30 31

Poslední příprava na I.A třídu vyšla Baníku Stříbro.

Plzeň - Na umělé trávě ve Škvrňanech absolvovali fotbalisté B. Stříbro v sobotu poslední generálku před zahájením jarní části 1. A třídy.

Baník porazil Sl. Blatnice 4:1 po poločase 2:1.

Do utkání lépe vstoupil Baník, který šel už ve druhé minutě do vedení. B. Andrle centroval na bratra Petra, jenž hlavičkoval do tyče a odražený míč vrátil do sítě Uhlíř - 1:0. V dalších minutách měl zápas vyrovnaný průběh se šancemi na obou stranách. Ve 30. minutě chybovala stříbrská obrana v rozehrávce a Slovan vyrovnal - 1:1. Ještě do konce poločasu vrátil Baníku vedení přesnou střelou P. Andrle - 2:1.

Po změně stran už byla převaha Stříbra zřetelná a přišly také góly. V 64. minutě centroval agilní Šaman a Ichnatolya se nemýlil - 3:1. V 79. minutě přidal čtvrtou branku sám Šaman - 4:1.

"Zápas měl rychlé tempo. My jsme hráli bez čtyř hráčů základní sestavy a i tak podalo mužstvo dobrý výkon. Spokojenost je s výsledkem. Přísnější kritéria snese hra v prvním poločasu," hodnotil utkání trenér Baníku Milan Tůma, který už věděl, že plánované nedělní utkání s Tatranem Přimda se hrát nebude. "U nás je škvára po deštích hodně rozbahněná. Hrát na takovém terénu nemá cenu. Hrát se nebude," řekl nám v sobotu večer stříbrský lodivod, jenž má naplánován v týdnu trénink a v sobotu vyrazí k prvnímu jarnímu ´ mistráku ´ do Křimic. "Měli bychom být kompletní. Máme Křimicím co odvádět. Doma jsme prohráli 2:3 po našem hrozném výkonu," zavzpomínal Tůma.