23 24 25 26 27 28 29
30 31

Domažlice sahaly na Bohemce po bodech

Jiří Pojar, Praha
Stadion v Praze na Proseku, v Lovosické ulici byl dějištěm předehrávaného 33. kola třetí nejvyšší soutěže v České republice ve fotbale.
Domácí lídr tabulky - Bohemians Praha hostil aktuálně třetí tým tabulky, Jiskru Domažlice. Domácí stratég Roman Veselý udělal oproti poslednímu utkání v Libni v pražském derby s Meteorem pět změn v základní jedenáctce, kde ,,šetřil“ na Jiskru kapitána Laštovku dále Křečka, Kocourka, D. Nešpora a Mareše. V útoku se objevil zkušený útočník Honza Svátek, který ještě v prvním jarním kole hrál na Vyšehradě proti Domažlicím. Hostující kouč udělal oproti utkání se Zápy jedinou změnu na postu gólmana, když zraněného Martina Ticháčka, který má problémy se zády, nahradil mladičký Jan Švihořík.

FK Bohemians Praha – TJ Jiskra Domažlice 2:1 (1:0)

V nádherném letním počasí se oba týmy pomalu rozkoukávaly na zavlaženém pažitu. Bohemka vstoupila do hry v 1. minutě utkání, ale zakončení Jana Neuberga bylo hodně nepřesné. Za tři minuty, po autovém vhazování domácích mířil nad branku Švihoříka snajpr Jan Svátek. Nehrál se nijak oslnivý fotbal, spíše se čekalo na chybu. Ve 13. minutě střílel z levé strany z 25 metrů Daniel Kocourek. Poté hosté menší koncentrovaností "darovali" tři zbytečné rohy, které se jim podařilo v klidu ubránit. Jiskra kopala první rohový kop v 15. minutě, po spolupráci Hoška s Mužíkem. Ten přesným centrem našel před malým vápnem naběhnutého Javorského, s jehož nebezpečnou hlavičkou měla domácí obrana velké starosti a domácí kapitán Laštovka musel vykopávat míč mířící půl metru k pravé tyči. To byla do té doby největší šance utkání. Po půlhodině hry opět Mužík zahrával z levé strany rohový kop na který si u vzdálenější tyče naběhl Javorský, ale nestačil důrazně zakončit a hlavně praporek postranního sudího Ivo Duchoně byl nahoře. Zda se jednalo o ofsajd můžeme jen těžko posoudit. Na druhé straně po rohu střílel Jan Šimák vedle levé tyče branky Domažlic. Další važné ohrožení domácí svatyně nabídla 307 divákům 40. minuta utkání. Petr Hošek ideálně vysunul po levé straně Mirka Špírka, který se přes bránicí Laštovku a Mareše dostal před Richarda Brauneise, ten ale reflexivním zákrokem Špírka vychytal. Bohužel opět platilo nedáš-dostaneš. Za tři minuty na druhé straně si pro faul došel Daniel Kocourek, který v nevinném souboji s Markem Bauerem upadl tři metry před šestnáctkou. K míči se postavil Jan Šimák a střelu pod břevno si ke smůle Švihořík "nafackoval“ do brány - 1:0.To byl poločasový stav.
Ve druhé půli se hrál dramatičtější fotbal. V 55. minutě se středem probíjel Mužík, který byl falouván, z následného trestného kopu Špírka, ale nic nebylo a míč prolétl kolem pravé tyče branky Bohemians. Bohužel pro hosty po hodině hry si z pravé strany sbíhal do vápna Kocourek, který v souboji s Bauerem upadl a rozhodčí Myška rezolutně ukázal na značku penalty, ze které se opět Šimák nemýlil když Švihoříkovi poslal balon na opačnou stranu než gólman mířil, tedy vlevo - 2:0. Poté domácí trefili ze standardky levou tyč. V 72. minutě se do vápna dostal Došlý ze strany ho podkopl dobíhající Laštovka, ale razance hlavního sudího Myšky byla ta tam a odpískal místo jasné penalty pouze roh. Ten rozehrál Mužík a u vzdálenější tyče ve 100% šanci netrefil prázdnou bránu Javorský. V dramatickém závěru měl velkou šanci Melechovský v 85. minutě, Po rohovém kopu Mužíka se nejlépe před bránou orientoval střídající Braun v 91. minutě a snížil na 2:1. Bohužel pro hosty rozhodčí po chvíli utkání ukončil v době jejich sílícího tlaku.

FK Bohemians Praha: Richard Brauneis – Jan Neuberg,Miroslav Mareš ,Josef Laštovka (81.Jakub Trýzna) ,Lukáš Křeček,Daniel Kocourek(77.Jan Boček), Luboš Hruška, Daniel Nešpor,Jan Šimák(74.Michal Sedláček) Zdeněk Volek(66.Šandera), Jan Svátek(55.Aleš Melechovský) . Trenér: Roman Veselý
TJ Jiskra Domažlice: Jan Švihořík- Martin Hrubý, Ludvík Tůma(80.Ondřej Chocholoušek),Marek Bauer, Jiří Bárta – Miroslav Špírek(77.Milan Braun),Pavel Javorský(77.Adam Beránek),Petr Mužík, Lukáš Roubal (70.Luděk Leitl) – Petr Došlý (83.Ivo Vojtko), Petr Hošek. Trenér: Stanislav Purkart.
Rozhodčí: Michal Myška -  Ivo Duchoň – Michael Štefan
Delegát: Patrik Filípek​​
ŽK: 3:1 53.Svátek , 57. Laštovka , 90. Sedláček – 65. Javorský
Diváků: 307

Ohlas k utkání
Milan Braun, záložník Jiskry: "Zápas jsme začali nějak vlažně. Domácí měli ze začátku lepší pohyb a byli všude první. S postupem času jsme se dostávali do hry a vytvořili si brankové příležitosti, které jsme neproměnili. Bohemka se prosadila po standardní situaci Šimákem. Především v první půli jsme dělali spoustu idividuálních chyb, ze kterých vyplývaly standardní situace. Začátkem druhého poločasu, jsme se snažili alespoň snížit. Domácí si to pohlídali a byli to oni, kteří šli po penaltě do dvoubrankového vedení. I přesto že se nám herně utkání tolik nepovedlo, měli jsme několik šancí na případné vyrovnání. Zákrok na Došlého v pokutovém území byla penalta. Ze závěrečného tlaku se nám podařilo snížit, ale domácí hrozili z nebezpečných brejků."