19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Příprava: TJ Jiskra Domažlice - TSV Bad Abbach 5:0 (2:0)

Mužík se blýskl dvěma trefami proti Bad Abbachu

V pátém přípravném mezinárodním utkání hostil druhý tým tabulky ČFL, Jiskra Domažlice, účastníka Bavorské Landesligy Mite, její šestý tým tabulky TSV Bad Abbach, který ráno na umělce v Domažlicích absolvoval malé soustředění, předzápasový trénink s obědem ve vyhlášené restauraci ,,U Filuty".
Domácí kouč Stanislav Purkart nemohl do zápasu počítat se zraněným universálním Jiřím Bártou a obráncem Ondřejem Chocholouškem, který nedohrál minulý duel s Juniorkou Viktorie Plzeň. Dále chyběl pro střevní potíže další obránce Pavel Javorský. Naopak v dnešním utkání Jiskra testovala defenzivního záložníka z Baníku Sokolov Matěje Kravára, pro kterého jeho mateřský klub hledá vyšší uplatnění než měl na jejich farmě v divizních Karlových Varech. Od příštího týdne se do přípravy zapojí i Ludvík Tůma ze Sokolova, který modrobílém dresu Jiskry odehrál výtečný podzim.

Do zápasu vstoupili domácí borci náporem a v 10. minutě se do zakončení dostal Lukáš Roubal. O čtyři minuty později opět Roubal našel přihrávkou Mužíka, který se teprve zastřeloval a mířil o půl metru vedle pravé tyče branky brankáře Bad Abbachu Fabiána Fuchse. Na druhé straně se z 25 metrů prezentoval velmi nepřesnou střelou Stefan Schmid. Ve 21. minutě předvedli pěknou kombinační akci nováček ve žlutém dresu Jiskry Matěj Kravár, jenž přihrál Petru Mužíkovi, který pálil zpoza šestnáctky, ale jeho pokus byl tečovaný na rohový kop. Jiskře v těchto fázích utkání chybělo po pěkných kombinačních akcích, přesnější finální zakončení. To se zlepšilo ve 26. minutě, když se po pravé straně protáhl Ivo Vojtko, jehož střelu gólman vyrazil k Hoškovi ten přihrál na Roubala a byl to 1:0. Domažlice byly při chuti o dvě minuty později opět Vojtko našel Mužíka, který střílel z 16 metrů nad bránu hostů. Jakým je šikovný hráč ukázal domácí kapitán Mužík ve 31. minutě. To se na levé straně postavil k rozehrání trestného kopu kousek před šestnáctkou, balon lišácky poslal mezi dva obránce a míč zapadl blíže k levé tyči - 2:0. Poté se do šance dostal Došlý, ale neproměnil ji a v závěru poločasu se po centru Hrubého dostal do hlavičkového zakončení ´Dungel. To se psala 44. minuta. Minutu nato se do pěkné kombinace zapojili Mužík s Hoškem a druhý jmenovaný ze 14 metrů ve vyložené šanci přestřelil brankáře Fuchse i branku.

Do druhého poločasu domácí prostřídali sestavu. Do úvodní příležitosti se v 53. minutě dostal Roubal, ale byl mu postranním sudím Schwarzem máván ofsajd. V 58. minutě se k první střele mezi tyče dostal hostující Vogl, ale nebyla natolik důrazná, aby si s ní Švihořík neporadil. Po hodině hry zatáhl Leitl balon po levé straně a centr zužitkoval nepřesnou hlavou Mužík. Na druhé straně měli po spolupráci Mathiase a Patricka Langových šanci hosté, druhý jmenovaný pálil a Švihořík musel jeho bombu vyrážet. To byla jediná vážnější šance jinak bezzubých hostů, kteří se spíše soustředili na úporné bránění. To ale domácí úspěšně překonávali velmi povedenými rychlými kombinacemi, jako například 68. minutě po ose Mužík - Hošek, kdy se Špírkův pokus odrazil ke Kravárovi, který však mířil do brankáře Fuchse. Dvě podobné hezké branky Mužíka a Špírka přinesly 72. a 74. minuta. Obě to byly technické střely z hranice vápna a skóre narostlo na 4:0. Konečný výsledek pečetila Jiskra v 90. minutě, opět po hezké kombinaci Roubal - Špírek a následnou střelou pod břevno nedal Hošek brankáři šanci, na konečných 5:0.

Příští sobotu 21. února se od 14:00 h představí v Domažlicích Michálkova družina v bráně se šoumenem Danem Houdkem - mužstvo FK Tachov.

TJ Jiskra Domažlice: Ticháček (46:Švihořík) - Ďungel, Braun, Bauer, Hrubý (46. Beránek) - Vojtko (46. Leitl), Kravár, Mužík, Došlý (46. Špírek), Roubal - Hošek. Trenér: Stanislav Purkart

TSV Bad Abbach: Fuchs - Lang Mathias, Gesl, Bartlick (80. Schröpl), Rappl, Huber, Schmidl, Vogl, Balaban, Lang Patrick (70. Paul), Reichl (46. Bachhuber).T renér: Helmut Wirth.

Rozhodčí: Plzák- Rubáš, Schwarz. Diváků: 40, ŽK: 2:0: 57. Kravár, 77.Beránek

Kouč Stanislav Purkart: "Dneska se mě utkání zamlouvalo oproti utkání s podobným Německým soupeřem s Röslau před čtrnácti dny, které se nám nevydařilo. Kluci hráli s chutí a soupeři prakticky nic nedovolili až na jedno zakončení ve druhém poločase, naopak my jsme diktovali tempo hry a vytvářeli si mnoho šancí. Soupeř mě malinko zklamal. Samozřejmě ještě ten náš výkon není úplně vyladěný, chybí nám tam taková lehkost v přechodové fáze. Někteří hráči už začínají pomalu nabírat formu což je dobře."

Dva góly v zápase to se u mě nestává každý den smál se po utkání kapitán Petr Mužík, který k zápasu řekl: "Mě osobně ten dnešní soupeř trošku zklamal. Čekal jsem, že to bude trochu lepší než Rösslau, ale úroveň byla stejná. Spíš to bylo o nás a dobývání soupeře, který si vytvořil za celých 90 minut jednu vážnější akci, která pramenila z našeho menšího uspokojení za stavu 2:0. Vytvářeli jsme si hezké akce a povedlo se nám vstřelit docela dost pěkných gólů. Žádný jsme nedostali, toho jsme chtěli dosáhnout. Zápas z naší strany hodnotím pozitivně. Teď budeme v přípravě finišovat. Na tréninku se nacvičování kombinačních akcí a herních dovedností jeví dobře a naše forma by měla gradovat. Ve dvou zbývajících utkání narazíme nejprve na Tachov, který na podzim v divizi hrál slušně. Hraje tam spousta našich bývalých hráčů a trénuje je bývalý kouč Jiskry, což jistě dodává duelu patřičný náboj. Generálka v Mostě by už měla poodhalit naší sestavu na první ostrý start na Vyšehradě v Praze, kde nás čeká velmi těžké utkání, ale v našem postavení samozřejmě budeme chtít uspět."