14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

ČFL: Jiskra Domažlice - FC Chomutov 5:2 (2:1)

V prvním domácím představení v rámci jarní části ČFL hráči Jiskry své fanoušky nezklamali a po devadesátiminutovém zápolení nastříleli nevyzpytatelným hostům pět branek. Brankář Zaťko „zkompletoval domažlickou desítku,“ neboť i na podzim lovil ve vzájemném zápasu pětkrát míč ze sítě. Oba trenéři nemohli nasadit nejsilnější sestavu, když domácímu trenéru chyběl distancovaný Leitl a zraněný Chocholoušek a Robert Vágner postrádal zraněného Grubišu, zatímco velezkušený exligista Aleš Pikl se již zvolna dává do pořádku.

Domácí byli podle postavení v tabulce ČFL jasným favoritem utkání (3. místo), ale zachraňující se Chomutov (15. místo) si v minulém kole výborně poradil se silnými Zápy, které porazil 3:1 a tak nebylo pro domácí utkání jednoznačnou záležitostí. Ti sice dominovali v úvodu zápasu a vytěžili z převahy první branku, ale hosté se nesložili, vyrovnali hru a po čtyřech minutách i skóre. Před obrátkou pak opět dominovali domácí a byli za to odměněni penaltou, kterou Mužík přinesl do šatny domácích jednobrankové vedení. Úvod druhé půle byl vyrovnaný, ale poté se k taktovce opět dostali domácí, kteří během deseti minut třikrát rozvlnili sít za hostujícím brankářem Zaťkem, a bylo rozhodnuto. Bočkova branka v závěru jen zmírnila z pohledu Chomutova nepříznivý výsledek.

V Úvodu zápasu se hosté ubránili dvěma Mužíkovým rohovým kopům i první nebezpečné příležitosti domácích, když ve 4. minutě po Mužíkově centru zamířil hlavou z 8 metrů Bauer metr nad Zaťkovu branku. Hosté odpověděli Jindráčkovým tr. kopem z 20 metrů, ale domácí obrana si s ním poradila. V 7. minutě se po přihrávce domácího Roubala dostal ke střele kapitán Mužík, ale jeho pokus zpoza šestnáctky, směřující pod břevno, Zaťko vytlačil na roh. Ten rozehrál zprava Bárta, před chomutovskou brankou vznikl velký závar, ve kterém se ke střele dostal Tůma, ale trefil jen houštinu těl před sebou a hosté se nakonec ubránili, aby kontrovali v 10. minutě, kdy po Česlákově centru zprava mířil hlavou z 10 metrů Boček vedle bližší Pavlíkovy tyče. O tři minuty později se rozběhl po levé straně domácí Došlý, ale jeho střílený přízemní centr hosté odvrátili stejně, jako tutéž snahu Bárty ve 14. minutě. Domácí byli v této fázi hry velmi ofenzívně naladěni, ale v 18. minutě, kdy našel Mužík našlápnutého Hoška, stačil mu jeden ze zadáků skluzem vypíchnout míč, ten se dostal k Braunovi, jehož pohotový volej z šestnáctky trefil jen tělo bránícího soupeře. Tlak domácích přinesl ovoce ve 21. minutě, kdy Mužík rozehrál rohový kop zprava, odražený míč se k exekutorovi vrátil, ten našel nehlídaného Tůmu, jehož střela z 15 metrů zapadla k pravé Zaťkově tyči – 1:0. Inkasovaná branka jakoby hosty nabudila, ti vyrovnali hru a ve 25. minutě i skóre. Nejprve museli domácí čelit centru Česláka a vzápětí se Hynešova střela zleva z 25 metrů odrazila ke Kubíkovi, který zblízka usměrnil míč za Pavlíkova záda – 1:1. Po rozehrání vznikl před brankou hostů závar, ale ti se ubránili, aby ve 28. minutě kontrovali střelou Bočka zprava, ale Pavlík byl na místě. O osm minut později zatáhl míč po pravé straně domácí Mužík, jehož centr ve výborné pozici nasměroval hlavou Hošek z 8 metrů nad chomutovskou branku. Ve 41. minutě fauloval v souboji o míč hostující Jindráček Roubala, a protože to bylo v pokutovém území, nařídil rozhodčí Šedivka pokutový kop. Toho se ujal vyhlášený domácí exekutor Mužík a střelou k levé Zaťkově tyči poslal domácí opět do vedení – 2:1. To mohlo být ještě výraznější, neboť ve 43. minutě se na pravé straně uvolnil Hošek, centrem našel Mužíka, ale ten volejem z 15 metrů jen těsně minul pravou chomutovskou tyč.

Po obrátce se na trávníku hrál vyrovnaný duel, v němž však útoky domácích vypadaly nebezpečněji, ale Hoškova rodící se šance, stejně jako Bauerova hlavička z 8 metrů, po Mužíkově tr. kopu, skončily v Zaťkových rukavicích. V 53. minutě zatáhl Hošek míč po pravé straně, našel nabíhajícího Brauna, ale jeho volej ze 17 metrů skončil nad chomutovskou klecí. Hosté sice opticky v držení míče nezaostávali, ale jejich útočné aktivity končily před domácí šestnáctkou nebo daleko vedle branky. V 55. minutě stačili hostující zadáci zastavit Hoškův postup do šestnáctky, po Došlého vysunutí, o minutu později zblokovali Mužíkův pokus zleva, míč se vrátil k domácímu kapitánovi, ten oslovil Brauna, ale Zaťko byl rychlejší a míč zachytil. Vzápětí se ke střele zleva dostal domažlický Došlý, ale i tentokrát byl Zaťko bezchybný. Rostoucí tlak domácího celku vyústil v zasloužený gól v 57. minutě, kdy se Mužík protáhl po levé straně, jeho střelu z úhlu stačil Zaťko pouze vyrazit k nabíhajícímu Došlému a ten poslal míč nekompromisně volejem zleva z 12 metrů do chomutovské sítě – 3:1. Po hodině hry našel Mužík zpětnou přihrávkou Roubala, ale s jeho pokusem z 18 metrů si hostující gólman poradil stejně, jako na druhé straně Pavlík se Stratilovou přízemní střelou zleva. V 64. minutě se Braunem centrovaný míč zprava dostal po teči obloučkem k nehlídanému Hoškovi a ten jej hlavou z 8 metrů poslal za záda bezmocného Zaťka – 4:1. Hosté kontrovali akcí Hyneše, ale jeho pokus z těžkého úhlu zprava zneškodnil Pavlík pádem pod nohy. V 66. minutě poslal domažlický Mužík dopředu našlápnutého Javorského, ale jeho centr z těžkého úhlu zneškodnil chomutovský gólman. Poslední radost domácím přinesla 67. minuta, kdy Roubal zatáhl míč, oslovil nabíhajícího Hoška, jehož pokus se odrazil k volnému Roubalovi a ten uklidil míč z malého vápna tam, kam patřil – 5:1. Po této kanonádě domácí trochu ubrali plyn a hosté se opět vrátili do hry. Nejprve musel domácí brankář Pavlík vyrazit na roh Kravarův pokus ze 17 metrů a poté zneškodnit Piklův centr zleva. Domácí rozehráli čtvrthodinu před koncem Mužíkem tr. kop a hosté se ubránili až po třech hlavičkách, kterými posouvali míč mimo své pokutové území. V 79. minutě napřáhl ze střední vzdálenosti chomutovský Česlák, ale domácí branku minul. Druhého úspěchu se chomutovští dočkali pět minut před koncem, když po jednom z centrů vznikl před Pavlíkem velký závar a v něm se nejlépe zorientoval Boček, který zblízka snížil na konečných 5:2. O tom, že se jednalo o konečný výsledek, rozhodly další minuty, kdy nejprve Špírek vysunul nabíhajícího Hoška, ale jeho střela z 15 metrů jen orazítkovala levou Zaťkovu tyč a poté se po akci Bláhy hlavou netrefil z 8 metrů domácí Tůma.

Branky: 21. Tůma, 41. Mužík PK, 57. Došlý, 64. Hošek, 67. Roubal - 25. Kubík, 84. Boček.
Rozhodčí: Ondřej Šedivka - Drahomír Drábek, Dan Vodrážka. Delegát: Robert Hamouz. ŽK: 1:3 (5. Tůma - 10. Haspra, 63. Hyneš, 82. Bohata). Diváků: 220.

Jiskra Domažlice: Pavlík - Hrubý, Tůma, Bauer, Bárta - Roubal (83. Bláha), Javorský (72. Špírek), Braun, Mužík (90. Tumpach), Došlý (76. Vojtko) - Hošek. Trenér: Stanislav Purkart.

FC Chomutov: Zaťko - Hyneš, Bohata, Kubík, Haspra - Česlák, Klimeš, Kravar (73. Adjei), Stratil (69. Awuku) - Jindráček (58. Pikl), Boček.  Trenér: Robert Vágner.