20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

I. B třída: Sokol Postřekov – Sokol Město Touškov 3:1 (0:0)

Postřekovští bojovností otočili výsledek

Postřekovský Sokol, okupující s 21 bodem 8. místo tabulky, přivítal v dalším kole fotbalové I. B třídy na svém trávníku soupeře, který nasbíral o bod více a o místo výše byl i v tabulce – Sokol Město Touškov. Domácí po vítězství v chodském derby v Klenčí chtěli na tento zisk bodů navázat i doma, ale po bezbrankovém poločasu šel v úvodu druhé půle do vedení soupeř. Domácí však velkým nasazením a bojovností dokázali výsledek otočit a nakonec si plánované tři body do tabulky mohli zaslouženě připsat.

Samotný úvod zápasu patřil hostům, ale střelu Anděla po Bouzkově akci domácí zblokovali. Poté v 7. minutě napřáhl ze střední vzdálenosti domácí Vavřík, ale pouze orazítkoval břevno překvapeného brankáře Šilhánka a nic domácím nepřinesl ani závar před soupeřovou brankou, zakončený Kuželkovou střelou do těla bránícího soupeře. V 16. minutě po Ledvinově centru zprava hlavičkoval u vzdálenější tyče Polák, ale Šilhánkovi problém nepřidělal. O tři minuty později se k míči po zblokovaném centru dostal hostující Bouzek, ale Freie svou přízemní střelou nepřekvapil. Obě mužstva vsadila na ofenzívu a útoky se přelévaly od branky k brance, ale s přibývajícím časem měli více ze hry postřekovští. Neprosadili se však volejem Ledvina, ani z tr. kopu „Para“ Královec. Útoky hrozili i hosté, ale Hauer z tr. kopu domácí branku minul a Bouzkův centr zprava srazili domácí na roh. Po jeho rozehrání Hauerem hosté nic nevytěžili ani ze zmatku před postřekovskou brankou. V závěru poločasu byli aktivnější hosté, ale tr. kop Hauera vyboxoval Frei a další trestňák poslal vedle jeho branky zprava hostující Bouzek. Když si pak s tr. kopem domácího Karlíka poradil Šilhánek, šlo se do kabin.

Hned v úvodní minutě druhého poločasu přišla pro domácí sprcha. Míč po malé domů se rozhodl brankář Frei namísto okamžitého odkopu vyvézt z šestnáctky, ale neudržel jej u nohy, takže se k němu dostal hostující kapitán Hauer a bez problémů jej poslal do opuštěné branky – 0:1. Hosté měli i druhou příležitost, když po centru Tobrmana vystřelil z první z 8 metrů Hauer a jen díky tomu, že mu střela nesedla a ještě trefil jednoho z domácích zadáků, se skóre neměnilo. To byl signál pro domácí, aby konečně zabrali a ti pak začali postupně soupeře přehrávat, až jej přišpendlili před jeho šestnáctku. V 51. minutě našlápl k dlouhému sólu domácí Polák, obešel dva soupeře, nakonec se vyhnul i vybíhajícímu brankáři, ale v pádu z těžkého úhlu trefil jen boční síť odkryté branky. O osm minut později byli domácí opět blízko vyrovnání, ale Cibulka vydařenou střelou z 20 metrů trefil jen levou tyč skoprnělého Šilhánka, který sledoval, jak se odražený míč kutálí podél brankové čáry, aby jen o kousek minul druhou tyč. Domácí útoky se na branku Města Touškova valily jeden za druhým, ale chyběla jim finální přihrávka nebo kvalitní zakončení. Fotbal ale chtěli hrát i hosté, avšak ze svých akcí jen dvakrát minuli Freiovu branku. Houževnatost a nasazení přinesly domácím ovoce v 66. minutě, kdy zahrál postřekovský „Para“ Královec zprava rohový kop a přízemní míč z malého vápna poslal hlavou za Šilhánkova záda Polák – 1:1. Poté se svým zakončením neuspěli Závodný a D. Steinberger, jehož střela z 20 metrů branku hostů jen těsně přelétla. V 76. minutě zahrozili hosté, ale Šiml po Karbusického centru z 22 metrů minul postřekovskou branku. Silný tlak domácích však pokračoval, ale Landrgottův průnik zmařil pádem pod nohy Šilhánek a branka Poláka nebyla pro ofsajd uznána. Nasazení se domácím vyplatilo v 84. minutě, kdy zatáhl míč po pravé straně „Paša“ Královec a jeho nedůraznou střelu nebo centr si srazil do vlastní sítě Anděl – 2:1. Hosté odpověděli pouze střelou Zajíčka, kterou však zblokoval tělem jeden z domácích zadáků. V 87. minutě prošel po levé straně domácí Kreuz, zpětnou přihrávkou našel Závodného, kterému se však volejem z otočky nepodařilo trefit míč. Minutu před koncem si na Závodného centr zleva naběhl Landrgott a tvrdou ranou zprava z 10 metrů prostřelil vybíhajícího gólmana Šilhánka – 3:1.

Hlavní rozhodčí Říha, ŽK: 2:3, Diváků 70.

Sokol Postřekov: Frei – „Paša“ Královec, Kuželka, Němec, D. Steinberger (82. Kreuz) – Ledvina (60. Závodný), Cibulka, Vavřík (21. Karlík), „Para“ Královec – Zdráhal (53. Landrgott), Polák.

Sokol Město Touškov: Šilhánek – Michalides, Anděl, Šimice, Hodek – Tobrman (78. Dyk), Šiml, Momotov (72. Karbusický) , Zajíček – Hauer, Bouzek.