18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Jiskra byla Viktorce důstojným soupeřem

FC Viktoria Plzeň - TJ Jiskra Domažlice 3:1 (3:1)
K prvnímu přípravnému utkání  nastoupili fotbalisté Jiskry Domažlice ve středu v podvečer v Plzni v Luční ulici proti lídru tabulky Synot ligy FC Viktoria Plzeň. Hosté nastoupili k prvnímu přípravnému utkání, na rozdíl od domácích, kteří už v sobotu sehráli vítězné utkání proti Tachovu 3:1. V modrobílém dresu postupně za Jiskru nastoupily čtyři nové tváře. Slovenští obránci a útočník Kubišta (Čadca), Ďungel (Žilina) a  Sokol. V pozici podhrotového útočníka hrál Roubal. Po domluvě týmu, první poločas odchytal v brance hostů třetí gólman Viktorky Pavlík a druhý poločas  Švihořík.

Domácí šli do vedení hned ve třetí minutě, když Chramosta zatáhl balon po levé straně a přesnou přihrávkou našel před šestnáctkou naběhnutého Tecla, který přesnou střelou nedal Pavlíkovi v brance Jiskry šanci. V páté minutě zakončoval po přihrávce od Hrošovského Mahmutovič vedle pravé tyče. Domažlice odpověděly ve 25. minutě, kdy jim Rajtoral "daroval" nepřesnou přihrávkou roh. K němu se postavil kapitán Petr Mužík, jenž přesným pasem našel na bližší tyči naběhnutého šutera Lukáše Roubala, který přesnou hlavičkou nedal Kozáčikovi šanci - 1:1. Za tři minuty nařídil přísnou penaltu příliš úzkostlivý sudí Jan Cihlář po zákroku Chocholouška na Rajtorala a sám postižený přesnou umístěnou střelou k pravé tyči zvýšil na 2:1. I když po míči Pavlík skočil, nedosáhl na něj. O chvilku později vyrazil Pavlík prudký centr Medvěděva z pravé strany na břevno a následná dorážka Tecla taktéž trefila spojnici tyčí. 39. minuta přinesla opět penaltu, když smolař Chocholoušek v šestnáctce fauloval Mahmutoviče a opět Rajtoral umístil penaltu stejně jako v při druhé brance, tentokrát bez reakce Pavlíka - 3:1. Do druhého poločasu obě mužstva prostřídala, hlavně kouč Plzně poslal na trávník úplně novou jedenáctku. Jiskra se hned v úvodu, ve 48. minutě, dostala Špírkem do zakončení, ale jeho povedená střela pouze orazítkovala břevno Bolkovi branky. V 53. minutě se do obrovské šance dostal Sokol po ideálním vysunutí Javorského, ale výborného Bolka bohužel pro hosty nepřekonal. V 57. minutě střílel Kolář z 25 metrů do připraveného Švihoříka. V 71. minutě musel vyrážet Bolek střelu Bezděka z pravé strany a v závěru vyslal propagační střelu na branku Jiskry Holenda.

Plzeň: I. poločas:
Kozáčik - Medveděv, Procházka, Baránek, Kovařík - Rajtoral, Hrošovský, Hradecký, Chramosta - Tecl, Mahmutovič

II. poločas: Bolek - Šíša, Hejda, Čihák, Lešek - Koudelka, Kratochvíl, Hrdlička, Mlynařík, Kolář - Holenda.Trenér Koubek

Domažlice:  Pavlík (46. Švihořík) - Ďungel (46. Hrubý), Chocholoušek, Bauer, Beránek (46. Bárta), Leitl (46. Javorský), Braun (46. Vojtko), Mužík (46. Špírek), Roubal (69. Bláha), Došlý (46. Kubišta), Sokol (58. Bezděk)Trenér:Purkart

Řekli po utkání:

Ivo Vojtko Jiskra Domažlice: ,,První poločas jsem viděl jenom půlku, a tam měla navrh Viktorka, ani jednu penaltu jsem neviděl takže se k nim nemůžu vyjádřit, ale první gól vstřelili domácí pěkný... Druhá půle byla vyrovnanějši, i proto že tam měli plno hráčů z juniorky, kteří mají svoji kvalitu. Vytvořili jsme si několik šancí, nastřelili dvě břevna, škoda, že nám tam něco nepadlo. Domácí si ve druhé půli žádnou větší šanci nevytvořili."

Jan Švihořík Jiskra Domažlice: "Na zápas jsem se osobně moc těšil a jsem rád, že jsem chytal druhý poločas. Viktorka hodně hráčů do druhé půle vystřídala takže jsem neměl moc práce, ale i tak jsem se snažil hrát hodně nohama a celkově jsem se cítil dobře. Na to, že je začátek přípravy a byl to náš první zápas, tak si myslím, že to nebylo špatné. Příprava je jako každý rok náročná, já trenuji dvoufázově, protože chodím na treninky i v Plzni, ale jsem rád, že jsem zdravý a cítím se zatím dobře. Je to ale jenom začátek a příprava je dlouhá."

Lukáš Roubal Jiskra Domažlice: ,,Myslím si, že na nás Viktorka vlétla a dala brzy gól, který ji pomohl a my se pomalu rozehrávali. Pak jsme se trošku otrkali a vyrovnali z rohového kopu. Jen škoda, že jsme hrozně brzy po vyrovnávajícím gólu inkasovali a navíc ještě po penaltě, kterou rozhodčí nemusel pískat a pak nakonec přišla ještě jedna. V druhé půli už Viktorka prostřídala a dostali jsme se i do více šanci, jen škoda, že jsme je neproměnili. Určitě jsem chtěl, aby se mi utkáni povedlo, a vstoupil dobře do Domažlic gólem. To bylo super, navíc ještě proti Viktorce, ale herně to nebylo úplně ono a je na čem pracovat a v čem se zlepšovat, ale věřím, že postupem času to bude lepší. Jinak jsem zatím spokojený, kluci jsou v pohodě, tréninky též."

Miroslav Špírek Jiskra Domažlice: "Vstoupili jsme do zápasu tak laxně, hned na začátku, ve 3. minutě jsme dostali gól po krásné akci plzeňských, báli jsme se hrát, nakopávali jsme míče místo toho, abysme si to obehráli a trošku míč podrželi, tím pádem jsme ztráceli míče a hodně museli bránit. Potom se nám podařilo dát góla ze standardky, které jsme měli nebezpečné a první poločas z nich docela hrozili... Plzeň přidala dva góly z penalt a poločas byl 3:1. Druhý poločas se mi zdál z naši strany lepší, měli jsme pár hezkých kombinačnich akcí, ale většinou jsme je nedokázali dotáhnout do konce. Je třeba říct, že Plzeň měla první poločas lepší sestavu, než ve druhém, ve kterém nastoupila, dá se říct s juniorkou, krom Holendy, Koláře a Hejdy, a tak druhý poločas byl z naší stany určitě lepší... Nastřelili jsme břevno a snažili se víc držet balon, i když tam bylo dost zbytečných ztrát... Škoda jen že se nám nepodařilo vstřelit gól, alespoň snížit jejich vedení, určitě jsme na to měli. Myslím si, že ostudu jsme neudělali a teď se budeme snažit vyhrávat další zápasy."