17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Domažlice si poradily s Tachovem

Domažlice, Jiří Pojar

V předposledním přípravném utkání na jarní sezonu v ČFL měli v sobotu 21. února fotbalisté Jiskry Domažlice za soupeře druhé mužstvo tabulky divizní skupiny A - FK Tachov. Bývalý trenér Domažlic na lavičce hostů, Zdeněk Michálek poslal v základní jedenáctce sedm bývalých fotbalistů, kteří kdy oblékli Domažlický dres. Osmým hráčem by byl Hudec, který ale pro zranění nemohl nastoupit. Domácí kouč Stanislav Purkart udělal několik změn oproti minulému utkání s Bad Abbachem. Od začátku nastoupil v bráně Švihořík dále to byli Bárta, Javorský a Špírek.

TJ Jiskra Domažlice - FK Tachov 4:0 (2:0)

V krásném slunečném počasí začali náporem domácí, kteří se snažili kombinací dostat na steč Houdkovy svatyně. Ve 4. minutě musel Houdek vyrážet ostrý roh Mužíka, o minutu později opět stejný scénář a k vyraženému míči se dostal zakončující Bauer, s jehož pokusem si Tachovský brankář Houdek nadvakrát poradil. V 7. minutě zahrával Mužík z levé strany trestný kop po faulu Habarta na Bártu a Houdek na malém vápně musel míč vyboxovat. Za minutu následoval další rohový kop Mužíka z levé strany, který opět musel mladý tachovský gólman vyrážet. Na druhé straně se o první brejk po levé straně pokusili Kovařík se Stružkou, ale jeho střela mířila nad Švihoříkovu bránu - to se psala 12. minuta. Z následného protiútoku musel Houškovu rozehrávku před vápnem ,,odklízet" Matas. O tři minuty později se po levé straně probíjel Došlý, který byl zastaven nedovoleně Habartem, jemuž evidentně dělali starosti pohybliví domácí hráči. Mužíkovu standardku domácí hráči vyhlavičkovali. V 18. minutě právě Habart našel přihrávkou Stružku, jehož střelu však zblokoval Hrubý. O chvilku později právě Hrubý fauloval Stružku na levé straně, k rozehrání tr. kopu se postavil Kovařík, který chtěl přenést hru z levé strany na pravou, ale domácí zadáci míč odhlavičkovali. V 21. minutě šli do protiútoku Bauer, ten dal na Hoška, který přiťukl na Javorského jehož pokus skončil metr vedle levé tyče branky Tachova. Ve 27. minutě se domácí Roubal probíjel do vápna, kde byl v jeho pravém cípu podražen Šáchou a sudí Pohančeník nařídil pokutový kop, který placírkou bezpečně proměnil Mužík na 1:0. Na druhé straně se střelou vedle levé tyče prezentoval Knakal. Ve 30. minutě se do největší šance poločasu dostali hosté, když nepokrytý Sadílek před Švihoříkem mířil vedle levé tyče jeho branky. Druhou branku přinesla 43. minuta. Houdek nedůrazně odkopl míč jen do středu hřiště, kde okamžitě Javorský poslal balon na Hoška, který obloučkem přehodil vybíhajícího Houdka a zvýšil na 2:0.
Do druhé půle oba mančafty prostřídaly a hosté začali být aktivnější směrem dopředu. V 55. minutě našel Roubal přihrávkou Vojtka, ten zatáhl balon po pravé straně na Došlého, který mířil nad bránu. O sedm minut později byl před šestnáctkou domácích faulován Matas a trestný kop Kubišty mířil metr nad bránu branky vystřídavšího Ticháčka. V 71. minutě musel hasit Ticháček nebezpečí před dotírajícím Žemličkou. Čtyři minuty nato vysunul Žemlička Sadílka a Ticháček mu včasným vyběhnutím překazil rozehrávku. Stejně neúspěšně si počínali hosté po akci Sadílek-Žemlička, když pak střela Folejtara mířila metr vedle branky Jiskry. V 78. minutě zatáhli domácí míč po pravé straně kde zpětnou přihrávkou hledali naběhnutého Došlého, který míč netrefil, ten se dostal až k Mužíkovi, jenž střelou těsně minul branku vystřídavšího Žipája. V 84. minutě byl ve vápně opět faulován Roubal a znovu se kopala penalta, kterou Mužík poslal do levého dolního rohu a zvýšil na 3:0. Konečný výsledek zpečetil v 88. minutě po kombinační akci Beránek -Ďungel a Došlý na konečných 4:0. V generálce na 18. kolo ČFL, kdy v neděli 8. března od 10:15 hodin v Praze čeká Jiskru pátý tým tabulky - FK Slavoj Vyšehrad, zajede Jiskra příští sobotu, 28.2. od 11:00 hodin na stadion druholigového FK Baník Most.
Tachov už s Mostem hrál minulý týden a prohrál 4:1. Pro Tachov bude generálkou na divizní boje, kdy přivítá 7. března doma Karlovarské Buldoky, utkání s prvním týmem krajského přeboru SK ZČE Plzeň.

Sestava TJ Jiskra Domažlice: Švihořík (46. Ticháček) - Hrubý (46. Ďungel), Tůma, Bauer, Bárta (46. Beránek) - Javorský, Mužík, Špírek (46. Braun), Roubal, Došlý - Hošek (46.Vojtko). Trenér: Stanislav Purkart

FK Tachov: Houdek (77. Žipáj) -Šácha, Knakal, Habart (46. Ruda), Viterna - Matas, Kubišta, Kovařík (46.Tušl), Stružka (46.Folejtar), Sadílek - Dvořák (65. Žemlička). Trenér: Zdeněk Michálek.

Rozhodčí: Pohančeník- Šporer- Schwarz. Diváků 115.

Řekli po utkání:

Lukáš Roubal záložník Jiskra Domažlice: "V prvním poločase jsme Tachov kromě jedné šance do ničeho vážnějšího nepustili. Takový jednoznačný zápas jsem určitě nečekal. Je dobře, že jsme opět udrželi čisté konto a podařilo se nám branky nastřílet. To bude určitě v mistrovských zápasech dost důležité nedostávat laciné branky. Penalty byly obě. První jsem si píchl balón mezi nohama obránce a on mě podrazil, jinak bych mohl zakončovat. Při druhé jsem si balon dal do protipohybu obránce a ten mě trefil do nohy. Na to, jak si vedou v divizi, tak jsem čekal od nich trošku více směrem dopředu."

Martin Hrubý, obránce Jiskry: "Dneska to bylo hodně o soubojích. Soupeř nakopával balony a těžil z odražených míčů. My jsme v bloku bránili celkem dobře, kombinačně si žádnou akci nevytvořili. Pozitivní dnes bylo, že jsme byli produktivní a proměňovali šance. Od Tachova jsem čekal víc, myslel jsem že budou hrát alespoň trochu kombinačně, ale oni pouze nakopávali míče na Frantu Dvořáka. V tabulce divize jsou druzí, tak jsem si myslel, že by mohli konkurovat nějakým týmům 3. ligy, ale asi by na to zatím neměli. Neříkám, že mají úplně špatné hráče. Je tam Knakal, Dvořák a Honza Matas, kteří tu osu tvoří, ale potřebovali by posílit. Penalty, první jsem přesně neviděl měl jsem před sebou hráče, ale ta druhá byla jasná."

František Dvořák útočník FK Tachov : "O dnešním výsledku rozhodly naše zbytečné hrubé chyby, po kterých následovala obdržená branka. Co se týče naší hry, chyběl mi tam klid na balonu a postupný útok, zbytečně jsme spěchali na rozehrávku a to způsobilo nepřesnosti. V první půli jsme tam měli pár šanci, po kterých jsme měli dát branku a vypadalo by to jinak. Ve druhém poločasu domácí upustili od presingu a tak se hra uprostřed hriště trochu vyrovnala. Jinak myslím, ze Jiskra má kvalitní tým a předvedla slušnou hru. U nás v týmu bych uvítal takového Mundu (Mužíka), který by přinesl klid a přesnost do naší hry. Co se týče důrazu tak si myslím, že v tom problém nebyl, v tom jsme se vyrovnali. Pak už rozhodují individuální dovednosti, které dovedou dát tým do šance a také chyby, který tým jich udělá víc většinou prohraje a dnes jsme to byli my. Každopádně jsme měli vstřelit branku, myslím, že ta hra nebyla tak špatná, aby jsme si branku nezasloužili, ale po dvou penaltách pro domácí je ten výsledek takový jaký je. Je to přátelák a myslím, že ta první penalta se pískat neměla, ale od toho je tam rozhodčí."

Martin Knakal obránce FK Tachov: "Utkání probíhalo asi dle předpokladů, Domažlice držely balon. Dalo by se říci, ze Domažličtí kontrolovali hru, ale do ložených šancí se nedostávali - vysvobodil je až hvizd rozhodčího a penalta. My jsme se ztráceli balony v útočné fázi, ale vycházeli jsme z kompaktního bloku, což je pro nás pozitivní. Hráli jsme proti kvalitnímu soupeři, ale výsledek je pro nás nemilosrdný. Měli jsme pár dobrých šancí, které nedokážeme zatím proměnit. Hodnotím tento mač, jako velmi přínosný, ukázalo nám to, že musíme ještě zapracovat na dokonalejší součinnosti v defenzivě. Každopádně jsem byl velmi rád, ze jsem se mohl ukázat ve známém prostředí a pozdravit spoustu kamarádů a známých, které jsem za své působení v Domažlicích měl tu čest poznat".

Jan Vydra vedoucí mužstva FK Tachov: "Domácí vyhráli zaslouženě, i když v závěru jsme výsledek zbytečně pokazili, myslím, že o čtyři branky jsme si prohrát nezasloužili. Provází nás to celou přípravu i proti papírově silnějším soupeřům si dokážeme vypracovat šance, ale pohříchu je zahazujeme. Kdybychom v Mostě vedli ve 30. minutě o tři góly, nikdo by nemohl říct ani pumpička, místo toho inkasujeme. Kdyby Sáďa vyrovnal na 1:1, mohl to být jiný zápas, ale na kdyby se nehraje... V současné době se s Jiskrou porovnávat nemůžeme, kádrem je někde jinde. Penalty, dle mého pohledu druhá byla, první ne... Roubal je rychlý, rtuťovitý hráč a když to bude zkoušet podobným způsobem, myslím, že Petr Mužík dá hlavně v domácím prostředí hodně branek. Protože exekutor penalt je to excelentní. Osobně utkání s Domažlicemi moc nemusím, povětšinou je provází taková zbytečně heclá atmosféra. Takže jsem rád, že je to za námi a hlavně, že se nikdo nezranil, protože pro nás je priorita úplně někde jinde. A naplňovat bychom ji chtěli začít hned za dva týdny proti Varům. Jiskře přeji postup do druhé ligy."

Příprava: Jiskra-Tac ...