10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jiskra remizovala na Sencu

A mužstvo Jiskry Domažlice vstoupilo do třetího týdne přípravy na jarní sezonu ČFL. V úterý 20. ledna večer nastoupili hráči k druhému přípravnému utkání na umělce Plzeňské Doubravky, kde hráli proti šestému týmu divizní skupiny A SK Senco Doubravka. Trenér Purkart nemohl pro zranění počítat se čtveřicí hráčů Mužíkem, Braunem, Bártou a slovenským obráncem Ďungelem, kterého Jiskra testuje. Naopak další se Slovenských hráčů, který byl na testech v Domažlicích - Sokol, neuspěl.
SK Senco Doubravka - TJ Jiskra Domažlice 3:3 (2:2)
Zápas začal za stálého sněžení, což oběma týmům lehce komplikovalo hru. Domácí vstoupili do utkání aktivně a v 7. minutě vstřelili první gól. Chocholouškův souboj ve vápně s Kuťákem odpískal hlavní sudí Hodek, jako penaltový. Ze značky pokutového kopu se nemýlil Maďarský internacionál Ferenc Róth, když střelou do prostředka branky překonal Ticháčka - 1:0. Hosté odpověděli v 8. minutě trestným kopem. Po faulu na Kubištu ho rozehrál Špírek a domácí brankář Bouzek musel míč boxovat. O chvilku později mířil opět po centru Špírka Chocholoušek mimo tři tyče Doubravky. Za čtyři minuty opět stejní hráči Jiskry kombinovali a tentokrát byl Chocholouškův pokus sražen na rohový kop. Po těchto dvou akcích hostů to byli domácí hráči, kteří šli do dvoubrankového vedení, když se opět prosadil ze 17 metrů z levé strany přesnou střelou k pravé tyči Róth - 2:0. To se psala teprve 17. minuta utkání. Domácí byli při chuti a za malou chvíli přihrál Vyleta Róthovi, jehož povedenou střelu Ticháček kryl. Ve 21. minutě vysunul Javorský Roubala po levé straně a gólman Bouzek musel vyrážet jeho pokus na roh. Po rozehrání rohového kopu Špírkem mířil z 18 metrů Kubišta vedle levé tyče branky Doubravky. Po dalším rohu Špírka domácí tečovali zakončení Vojtka na další roh. Do třetice opět roh Špírka z levé strany, na který si u levé tyče naběhl Bauer a přesnou hlavičkou snížil na 2:1. V 26. minutě opět po centru agilního Špírka mířil těsně nad branku hlavou Vojtko. Jiskře se zaslouženě podařilo vyrovnat ve 43. minutě, když se opět po centru Špírka nejlépe před brankou orientoval stoper Bauera upravil na poločasových 2:2.
Do druhé půle obě mužstva prostřídala. V 56. minutě předvedli domácí pěknou kombinační akci po ose Tříska-Vyleta-Kadlec. V 61. minutě vysunul Došlý Roubala, který byl v pokutovém území postrčen, ale píšťalka rozhodčího Hodka zůstala němá. V 67. minutě vystihl Došlý rozehrávku stopérů Senca a střelou zpoza šestnáctky k pravé tyči otočil skóre - 3:2. V další fázích utkání si domácí vytvořili dvě šance, aby v 87. minutě pohlednou střelou z 25 metrů z levé strany Petrželka ,,angličanem " o pravou tyč vyrovnal na 3:3. Poté se ještě do šance dostal Filipec. Poslední šanci měl v úplném závěru po vysunutí Hrubého Došlý, kterému střelu k pravé tyči brankář Buzek vyrazil. Jiskru čeká v sobotu 24. ledna od 14:00 hodin okresní rival Slavoj Koloveč na UMT v Domažlicích. Po té se v MKS Domažlice od 20:00 hodin konají tradiční fotbalové Šibřinky.
Rozhodčí: Hodek- Janda- Pálek
Diváků: 60
SK Senco Doubravka: Bouzek- Knakal Petr ,Šroubek ,Petrželka ,Vyleta ,Tříska ,Brabec ,Filipec ,Kuťák ,Róth ,Nový , Střídali:Novák , Chotěborský , Zajíček ,Sís ,Morávek , Kadlec ,Trenér: Pavel Vaigl
TJ Jiskra Domažlice: Ticháček (46. Švihořík), Hrubý, Chocholoušek, Bauer, Beránek - Javorský (70. Černý), Vojtko (46. Leitl), Kubišta (46. Došlý), Špírek, Roubal(70. Štěpán) - Bezděk (46.Bláha). Trenér : Stanislav Purkart
Ohlasy po utkání:
Trenér Jiskry Domažlice Stanislav Purkart: "Začali jsme utkání nekoncentrovaně, dali jsme soupeři moc prostoru, nedostupovali jsme souboje a z toho pramenily dvě branky, které jsme inkasovali. Druhá půlka prvního poločasu byla z naší strany dobrá, podařilo se nám vyrovnat. Ve druhém poločase nám patřil úvod, šli jsme do vedení, měli jsme tam šance. V závěru jsme opět špatně bránili, domácí měli dvě střely z nebezpečného prostoru a třetí střela už znamenala vyrovnání. Na druhou stranu při absenci některých hráčů jsme viděli hrát další hráče. Něco nám to ukázalo. Zápas určitě splnil svůj účel."
Ondřej Černý Jiskra Domažlice: "Odehrál jsem své první minuty v A mužstvu Domažlic. Stále se mám co učit a získávat cenné zkušenosti. Utkání mělo dobré tempo, ale byla tam řada nepřesností. Byli jsme také málo důrazní a soupeř se dostával lehce do šancí. Je to ale další přípravný zápas a musíme se z něj po naučit vyvarovat se chyb a pracovat dále v tréninku i v následujícím utkání v sobotu s Kolovčí."
Petr Došlý Jiskra Domažlice: "Můžu hodnotit jenom druhý poločas, který jsem odehrál. Nezačali jsme špatně, snažili jsme se o kombinaci, o vstřelení vedoucího gólu, kterého jsme se dočkali asi po 16 minutách hry. Vystihl jsem přihrávku stopérů a po zemi k tyči jsem zvýšil na 3:2. Poté sympaticky a agresivně hrající Senco nám stěžovalo přechod do útoku a sami jsme vlastním, ne úplně dobrým pohybem po hřišti soupeři darovali nejednu šanci. V závěru z takovéto situace padl vyrovnávací gól. Myslím, ze i když se jednalo o přípravné utkání, tak ho každý z nás chce vyhrát. To se nám dneska bohužel nepodařilo, i když jsme nastoupili opět do každého poločasu hned s několika změnami, ale to k přípravným utkáním patří... Do startu sezony zbývá mnoho času a to si myslím že je pro nás dobře, vzhledem k tomu co nás na jaře v mistrovských utkání čeká. Musíme se na ně dobře připravit."
Marek Bauer autor dvou branek Jiskry: "Nemůžeme přeci prohrávat po 20 minutách 2:0. Byli jsme pozdě u hráčů, nebyli jsme kompaktní z bloku. Doubravka má šikovné mužstvo, hráče kteří to umí s balonem. Když nejsi u nich hned, tak to umějí vykombinovat. Byl to pro nás první zápas, ve kterém jsme museli tvořit. Jsme na začátku přípravy a máme co zlepšovat".

"Bylo to velice dobré utkání. Domažlice mají velice dobrý mančaft. Je to příprava, terén byl drobet horší. Obě mužstva disponují širokým kádrem takže jsme to prostřídali. Pro obě strany výborný zápas. Zkoušíme šest nových hráčů, většinu našich z dorostu a B mužstva, ale máme zde i hráče FK Teplic. Jsem spokojený se všemi," zhodnotil stručně utkání kouč domácích Pavel Vaigl.