10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

ČFL: Jiskra Domažlice - FK Bohemians Praha 1:1 (1:1) PK 2:4

V posledním kole podzimní části České fotbalové ligy přilákal na domažlickou Střelnici souboj druhé Jiskry Domažlice se suverénně vedoucí FK Bohemians Praha pěkných 680 diváků. Ti byli v prvním dějství svědky oboustranně rychlého fotbalu, v němž měla nejprve Jiskra mírně navrch, ale hosté hru vyrovnali, šli šťastnou střelou Šimáka do vedení a zaslouženého vyrovnání se domácí dočkali z kopačky Leitla čtyři minuty před koncem poločasu. Druhá půle již tolik fotbalové krásy divákům nenabídla, oba celky ve snaze rozhodnout zápas vsadily především na kvalitní defenzívu a tak se nikdo ze soupeřů do vyložené šance nedostal. Zápas, i přes chvílemi zbytečnou nervozitu, nakonec dospěl k pokutovým kopům, ve kterých hosty podržel brankář Winter, který vychytal Bauera a Tůmu.

Po úvodních odpískaných ofsajdech po jednom a každé straně se mírné iniciativy chopili domácí, ale centr Vondráčka zprava stačili hosté zblokovat a v 8. minutě další centr domácího Leitla skončil v rukavicích hostujícího brankáře Wintera. První šance domažlických přišla v 10. minutě, kdy se po Hrdličkově centru zleva dostal ke střele volejem ze 14 metrů Leitl, ale Winter výborným zákrokem míč, směřující k jeho levé tyči, vytlačil mimo branku. Pražané kontrovali ve 13. minutě, ale Sedláčkův tr. kop ze střední vzdálenosti stačili domácí odvrátit. O čtyři minuty později si Winter poradil s Mužíkovým tr. kopem a posléze Končalův centr zleva hosté odvrátili. Ve 20. minutě vybídl domácí Mužík k šanci Bauera, ale tomu chyběly k míči dva kroky, takže jej Winter v pohodě rozehrál. Klokani zahrozili ve 21. minutě, kdy si na Kocourkův centr zprava naběhl Šimák, ale jeho hlavička skončila v Ticháčkových rukavicích. Když pak Leitlův centr zprava hosté odvrátili na roh, našlápl hostující Štoček k dlouhému sólu, které však zakončil střelou z šestnáctky vysoko nad domažlickou branku. S přibývajícími minutami hosté postupně hru vyrovnali, ale závar před domažlickou brankou ve 24. minutě skončil útočným faulem a Sedláčkovu střelu z 20 metrů domácí zblokovali. Skóre se poprvé měnilo ve 27. minutě, kdy dala domácí obrana velezkušenému Šimákovi více prostoru než bylo zdrávo, ten okamžitě napřáhl, jeho střela zpoza šestnáctky sice neměla výstavní parametry, ale míč těsně před padajícím Ticháčkem záhadně odskočil a překvapivě skončil v síti – 0:1. Po půlhodině hry si domácí zadáci poradili s centrem klokanů, který odvrátil Bauer na roh. Domácí inkasovaný gól nedeprimoval, ale jejich dva centry hosté odvrátili do bezpečí a ve 34. minutě vyrazil centr Leitla od brankové čáry brankář Winter a jeho spoluhráči míč odklidili. Když pak stačili hosté zblokovat i centr Hoška, dostal se po akci Kocourka ke střele z šestnáctky Šimák, ale v tísni branku Domažlic minul. Ve 39. minutě se odražený míč dostal k domácímu Letlovi, ale jeho střelu z 18 metrů hosté zblokovali. Domácí záložník se dočkal ve 41. minutě, kdy po Mužíkově vysunutí utekl po levé straně Hošek, jeho centr se po teči dostal k Leitlovi, na jehož střelu z 15 metrů byl Winter krátký – 1:1. O pouhé dvě minuty mohlo být pro domácí ještě veseleji, když Hošek vystihl slabou Šanderovu malou domů, ale šance po souboji s brankářem Winterem skončila pouze rohovým kopem. Když pak zastavil útok hostů odpískaný ofsajd, byly v samotném závěru první půle k vidění šance na obou stranách. Nejprve po Kocourkově centru hlavičkoval z 8 metrů nehlídaný Melechovský jen do Ticháčkových rukavic a vzápětí na druhé straně po nádherném Mužíkově vysunutí střílel Leitl ze 12 metrů jen do těla vyběhnuvšího a padajícího Wintera.

I začátek druhého dějství se nesl v duchu mírně větší aktivity domácích, ale když si s Mužíkovou nedůraznou střelou Winter poradil, přišla šance hostů. Šandera vyvezl míč, naservíroval jej nabíhajícímu Kocourkovi, jehož střelu ze 14 metrů Ticháček vyrazil k Melechovskému, který však dorážku ze 12 metrů nasměroval nad domažlickou branku. V 50. minutě si hosté poradili s centrem Hrdličky a když byl ve výskoku faulován Leitl, skončil tr. kop domácího Končala z 18 metrů ve Winterových rukavicích. Domácí se snažili překvapit obranu klokanů, ale Končalův centr skončil rohovým kopem a nedůrazná Mužíkova střela ze 17 metrů byla pro gólmana klokanů lahůdkou. Po hodině hry přišel centr hostujícího Šandery a Šimákův pokus o nůžky, který však skončil nad Ticháčkovou klecí. Na hřiště se postupně na úkor fotbalu dostavila nervozita a zejména hosté, kteří rozháranou hru opět vyrovnali, komentovali většinu rozhodnutí rozhodčího Vnuka, protože ten ocenil několik jejich zákroků žlutými kartami. Centr domácího Končala skončil v rukavicích hostujícího brankáře, aby pak v 74. minutě zahrozili hosté, ale Melechovského centr stačili domácí srazit na roh a následný Křečkův centr odvrátili. O dvě minuty později se ke střele dostal domácí kapitán Mužík, ale jeho volej zpoza šestnáctky cestu mezi Winterovy tyče nenašel. Hosté se prezentovali centrem Fikejze, který zneškodnil Ticháček a pak slibnou šanci domácích zastavil odpískaný Hoškův ofsajd. Deset minut před koncem vybojoval domácí Leitl míč, oslovil nabíhajícího Hrdličku, ten zprava odcentroval, ale Mužík poslal míč hlavou ze 14 metrů přesně do Winterových rukavic. Tam vzápětí skončil míč i po tr. kopu Hrubého z půle hřiště. Když pak Bauer poslal hlavou míč po Mužíkově tr. kopu nad branku hostů, na druhé straně domácí zblokovali Křečkovu střelu a následně Ticháček zmařil Bočkův průnik po pravé straně, skončilo čtyřminutové prodloužení a šlo se na penalty.

Když hned první střelu hostujícího Křečka Ticháček výborně vyrazil a Mužík byl úspěšný, vypadalo to nadějně. Pak ovšem Fikejz proměnil a Winter vychytal Bauera a bylo srovnáno. V další sérii uspěl hostující Boček, Winter opět vychytal domažlického Tůmu a vše bylo naopak. Když proměnil pokus hostující Štoček i domácí Hrubý, přišla pátá série. Hostující Sedláček se nemýlil, vstřelil čtvrtý gól a bylo rozhodnuto, že druhý bod si připsali klokani.

Branky: 41. Leitl - 28. Šimák.

Pokutové kopy za Domažlice proměnili: Mužík a Hrubý, neproměnili: Bauer a Tůma. Za Bohemians proměnili: Fikejz, Boček, Štoček a Sedláček, neproměnil: Křeček.

Rozhodčí: Josef Vnuk - Michal Myška, Olga Zadinová. Delegát: Martin Schröter. ŽK: 0:4. Diváků: 680.

Jiskra Domažlice: Ticháček - Vondráček (46. Hrubý), Tůma, Bauer, Beránek (58. Došlý) - Leitl, Chrien (83. Javorský), Mužík, Hrdlička, Končal (87. Špírek) - Hošek. Trenér: Stanislav Purkart.

FK Bohemians Praha B: Winter -Laštovka, Neuberg, Nešpor - Šandera, Sedláček Michal (79. Boček), Šimák (66. Sedláček Marek), Křeček, Melechovský (85. Houžvička) - Kocourek (73. Fikejz), Štoček. Trenér: Roman Veselý.