Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALDo Domažlic přijede Chomutov s Robertem Vágnerem

Jiří Pojar 

Bývalý asistent trenéra Purkarta v Jiskře Domažlice - Robert Vágner, dorazí v sobotu v poledne jako hlavní trenér momentálně patnáctého celku tabulky ČFL - FC Chomutov, kde působí už třetím rokem. Severočeský celek byl po podzimu na velmi nelichotivém 16. místě. Vstup do jarní sezony se Chomutovu podařil na výbornou, před slušnou návštěvou 358 diváků si poradil s do té doby šestým týmem tabulky SK Zápy 3:1, po poločase 2:0, když se dvěma brankami trefila asi největší posila, útočník Martin Boček(kmenový hráč Baníku Sokolov). Ten se do Chomutova vrátil po 13 letech, ze svého německého působiště VFB Auerbach, což je čtvrtá nejvyšší soutěž u našich západních sousedů.
"Náš kádr opustila spousta fotbalistů, řekl bych, že se z 80% obměnil. Máme skoro nové mužstvo. V prvním jarním kole jsme porazili nebezpečné Zápy, což v naší situaci, když potřebujeme bodovat v každém zápase, je velmi dobré. Podzim byl bodově velmi hubený a máme manko na záchranu v soutěži. Od našeho vzájemného souboje očekávám, že Domažlice budou chtít samozřejmě vyhrát, protože v prvním zápase prohráli a chtějí se držet v horních patrech tabulky a míchat karty na postup. Čeká nás těžký soupeř, který je pravý opak toho co je u nás, mužstvo je dlouho spolu maximálně dva tři hráči se vymění a to je pro trenéra daleko lepší, než každý půlrok skládat nový mančaft. Já tým znám, vím kde mají sílu, jak už jsem řekl nebude to jednoduché," říká Vágner.
Sestava Chomutova proti FK Zápy
: Zaťko – Hyneš, Bohata, Kubík, Grubiša (86. Heger) – Kravar – Klimeš, Haspra (69. Adjei) – Richter (90. Pikl), Česlák (89. Batelka) – Boček.
Robert Vágner bude pro zranění postrádat levého obránce Milana Grubišu, který má natržené vazy v koleni. Po zranění se pomalu rozehrává jeden z nejzkušenějších hráčů, exligasta Aleš Pikl, který trénuje třetí týden a proti Zápům střídal v úplném závěru. Klub delší dobu sužují finanční problémy "jsme rádi že přežíváme, v Chomutově není žádný velký podnik, který by mohl finančně pomoct. Je to dneska všechno o penězích, vyměnilo se zde vedení města a uvidíme jakou finanční pomocí nám pomůže, což je naše jediná šance ke zlepšení této situace, která nejde držet do nekonečna," dodává Vágner. Podle jeho dalších slov mají Domažlice spoustu výborných hráčů v každé řadě a navíc jsou farmou Viktorie Plzeň a můžou jí někteří hráči posílit. "Jsou silní ve standardních situacích, které zahrává Mužík, vzhledem k situaci bych bral bod. Samozřejmě je to fotbal, nám se povede vstřelit gól, Jiskra třeba nedá penaltu a může se stát cokoliv, můžeme klidně vyhrát, ale jsem realista a stojím pevně nohama na zemi - Jiskra je velký favorit," vypočítává Vágner. Podobného názoru je, v dubnu osmatřicetiletý hrající sekretář, hlavně dlouholetá opora v bráně, Radek Zaťko. "Domažlice jsou pro nás jasným favoritem utkání a my tam jedeme co nejvíc je potrápit. Jsme farmou ligových FK Teplice a záleží, kdy jejich juniorka hraje, podle toho využíváme možnost posílení našeho úzkého kádru. Minulý týden jsme měli k dispozici do pole středního záložníka Richtera, na střídání stopera Hegera a záložníka Batelku. Vzhledem k vyrovnanosti tabulky je pro nás každý bod dobrý, každý se počítá, my jsme teď vyhráli a žádný výrazný posun v tabulce nenastal, což moje slova potvrzuje". Další novou tváří, kterého viděli diváci v Domažlicích v přípravě proti Bad Abaachu je záložník Matěj Kravar z Baníku Sokolov, kterého Jiskra testovala, ale nevešel se do širokého kádru, hlavně v záložní řadě. 

Domažlický trenér Stanislav Purkart, který společně v sezoně 1994/1995 zásoboval přihrávkami, coby záložník, svého spoluhráče a útočníka - kouče Chomutova Roberta Vágnera v modročerveném dresu FC Viktorie Plzeň, bude pro vyloučení v minulém utkání na pražském Vyšehradě postrádat záložníka Luďka Leitla, kterého disciplinárka v Praze potrestala třemi zápasy nepodmíněně. V týdnu už začal běhat na oválu v Domažlicích obránce Ondřej Chocholoušek, který ale k zápasu ještě připraven nebude.  "Kádr sice doznal změn, ale i tak mají mužstvo ve kterém jsou, jak mladí hráči, tak i zkušení, jako například Pikl, Boček, Adjei a Zaťko. Začali dobře, vyhráli první utkání a jsou dobře naladění, proto to nebude nic jednoduchého. My samozřejmě po porážce venku potřebujeme doma stoprocentně bodovat." Jiskra v týdnu hodně usilovala o start středopolaře a špílmachra Pavla Horvátha, prozatím se o jeho startu nerozhodlo, protože Viktoria Plzeň má stále do těchto chvil několik hráčů na marodce a čeká se, zda se někdo z nich stačí uzdravit a stačí rozšířit prozatím úzký kádr trenéra Koubka. O jeho případném startu v modrobílém dresu Jiskry se rozhodne v pátek 13.3.2015.,Na podzim se Jiskře na krásném letním stadionu na Zadních Vinohradech velice dařilo odvezla si vysoké vítězství 5:0 (3:0), když se o góly postarali Mužík 2,,Tafat, Došlý, Leitl. Zápas, který bude řídit hlavní rozhodčí Šedivka s asistenty Drábkem a Vodrážkou začíná v sobotu 14. března ve 14:30 hodin na Městském stadionu Střelnice. Všichni příznivci kopané jsou zváni.

Kádr FC Chomutov:

Brankáři: Radek Zaťko, Marián Tvrdoň
Obránci: Jan Hyneš, Marek Vait, Vojtěch Kubík, Petr Bohata, Almir Fišekovič, Milan Grubiša, Lukáš Haspra
Záložníci: Felix Awuku, Marek Strada, Eric Kwame Adjei,  Aleš Pikl, Ladislav Doksanský, Tomáš Česlák, Michal Klimeš, Matěj Kravar, 
Útočníci: Martin Boček.
Odešli: Štěpán Hodan (?), Pavel Tomášek (FK Čáslav), Dominik Nobst (FK Baník Most), Jiří Ježdík (FK Písek), Tomáš Kukačka (FK Baník Souš), Robert Mariotti (?), Michal Hanich (FK Ústí nad Labem), Almir Redžič (FK Baník Most).

Přišli: Marián Tvrdoň (FK Ústí nad Labem), Vojtěch Kubík (Německo), Almir Fišekovič (Chorvatsko), Matěj Kravar (FK Baník Sokolov), Martin Boček (VFB Auerbach, Německo).