21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Jiskra Domažlice - FK Dvůr Králové 2:0 (1:0).

První divizní body zajistili Šot a Janeček.

K prvnímu domácímu diviznímu zápasu po 35 letech nastoupila Jiskra Domažlice právě v den Chodských slavností a tak se na Střelnici sešlo rekordních 1620 diváků. Po technických problémech s počítačem, kvůli kterým se začátek zápasu posunul o 25 minut, byli diváci svědky pěkného fotbalu a prvního historického vítězství v divizní soutěži.

Domácí byli v průběhu celého prvního poločasu aktivnějším mužstvem, ale příliš střeleckých příležitostí si proti obraně soupeře, dirigované zkušeným Podzemským, nevypracovali.

V 5. minutě se po nepřehledné situaci před hostujícím brankářem Mojžíšem dostal ke střele Šot, ale zadáci jeho pokus, z hranice šestnáctky, zblokovali. O tři minuty později našel pěknou křížnou přihrávkou Černý vpravo nabíhajícího Mifka, ale jeho pokus srazili hostující zadáci na roh. V 9. minutě si s hlavičkou Černého po Mifkově centru bez problémů poradil Mojžíš, vzápětí, na druhé straně, srazili domácí zadáci na roh tr. kop Petra ze 25 metrů a stejně dopadl i Petrův centr v 11. minutě. Ve 13. minutě poslal domácí Šámal dopředu Šota, ale jeho střelu zprava, z hranice šestnáctky, brankář Mojžíš vyrazil. O dvě minuty později pronikl po pravé straně hostující Klička a jeho střelu z úhlu reflexivně vyrazil brankář Mleziva. V 17. minutě prošel po pravé straně domažlický Mifek, u čára „vyškolil“ dva obránce soupeře, centrem našel Šota, ale jeho hlavička z 15 metrů skončila v rukou brankáře Mojžíše. Poté se na chvíli hra přelévala mezi šestnáctkami bez střeleckých příležitostí. Ve 27. minutě hosté hlavou odvrátili Šámalův tr. kop na roh, který stejný hráč zahrál zprava, na míč naskočili Šot s Tesařem, ale míč se odrazil přímo do rukou brankáře Mojžíše. Když poté hosté odvrátili další Mifkův centr, přišla 31. minuta, kdy Šámal z tr. kopu našel Šota, ten se uvolnil a kolem obránce vystřelil ze 17 metrů tak, že si Mojžíš sice na míč sáhl, ale ten přesto skončil u jeho vzdálenější tyče v síti – 1:0. Gól hosty probudil, ale Fulínovu střelu zprava zneškodnil Mleziva a ve 38. minutě po Petrově rohovém kopu domácí gólman míč vyboxoval do bezpečí. Dvě minuty před obrátkou poslal královédvorský Dochtor dopředu Opla, ale jeho pokus z 18 metrů srazil Tesař. Ve 45. minutě přehodil domácí Šámal hostující obranu, ale před nabíhajícím Mifkem zachytil míč Mojžíš.

V úvodu druhého poločasu převzali iniciativu hosté, ale před nabíhajícím Fulínem stačil domácí brankář míč před vápnem odkopnout a Klička v 60. minutě mířil zprava z 18 metrů vedle bližší tyče domažlické branky. V 64. minutě si Mrštinovou hlavičkou z 15 metrů s přehledem poradil Mleziva, který o tři minuty později reflexivně vyrazil střílený centr Brože z pravé strany na roh. Hosté měli největší šanci v 68. minutě, kdy po chybě domácí obrany šel Spurný sám na brankáře Mlezivu, ale svoji tutovku zahodil střelou zleva, z 15 metrů, která minula vzdálenější tyč. Hosté však byli častěji před domácím pokutovým územím a jejich centry stále častěji lekali domácí příznivce. Dvacet minut před koncem se dostal ke střele volejem královédvorský Klička, ale domácí zadáci jeho pokus zblokovali. V 78. minutě skončila hlavička hostujícího Dochtora ze 12 metrů vedle levé Mlezivovy tyče a o pět minut později na druhé straně po Machově tr. kopu odvraceli hosté na roh. V 82. minutě srazili hosté střelu Bublíka z 18 metrů k Machovi, ale jeho šanci zastavil zdvižený praporek pomezního, avizující ofsajd. V 83. minutě předvedl Mleziva výborný zákrok, když vytlačil na roh Bláhovu střelu z hranice šestnáctky. O dvě minuty později stačili domácí zadáci srazit Oplovu střelu z 18 metrů a v 87. minutě, srazili hosté Mifkův volej z 8 metrů, po Machově přihrávce, na roh. V 89. minutě oplatili trenéru Moravcovi střídající hráči důvěru hezkou druhou brankou. Kotlan zatáhl míč po pravé straně do šestnáctky, jeho střílený, přízemní centr našel připraveného Janečka, který tutovku zkušeně proměnil a z 8 metrů zvýšil na 2:0. Hosté byli po závěrečném hvizdu nespokojeni s výkonem rozhodčího Benedikta a hlavně Podzemský na odcházející trojici arbitrů vehementně dorážel přes kordon domácích pořadatelů, ale k žádnému incidentu nedošlo.

Sestava Domažlic: Mleziva – Strejc, Paul, Tesař, Vacek – Černý (64. Kotlan), Šámal, Mach, Bublík, Mifek – Šot (85. Janeček). Trenér: Miroslav Moravec.

Sestava Králova Dvora: Mojžíš – Petr, Podzemský, Vlček, Bláha – Klička, Brož, Mrština, Opl (61. Spurný) – Fulín (85.Saizkoff), Dochtor. Trenér: Miloslav Kučera.

Hostující mužstvo podalo protest proti posunutí začátku zápasu a o konečném výsledku bude rozhodovat řídící orgán soutěže!