10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

ČFL: Jiskra Domažlice – FK Meteor Praha VIII 4:2 (1:1)

V předposledním domácím představení hostili hráči Jiskry Domažlice na Střelnici také předposlední Meteor Praha a vzhledem k třetímu místu Jiskry se čekal jednoduchý zápas... To by si však museli domácí vzpomenout na své výkony z úvodu sezóny, vrátit se ke kombinační hře a nekazit zbrkle desítky přihrávek. Ačkoli měli po celý zápas domažličtí navrch, špatnou kombinační hrou s množstvím nepřesností si nedokázali vytvářet šance a nakopávané míče „naslepo,“ na které jsme zvyklí spíše v okresním přeboru, hostující defenzívu příliš neohrožovaly. Když se v závěru poločasu trefil z trestňáku Mužík, zdálo se, že domácí půjdou zaslouženě do kabin s náskokem, ale o pouhé dvě minuty později si z domažlických zadáků udělal slalomové tyče Boruta, našel Fíčka, který bez problémů zblízka srovnal. I ve druhé půli měli domácí hru ve své moci, ale po Bártově faulu na Hrdinu poslal Meteor do vedení z pokutového kapitán Fíček. Díky nešťastníkovi zápasu, hostujícímu Ptáčkovi, který nejprve „vlastencem“ vyrovnal na 2:2, aby byl po zákroku na Hrdličku v 69. minutě vyloučen, dostali domácí výhodu pokutového kopu a přesilovky, kterou nakonec využili a otočili stav zápasu.

V úvodu zápasu se po Hoškově přihrávce pěkně uvolnil domácí Mužík, ale hosté jeho střelu z 15 metrů zblokovali. V 9. minutě stačili Pražané srazit Hrdličkův centr z pravé strany na roh, po jeho rozehrání se odražený míč dostal Bauerovi, který poslal volejem polovysoký míč vedle pravé Michňovy tyče. O tři minuty později odcentroval zprava domácí Hrubý, míč se odrazil k Hoškovi, který se rázem ocitl v šanci, ale jeho slabou střelu z 9 metrů Michňa zneškodnil. Ve 14 minutě rozehrál domažlický Bárta tr. kop ze 17 metrů, umístěná střela však byla nedůrazná a Michňa s ní neměl problém. O čtyři minuty později oslovil Leitl nabíhajícího Hoška, ten obešel dva obránce, ale technickou střelou z šestnáctky zamířil vedle pravé Michňovy tyče. Poté si hosté bez problémů poradili s vysokými centry Hrubého a Tůmy a posledně jmenovaný měl ve 36. minutě po Mužíkově tr. kopu příležitost, ale hlavou míč usměrnil nad branku Meteoru. O dvě minuty později si po faulu Pikouse na pronikajícího Došlého postavil míč metr před šestnáctkou domácí Mužík, a jak to umí, poslal jej přesně k levé tyči zkoprnělého Michni – 1:0. Hosty to však dom kolen neposlalo a hned o dvě minuty později pronikl po levé straně Minárčik, obešel podél brankové čáry dva domácí zadáky, našel volného Fíčka, který zblízka bez problémů srovnal – 1:1. Moc nechybělo a bylo pro domácí ještě hůř, protože v 89. minutě pronikl opět po levé straně Boruta, zbavil se obránce a jeho centr našel nabíhajícího Minárčika, který však volejem z 10 metrů domácí branku přestřelil.

V úvodu druhého poločasu zatáhl míč po pravé straně domácí Mužík, ale jeho ostrý centr zachytil před nabíhajícím Hoškem Michňa. Ve 49. minutě prošel kolem obránce Meteoru domažlický Došlý, našel Mužíka, jehož přízemní střelu zleva ze 20 metrů však Michňa kryl. Na druhé straně se po ojedinělé akci hostů dostal ke střele Boruta, ale ze střední vzdálenosti mířil nepřesně. Když si pak hosté poradili se dvěma centry do jejich šestnáctky, přišel třetí, tentokrát od Mužíka a Moudrý jej hlavou odvracel kousek vedle levé tyče vlastní branky. V 56. minutě pronikl hostující Hrdina po pravé straně, u rohového praporku proklouzl kolem Bárty, který jej ve snaze zastavit fauloval a protože se vše odehrálo v šestnáctce, byla z ničeho nic na světě penalta hostů. Tu bezpečně proměnil kapitán Meteoru Fíček – 1:2. Domácí tento vývoj nedeprimoval a dál obléhali soupeřovu branku. Nejprve brankář Michňa vyboxoval Bártův centr zleva, aby o chvilku později srazili zadáci Meteoru na roh Bártovu střelu zpoza šestnáctky. Mužíkův následný rohový kop usměrnil hlavou daleko vedle vzdálenější Michňovy tyče Bauer. V 61. minutě si nešťastně hlavou srazil v souboji s Hrdličkou do vlastní branky Bártův centr Ptáček – 2:2. Domácí byli stále aktivnějším mužstvem, ale s Vondráčkovým centrem si těsně před nabíhajícím Hrdličkou poradil Michňa a když si Hrdlička v 64. minutě naběhl na nakopnutý míč, uvolnil se přes bránícího obránce, zamířil z 15 metrů vedle levé Michňovy šibenice. V následující minutě se protáhl po levé straně domažlický Hrdlička až před pražského gólmana, ale ten jeho střelu z 8 metrů reflexivně vyrazil nad branku. Po Mužíkově rohovém kopu se v nepřehledné situaci před brankou Meteoru dostal míč k Bauerovi, ale ten volejem polovysoký míč poslal nad soupeřovu branku. V 69. minutě se do šestnáctky hostů dral Hrdlička, Ptáček jej těsně v pokutovém území fauloval, za což uviděl červenou kartu a z následné penalty poslal domácí do vední s jistotou Mužík – 3:2. Domácí nepustili otěže zápasu ze svých rukou a byli dále iniciativnějším mužstvem. V 72. minutě na Mužíkův tr. kop nedoskočil Chrien, ale už o dvě minuty později našel Beránkův lob nejlépe připraveného Došlého, který vysoký míč poslal z 11 metrů za záda rezignujícího Michni - 4:2.   Poté srazili hosté Bártův centr na roh a v 79. minutě se pěkně uvolnil domácí Hošek, přistrčil míč Hrdličkovi a ten ze 14 metrů trefil jen pravou Michňovu tyč. O dvě minuty později pronikl po levé straně domažlický Došlý, „nalil“ zpátky volnému Braunovi, ale ten poslal míč volejem z 15 metrů vysoko nad branku Meteoru. Na druhé straně stačil Bárta srazit na roh Hromasův centr, aby se mohl po pěkné akci Beránka, který se uvolnil, našel Špírka, jenž vyslal dělovku zpoza šestnáctky, blýsknout výborným zákrokem Michňa. Když v 88. minutě trefil ve skluzu po narážečce s Beránkem Mužík pouze levou Michňovu tyč, a Špírek po Mužíkově tr. kopu netrefil volejem polovysoký míč, ozval se vzápětí závěrečný hvizd rozhodčího Drábka a domácí se mohli spokojeně „děkovačkou“ rozloučit s věrnými fanoušky.

Branky: 40., 70. (PK) Mužík, 61. vlastní (Ptáček), 74. Došlý - 42., 56. (PK) Fíček.

Rozhodčí: Drábek - Starý, Vodrážka. ŽK: 1:5, ČK: 0:1 (69. Ptáček). Diváci: 280.

Jiskra Domažlice: Ticháček - Hrubý (46. Vondráček), Tůma, Bauer, Bárta - Leitl (73. Beránek), Chrien (87. Javorský), Mužík, Došlý (82. Špírek) - Hrdlička (80. Braun), Hošek. Trenér: Stanislav Purkart.

FK Meteor Praha VIII: Michňa - Pikous, Ptáček, Moudrý, Boruta - Suk, Ludvík, Čonka (55. Hanek), Hrdina (80. Macek) - Minárčik, Fíček (73. Hromas). Trenér: František Kopač.