17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

ČFL: Jiskra Domažlice - SK Zápy 2:0 (1:0)

V dalším domácím zápasu se Jiskra představila věrným 250 fanouškům v lepším světle než proti Benešovu a i díky dvěma klasickým útočníkům nakonec vydřela tři důležité body nad silným soupeřem ze Záp. Domácí trenér Purkart již měl k dispozici omilostněného Došlého i uzdraveného Leitla. Prvně jmenovaný se v základní sestavě postavil na hrot útoku, vedle Hoška a ofenzívní síla Jiskry tím vzrostla. Domácí hráči zapomněli na nesmyslně nakopávané míče, posadili balón opět na trávník a i přes mnoho nepřesností se snažili o kombinační hru, podpořenou velkým nasazením a bojovností. V té byl příkladem pro všechny Pavel Javorský, pro něhož nebyl žádný souboj předem prohraný a tak vybojoval ve středu hřiště mnoho důležitých míčů. Svůj důraz a průbojnost prokázal i navrátilec Došlý, jehož ve vyložené šanci zastavil za cenu červené karty Baloun.

Úvodních dvacet minut zápasu se hrálo vyrovnaně, oba celky se snažily strhnout vedení na svou stranu, ale několik příležitostí na obou stranách změnu skóre nepřineslo. Poté se taktovky zápasu chopili domácí a jejich aktivita přinesla vedoucí gól Hoška. Přes převahu domácích však měli šance i hosté, ale skóre se do poločasu již neměnilo. Domácí si mírnou převahu přinesli na trávník i po přestávce a nakonec ji přetavili ve druhý gól z hlavy Bauera. Hosté pak ve snaze o kontaktní gól srovnali hru v poli,  útoky se valily ze strany na stranu, ale ani závěrečný, ne příliš výrazný tlak oslabených hostů již změnu skóre nepřinesl.

Hned ve třetí minutě musel hostující brankář Bojčuk vyrazit do pole Špírkův centr zleva a na druhé straně stačil Kalivodův centr odhlavičkovat Tůma a míč zachytil Ticháček. Nebezpečí hrozilo hostům v 8. minutě, ale Bauer nasměroval míč po Hrubého centru hlavou z malého vápna kousek vedle pravé Bojčukovy tyče. Hostující Kalivoda pak rozehrál zprava rohový kop, ale odražený míč poslal volejem z 18 metrů daleko vedle Ticháčkovy svatyně Kovařík. V 10. minutě našel centrem zleva domácí Došlý nabíhajícího Roubala, ale jeho přízemní střelu zpoza šestnáctky Bojčuk zneškodnil. Poté domácí zadáci odvrátili Svobodův tr. kop a sami v 16. minutě rozehráli Mužíkem stejnou standardní situaci, ale Bauer opět hlavou ze 7 metrů těsně minul pravou Bojčukovu tyč. Domácí měli štěstí o minutu později, kdy nepřesnou přihrávku Tůmy převzal hostující Putz, našel nabíhajícího Jelínka, ten vnikl po pravé straně do šestnáctky domácích, střelou trefil padajícího Ticháčka, míč se však odrazil a obloukem se snášel do opuštěné branky. Doslova z brankové čáry stačil míč odvrátit do pole vracející se Bauer. O chvíli později na druhé straně odvrátil míč před nabíhajícím Hoškem zápský gólman, který si pak poradil s Došlého centrem zleva. Ve 26. minutě napřáhl ze střední vzdálenosti hostující Svoboda, ale trefil jen tělo jednoho ze soupeřů a o minutu později zneškodnil bez problémů Kovaříkův centr Ticháček. Domácí kontrovali ve 29. minutě, kdy Mužík oslovil nabíhajícího Hrubého, ten zatáhl míč po pravé straně a jeho střílený přízemní centr stačil ve skluzu z malého vápna usměrnit do Bojčukovy sítě Hošek – 1:0. Pak zahrozili hosté, ale Hakl mířil ze střední vzdálenosti daleko vedle a Kalivoda poslal míč, odražený po Putzově rohovém kopu, kousek vedle pravé tyče domažlické branky. Oba celky hrály ofenzívně, ale ve 36. minutě po centru Došlého, pronikajícího po levé straně, stačil ve skluzu usměrnit míč domácí Hošek jen kousek vedle pravé tyče zápské branky a tutovku zazdil na druhé straně Putz, který z malého vápna poslal volejem míč po Pavlíkově centru zleva nad Ticháčkovu branku. Ve 38. minutě si míč ke střele na hranici šestnáctky srovnal domažlický Hošek, ale jeho přízemní pokus zneškodnil Bojčuk. Na druhé straně musel před pronikajícím Jelínkem zachytit míč vybíhající Ticháček. Domácí do poločasu ještě několikrát zahrozili, ale zradila je finální přihrávka, která nenašla adresáta.

Druhou půli zahájili domácí tr. kopem Mužíka, ale hosté míč odvrátili. Vzápětí domažlický Roubal těsně nedosáhl ve skluzu na ostrý přízemní Došlého centr zleva, 5 metrů před zápskou brankou. Ve 47. minutě zatáhl míč po pravé straně agilní Došlý, ale jeho centr odvrátili hosté na roh, který dvakrát za sebou rozehrál Špírek, ale bez efektu. Rohem skončil i průnik domažlického Hoška o chvíli později, ale v 54. minutě se již domácí dočkali branky, když po spolupráci s Mužíkem poslal Špírek centr zleva přesně na hlavu Bauera a ten takovéto situace umí – z 10 metrů míč nasměroval za Bojčukova záda – 2:0. Pro domácí mohlo být ještě veseleji, když v 58. minutě Došlý oslovil našlápnutého Špírka, který poslal střílený centr před Bojčuka, na malém vápně na něj těsně ve skluzu nedosáhl Hošek, a překvapený Roubal jej ve vyložené šanci volejem poslal z 5 metrů nad zápskou branku. Poté hosté srovnali hru a zahrozili centrem Petržilky a třemi rohovými kopy, ale domácí z těchto situací vyvázli beze šrámů. V 62. minutě se domažlický Došlý prosadil svou dravostí, dostal se k dlouhému míči z hloubi pole, hostující Baloun jej zastavil za cenu faulu a protože by se domácí útočník jinak dostal do vyložené šance sám proti Bojčukovi,viděl zápský stoper červenou kartu. Špírek pak z tr. kopu trefil jen zeď hostujících hráčů, míč se odrazil k brance, kde jej dostihl Roubal, ale střelou zblízka trefil jen tělo padajícího Bojčuka. V 65. minutě se z tr. kopu a dvakrát z rohového kopu neprosadili hostující Pavlík, Kalivoda a Lukashov. O tři minuty později stačili těsně před nabíhajícím Javorským odvrátit míč hosté na roh, který následně rozehrál zleva Špírek a smolař Roubal poslal míč hlavou ze tří metrů do bližší tyče Bojčukovy branky. Dvacet minut před koncem musel dobře hru čtoucí Ticháček ven z branky, aby mimo šestnáctku hlavou odvrátil míč před nabíhajícím Jelínkem. V 73. minutě našel Došlý nabíhajícího Špírka, jehož vydařenou střelu zpoza šestnáctky výtečně vytlačil Bojčuk na roh. Ani ze dvou následujících pokusů Špírka však domácí nic nevytěžili. V 75. minutě se po nepřehledné situaci před domažlickou brankou dostal ke střele z těžkého úhlu hostující Snop, ale Ticháček ji zneškodnil. Osm minut před koncem napřáhl z šestnáctky zápský Jelínek, ale trefil jen jednoho z domácích zadáků a na druhé straně domácí Mužík z 19 metrů minul branku hostů. Když pak v 85. minutě srazili domácí Pavlíkův tr. kop na roh, rozehrál jej zleva Snop a Petržilka hlavou trefil boční síť domažlické branky. Pak ještě přišel centr domácího Hoška, který hosté odvrátili, vzápětí vypršelo dvouminutové nastavení a domácí se mohli radovat ze tří zasloužených bodů.

Branky: 29. Hošek, 54. Bauer.

Hlavní rozhodčí: Petr Vít, asistenti: Michal Novák a Jindra Lavrenčíková. ŽK: 4:1 (33. Tůma, 65. Hrubý, 69. Mužík, 90. Javorský - 56. Svoboda), ČK: 0:1 ( 63. Baloun). Diváků: 250.

Jiskra Domažlice: Ticháček - Hrubý, Tůma, Bauer, Bárta - Špírek (89. Vojtko), Javorský, Mužík, Roubal (86. Chocholoušek) - Došlý (74. Leitl), Hošek. Trenér: Stanislav Purkart.

SK Zápy: Bojčuk - Petržílka, Pavlík, Baloun, Hakl - Jelínek, Svoboda, Kovařík (55. Snop), Jemelík (55. Lukashov) - Putz, Kalivoda (77. Šmejkal). Trenér: Michal Mašek.