13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

I. B třída: Sokol Postřekov – Sokol Milavče 4:0 (1:0)

Jedenácté kolo fotbalové I. B třídy svedlo na postřekovském trávníku k dalšímu chodskému derby domácí Sokol s jeho jmenovcem z Milavčí. Oba celky ve středu tabulky dělil pouhý bod, když domácí jich uhráli 15 a soupeř o bod méně, takže diváci očekávali vyrovnaný souboj. Domácí však byli většinu zápasu aktivnější, navíc měli důrazné ofenzívní hráče, kteří se dokázali prosadit a nakonec zatížili konto hostů čtyřmi góly.

Ve vyrovnaném úvodu zápasu sebral hostující brankář Královec míč těsně před Braunem a na druhé straně hlavičkoval po rohovém kopu Jakub Šot podél domácí branky. Vzápětí se do míče opřel domácí „Paša“ Královec, ale zleva milavečskou branku přestřelil. Ve 13. minutě srazili hosté Závodného střelu vedle branky, ale z následujících dvou rohových kopů postřekovští nic nevytěžili. Hosté kontrovali v 19. minutě, kdy po samostatné akci vystřelil Stauber, ale zblokovaný míč zachytil domácí brankář Frei. Poté se hra přestěhovala mezi šestnáctky a brankáři se nudili. Ve 27. minutě se uvolnil domácí Ledvina, oslovil Závodného, který poslal dopředu Steinbergera, ale jeho střelu z šestnáctky hosté zblokovali. Domácí postupně převzali iniciativu, ale Landrgott po Brychcínově centru netrefil u vzdálenější tyče míč. Pak však přišla 29. minuta, kdy po Steinbergerově rohovém kopu vznikl před milavečskou brankou závar, ve kterém se nejdříve zorientoval domácí Němec a zblízka otevřel skóre – 1:0. O dvě minuty později musel hostující brankář na zem, aby zachytil míč před nabíhajícím Landrgottem. Ve 33. minutě si postřekovský gólman poradil s tr. kopem J. Šota ze 20 metrů a na druhé straně se po Steinbergerově tr. kopu dostal ke střele hlavou z 10 metrů domácí „Para“ Královec, ale mířil nad milavečskou branku. Ve 37. minutě našel domácí Závodný nabíhajícího Brauna, ten se dostal do šance, ale akci zakončil střelou z 12 metrů zprava vedle bližší tyče. Stejně se dařilo po přihrávce Závodného i domácímu Němcovi, který z 23 metrů minul levou Královcovu tyč. Těsně před obrátkou stačil Steinbergerovu střelu z 19 metrů, směřující k levé milavečské tyči, vytlačit na roh brankář Královec.

Druhý poločas začali aktivněji milavečští a hned v úvodní minutě vypustil svůj projektil z tr. kopu nad postřekovskou branku hostující J. Šot. Poté rozehrálmilavečský M. Šot další tr. kop, ale Kořán hlavou ze 14 metrů minul Freiovu branku. Na trávníku se začalo přiostřovat a rozhodčí Vocelka udělil najednou tři žluté karty. V 54. minutě zatáhl míč postřekovský Závodný, našel nabíhajícího Brauna, který dal volejem ze 12 metrů pouze vyniknout hostujícímu brankáři Královcovi. O tři minuty později mířil zprava nad milavečskou branku „Paša“ Královec a chvilku nato střídající Polák našel zprava Steinbergera, který však v tísni zamířil zleva kousek vedle vzdálenější tyče soupeřovy branky. Převaha domácích opět narůstala a po hodině hry poslal střídající Buček dopředu našlápnutého Steinbergera, kterého vybíhající milavečský brankář fauloval a byl na světě pokutový kop a červená karta pro gólmana Královce. Míč si postavil sám faulovaný záložník a střelou k pravé milavečské tyči nedal náhradníkovi v brance hostů, kterým se stal hráč z pole Hranai, šanci - 2:0. Hosté odpověděli pouze centrem Švarce zprava, který domácí odvrátili na roh. V 68. minutě musel na zem hostující brankář Hranai, aby zneškodnil rodící se šanci „Pašovi“ Královcovi. O tři minuty později vyhrála souboj dvou dvojek ta milavečská – Stauber, ale z šestnáctky poslal míč kousek vedle levé Freiovy tyče. Pak si na jedné straně poradil brankář Milavčí s centrem „Paši“ Královce a na straně druhé Frei zneškodnil technickou střelu Švarce, směřující k jeho levé tyči. V 81. minutě si domácí Polák narazil s Berouškem, ale jeho střelu zleva stačil výborně Hranai vyrazit. O minutu později pronikl postřekovský Steinberger po levé straně, byl faulován a i když jeho střela z těžkého úhlu skončila v milavečské síti, odpískal rozhodčí Vocelka pokutový kop. Ten zahrál Polák k pravé Hranaiově tyči a zvýšil na 3:0. Hostům se podařila akce v 82. minutě, ale J. Šot ji zakončil střelou ze střední vzdálenosti, která se mezi tyče Freiovy branky nevešla. V 87. minutě si míč k tr. kopu z 22 metrů zleva postavil domácí Buček a parádně vyhnal pavouky ze vzdálenější šibenice Hranaiovy branky – 4:0. V poslední minutě zápasu měl ještě velkou šanci domácí Beroušek, ale Hranai jeho střelu z 10 metrů výborně vyrazil a domácí se mohli i přesto radovat ze zaslouženého vysokého vítězství.

Branky: 29. Němec, 60. Steinberger PK, 82. Polák PK, 87. Buček.

Rozhodčí: Vocelka. ŽK: 4:2. ČK: 0:1 (60. Královec). Diváků: 120.

Sokol Postřekov: Frei – „Paša“ Královec, „Para“ Královec, Kuželka, Brychcín – Ledvina, Němec (86. Kreuz), Závodný (72. Beroušek), Steinberger – Braun (57. Buček), Landrgott (57. Polák).

Sokol Milavče: Královec – Klukan, Stauber, Příbek, Krčma – Hranai, M. Šot, Wendl, Kořán – Vondrovic (57. Švarc), J. Šot.