přesvědčeni, že je „vymalováno.“ Hosté i domácí prostřídali a zručští vrhli vše do útoku. Nejprve se zpoza šestnáctky netrefil Kroužel, ale v 85. minutě po zpětné přihrávce Noska napřáhl zleva z 16 metrů Adam Král, míč zaplachtil vzduchem, aby se snesl pod vzdálenější šibenici – 3:1. O dvě minuty později vyboxoval hostující brankář Waldmannův centr zprava a vzápětí na druhé straně musel na zem Bratanič, aby zneškodnil šanci Karpíškovi. Už v nastaveném čase rozehrál zleva ze 23 metrů hostující Polák tr. kop, v chumlu před Brataničem se nejlépe zorientoval Ondřej Král – 3:2. Víc už běžící čas hostům nedovolil a domácí si zaslouženě připsali tři body.

Branky: 53. a 68. (PK) Waldmann, 73. Šot – 85. Adam Král, 92. Ondřej Král.

Rozhodčí: Lhoták – Konig, Šlajz. ŽK: 2:2. Diváků: 60.

Jiskra Domažlice B: Bratanič – Kalný, Kubr, Korelus, Pavlíček – Waldmann, Vísner, Štěpán, Steinberger (74. Buršík) – Bláha (78. Strnad), Šot (85. Lešek). Trenér: Vojtěch Fořt.

TJ Zruč: Klik – Heidlmayer (76. Ondřej Král), David Král, Polák, Mašek – Pokladník (76. Přibyl), Kroužel, Lauko, Nosek – Karpíšek, Adam Král. Trenér: Ondřej Král.