21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

I. B třída: Sokol Postřekov – Slavoj Koloveč B 1:3 (1:0)

Favorit nezklamal, ale neměl to snadné

V předposledním kole fotbalové I. B třídy hostil 4. celek tabulky - Sokol Postřekov dosavadního suverénního lídra, rezervu Slavoje Koloveč. Na 120 diváků se přišlo podívat, jak si domácí sokolíci poradí s favoritem a kandidátem na postup. Postřekovští je rozhodně nezklamali a hodinu byli hostům rovnocenným soupeřem, ale fotbalová kvalita Kolovče se nakonec přece jenom prosadila a body se z Postřekova stěhovaly.

Hosté vlétli do zápasu a svou fotbalovostí, doprovázenou těsným osobním bráněním, pohybem a kombinací domácí v úvodu přehrávali. Po obdržené brance se však lehkost kolovečské hry vytratila, domácí začali s agresivním napadáním soupeře při přebírání míčů, čímž narušovali jeho silnou zbraň - kombinaci, hru vyrovnali a na čas i převzali iniciativu, aby je v konečném účtování mrzely neproměněné šance, včetně penalty. Hosté se do hry vrátili v úvodu druhé půle, zatlačili domácí na jejich polovinu a trpělivou hrou si nakonec vybojovali vyrovnání. Domácí se ještě vypjali ke zvýšení obrátek a opět na chvíli hráli na hřišti prim. Po vedoucím gólu hostů však již bylo zřejmé, že na zvrat v utkání mít nebudou a tak v místy nervózním utkání hosté své vítězství ještě zpečetili.

Po úvodním uťukávání, v němž byli aktivnější hosté, se do první šance dostali domácí, ale Polák po Steinbergerově centru zleva nedokázal protlačit přes tělo ležícího brankáře Janečka míč do sítě. Poté si s Rejtharovým tr. kopem poradili domácí zadáci a na druhé straně po Steinbergerově rohovém kopu hlavičkoval kousek vedle levé tyče domácí Polák. V 16. minutě stačil ve skluzu vystřelit postřekovský Polák, míč stačil hostující Rejthar pouze zblokovat pro Landrgotta, který jej z deseti metrů poslal na místo určení, za Janečkova záda – 1:0. V další šanci zastavil postřekovského Poláka odpískaný ofsajd a na druhé straně se domácí ubránili po Tomáškově tr. kopu ze střední vzdálenosti. Ve 31. minutě se dostal k zakončení domácí Beroušek, ale nedůrazná střela nemohla kolovečského gólmana překvapit. Domácí byli v laufu a bušili do kouzla zbavených hostů, ale po akci Brychcína a Landrgotta zakončoval Závodný bombou z 18 metrů vedle soupeřovy svatyně. Hosté podnikli rychlý kontr po levé straně, kde zatáhl míč Tomášek, ostrým centrem našel nabíhajícího Duchoně, který svoji tutovku nepochopitelně zazdil volejem z 8 metrů, který se mezi Freiovy tyče nevešel. Domácí pokračovali v náporu a ve 35. minutě pronikl po levé straně Polák, obešel Špirka, vnikl do pokutového území, kde jej nepovoleně uložil na trávník kolovečský Záhrobský a byla na světě penalta, znamenající možnost dvougólového vedení. Míč si postavil Steinberger, ale Janeček jeho záměr vystihl, míč vyrazil zpět k exekutorovi, který jej však zbrkle z 9 metrů poslal vysoko nad kolovečskou branku.  O pouhé dvě minuty později mohli domácí toto zaváhání napravit, ale Polák, který si naběhl na křížný míč zprava a ocitl se s ním sám proti brankáři Janečkovi, možnost odmítl a poslal míč kousek vedle jeho pravé tyče. To byly okamžiky, kdy se rozhodovalo o dalším vývoji zápasu a domácí jejich tíhu neunesli. V závěru první půle stačil po závaru před Freiem skluzem odvrátit nebezpečí postřekovský Kuželka a o chvilku později Frei odkopl míč před nabíhajícím Tomáškem.

Druhou půli začali hosté aktivněji, ale ve 47. minutě si s nedůrazným pokusem Rejthara poradil Frei stejně, jako domácí obrana s následným centrem Pergla. Na druhé straně stačil Janeček upálit míč před dorážejícím Steinbergerem a kolovečtí se ubránili i po centru téhož domácího hráče o chvíli později. V 57. minutě po sraženém Perglově centru rozehrál hostující Tomášek rohový kop na hĺavu Špirka, ale ten zamířil z 8 metrů jen do Freiových rukavic. Domácí gólman musel o chvíli později vyboxovat Tomáškův tr. kop a z protiútoku se do šance dostával Polák, ale Janeček včas vyběhl a na hranici šestnáctky odvrátil míč hlavou. V 62. minutě vznikl před domácí brankou závar, ve kterém se nejlépe zorientoval špatně hlídaný Homolka a z 8 metrů nedal Freiovi šanci – 1:1. Tím značně ochabla domácí snaha o ofenzívu a otěže hry převzali opět hosté. Nejprve si na obou stranách obrany poradily s nepřesnými centry, domácí ještě následně odvraceli dva rohové kopy a jednu pohotovou střelu a nakonec další centr Rejthara zachytil Frei. Když si čtvrthodinu před koncem hosté poradili s Bučkovým centrem, přišla o dvě minuty později příležitost domácích. To Polák vybojoval míč, oslovil Bučka, který se uvolnil, ale jeho střelu zprava z 15 metrů Janeček zneškodnil. V 78. minutě se hosté dostali do šestnáctky domácí, kde v souboji nechtěně zahrál rukou domácí Královec a rozhodčí Reznichenko nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu. Penaltu bezpečně proměnil Duchoň a hosté vedli 1:2. Od této chvíle hosté hru bezpečně kontrolovali a Frei musel v 79. minutě na zem, aby zneškodnil šanci Homolky po akci Duchoně, o minutu později hlavičkoval po Bittenglově centru zprava hostující Tomášek, Frei výborně reflexivně míč vyrazil, ale jen k Homolkovi, který jej usměrnil z malého vápna do sítě – 1:3. V 83. minutě prodloužil hlavou hostující Bittengl míč na Homolku, který šel sám na Freie, ten ale jeho střelu z 10 metrů výborně vyrazil. Vzápětí na druhé straně stačil Janeček vyboxovat míč po Steinbergerově centru těsně před naskakujícím Polákem. Když viděl chvíli nato Steinberger po nevybíravém zákroku červenou kartu, bylo o výsledku definitivně rozhodnuto. Hosté pak ještě neproměnili šanci Pluhaře, který z 8 metrů hlavou minul, ani Bittengla, jehož hlavičku pro změnu nadvakrát zlikvidoval Frei a na druhé straně se hosté ubránili centru Bučka i následné střele Kreuze, kterou zblokovali na roh.

Branky: 16. Landrgott – 62., 80. Homolka, 78. Duchoň PK.

Rozhodčí: Reznichenko, ŽK: 3:1, ČK: 1:0 (83. Steinberger). Diváků: 120.

Sokol Postřekov: Frei – ‚Paša‘ Královec, Kuželka, Němec, Brychcín – Ledvina, Beroušek, Závodný (67. Kreuz), Steinberger – Landrgott (60. Buček), Polák (85. Karlík).

Slavoj Koloveč B: Janeček – Záhrobský (46. Pergl), Špirk, Mastný, Šlajs – Rejthar, Bittengl, Denk, Tomášek – Homolka (87. Pluhař), Duchoň.