14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

KP: Jiskra Domažlice B - SKP Rapid Plzeň 3:0 (1:0)

Benfika přivítala v prvním jarním, celkově již 16. kole krajského přeboru Plzeňského kraje jak jinak než plzeňský klub a to SKP Rapid. Domažličtí mu měli co vracet, protože v úvodním podzimním kole na Lopatárně prohráli 3:1. Soupeře trénuje nám dobře známý Jaromír Mysliveček, který svého času hrál fotbal i v Domažlicích.

Od úvodní minuty se na domažlické umělce hrál vyrovnaný zápas, obě mužstva předváděla rychlý, důrazný fotbal a zatímco hosté důsledně kombinovali, domácí spoléhali spíše na rychlé brejky. Po jednom z nich zahrávali už ve 4. minutě domácí Buršíkem rohový kop, na který si naběhl Štěpán a hlavou z 8 metrů poprvé rozvlnil Bekeho síť – 1:0. Poté zahrozili hosté, ale Davídkův centr domácí odvrátili a střílený centr Faista zprava zneškodnil domácí gólman Bratanič. V 11. minutě si poradil plzeňský brankář Beke s tr. kopem, který rozehrál z 25 metrů Buršík a na druhé straně o chvíli později jen o kousek nedoskočil na Brabcův centr zleva nehlídaný Faist. Ofenzivní akce hostů vypadaly nebezpečněji, ale ve 22. minutě po rohovém kopu Harmadyho nasměroval míč hlavou z šestnáctky nad domažlickou branku Buček. Vzápětí se na druhé straně dostal k odraženému míči Šot, ale ten z 15 metrů plzeňskou branku o kousek minul. O minutu později „štrikoval“ dlouho s míčem hostující Faist, ale jeho následný centr zleva zneškodnil Bratanič. Dobrou šanci si domácí vypracovali ve 31. minutě, kdy zatáhl po levé straně míč Bláha, centrem našel nabíhajícího Štěpána, který však volejem z 10 metrů Bekeho branku minul. O tři minuty později rozehrál domažlický Buršík tr. kop nad soupeřovu branku a minutu nato po chybě domácí defenzívy dostali hosté šanci dvěma střelami ohrozit Brataniče, ale první trefila domácího zadáka a druhou stačil jeden z domažlických obránců odvrátit až před odkrytou brankou. Ve 38. minutě stačili hosté srazit Buršíkovu střelu na roh, o minutu později se Buršík uvolnil přes Nového, jeho střelu z úhlu z 15 metrů stačil Beke vyrazit zpět k Buršíkovi, ale ten druhý pokus nasměroval nad plzeňskou branku. Vzápětí Bratanič zneškodnil centr hostů, ale skóre se mohlo měnit na druhé straně, když pronikající Štěpán poslal přihrávku „pod sebe“ na nabíhajícího Černého, jehož volej z 15 metrů stačil Beke reflexivně nohou vykopnout. Za chvíli však mohlo platit nedáš-dostaneš, když si ve 44. minutě na Harmadyho tr. kop naskočil Faist, ale jeho hlavičku z 8 metrů, směřující ke vzdálenější šibenici i díky své výšce výborně vytěsnil Bratanič. Z protiútoku se do zakončení Buršík, ale jeho střelu z 12 metrů vyrazil Beke.

První dva centry po obrátce patřili hostům, ale domácí obrana pracovala dobře. Přesto se první čtvrthodina druhého poločasu nesla ve znamení aktivity domácích hráčů, kteří byli častěji v pohybu k soupeřově brance, ale na obranu Rapidu nemohli v prvních deseti minutách vyzrát. V 55. minutě rozehrál domácí Černý tr. kop, míč se od soupeře odrazil zpět a jeho druhý pokus výborně vytlačil Beke na roh. Hosté kontrovali, ale Harmadyho volej z šestnáctky trefil jen tělo jednoho ze soupeřů. Radosti se domácí dočkali v 57. minutě, kdy se po špatném zpracování soupeře odrazil míč do cesty nabíhajícímu Šotovi, který svůj postup na plzeňskou branku proměnil střelou z 15 metrů na 2:0. Poté se postupně iniciativa přestěhovala na kopačky plzeňských. Hodan centrem zleva Brataniče nepřekvapil a na druhé straně museli hosté po akci a zakončení Štěpána odvracet míč téměř z brankové čáry. V 66. minutě zakončil kombinaci hostů volejem z 25 metrů Čupalka, ale domažlickou branku minul. O dvě minuty později stačil Bratanič vyrazit Harmadyho tr. kop z 25 metrů a pak se po Harmadyho dalším tr. kopu míč odrazil k Bučkovi a jeho volej ze 13 metrů Bratanič výborně vyrazil na roh. Domácí se pak ubránili dvěma rohovým kopům a oproti prvnímu poločasu zlepšená obrana domácích stačila rozbíjet kombinační akce hostů. V 73. minutě se domažlický gólman poradil s pokusem Hodana a o chvíli později se domácí ubránili dalším dvěma rohovým kopům, když při druhém usměrnil hlavou míč plzeňský Liška nad Brataničovu branku. O pět minut později se k odraženému míči dostal hostující Žák, ale z 15 metrů minul domažlickou branku. V 81. minutě se do šestnáctky Rapidu vřítil Buršík, kterého zastavil hostující Liška pouze za cenu faulu, a byla na světě penalta, kterou s přehledem proměnil Waldann – 3:0. Ve vyrovnaném konci zápasu pak diváky vzrušila pouze akce domácího Bláhy, zakončená střelou těsně vedle levé šibenice plzeňské branky, a když se hosté neprosadili z rohového kopu, mohli domácí slavit důležité vítězství.

Branky: 4. Štěpán, 57. Šot, 81. Waldmann z PK. Rozhodčí: Klička – Mazán, Bína. ŽK: 2:4. Diváků 50.

Jiskra Domažlice B: Bratanič – Kalný, Kubr, Waldmann, Hošek (87. Žák) – Bláha (83. Šimůnek), Černý, Visner, Buršík (83. Dufek) – Štěpán (71. Strnad), Šot. Trenér: Vojtěch Fořt.

SKP Rapid Plzeň: Beke (85. Matějka) – Nový, Buček, Liška, Brabec (31. Častora, 74. Žák) – Hodan, Harmady, Čupalka, Morávek – Faist, Davídek. Trenér: Jaromír Mysliveček.