15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

ČFL: Jiskra Domažlice - Union 2013 2:1 (2:1)

V pořadí již 12. kolo svedlo v rámci České fotbalové ligy na domažlický trávník aktuálně 3. a 5. celek tabulky, kterými byly Jiskra Domažlice a Union 2013, jež od sebe dělily pouhé dva body. Domácí trenér měl k dispozici kompletní kádr hráčů, ale přesto v sestavě žádné harakiri neudělal a na trávník postavil osvědčenou jedenáctku, níž tentokrát dostal přednost Javorský před Braunem.

Domácí vstoupili do zápasu aktivněji a prvních dvacet minut udávali tempo hry, z čehož vytěžili jednobrankové vedení. Po inkasované brance se postupně do hry dostávali hosté a i jejich aktivita byla oceněna v podobě vyrovnávací branky. V závěru prvního dějství opět zabrali domácí a i tato jejich snaha byla korunována gólovou třešničkou na dortu. Podobný průběh měl i druhý poločas, ve kterém měli domácí asi dvacet minut mírně navrch, ale s přibývajícím časem se hosté nechtěli smířit s nepříznivým skóre a postupně začali tlačit domácí do defenzívy, která vyvrcholila v závěrečných pěti minutách, ale dobře pracující domácí obrana a skvělý Ticháček si tři body pohlídali.

Hned v úvodní minutě se po pravé straně prodral domácí Javorský, ale jeho centr našel jen připraveného soupeře. Podobě to dopadlo ve 4. minutě, kdy Mužík rozehrál tr. kop zleva ze 23 metrů a hosté míč odvrátili. O tři minuty později našel centrující Mužík zleva nejvýše vyskočivšího Tafata, ale ten stačil hlavou míč pouze prodloužit za sebe, kde jej bez problémů sebral hostující brankář Nguyen. Vzápětí našlápl po levé straně domažlický Došlý, centrem našel Hrdličku, kterého však zradilo zpracování, proto přihrál zpět za hranici šestnáctky Mužíkovi, jehož volej skončil v Nguyenově náruči. V 8. minutě si hosté poradili s Leitlovým centrem zprava a o tři minuty později po akci Došlého po levé straně si nikdo ze spoluhráčů na přízemní centr před malé vápno nenaběhl. Ve 12. minutě sice vyhrál o hlavu menší Leitl vzdušný souboj s hostujícím Motyčkou, ale vzápětí přes něj upadl a bylo po šanci. Po čtvrthodině hry se domácí ubránili po akci Motyčky a z protiútoku zatáhl míč po pravé straně domácí Hrubý, střílený přízemní centr dostihl až u vzdálenější tyče nabíhající Hrdlička a volejem z 6 metrů nedal Nguyenovi šanci – 1:0. O pět minut později zamířil hlavou z 8 metrů po Mužíkově tr. kopu kousek nad unionskou branku Tafat.  Ve 22. minutě vyhrál domažlický Hrdlička souboj s Motyčkou, postupoval proti Nguyenovi, ale ten jeho střelu zprava z 15 metrů výborně zneškodnil. Když si pak hosté poradili s Hrdličkovým centrem a Tafatovu hlavičku po pěkné Došlého akci zneškodnil Nguyen, přišla 27. minuta, ve které Bauer fauloval pronikajícího Jandu a z nařízeného pokutového kopu srovnal na 1:1 Žalman. Hosté pak na chvíli převzali aktivitu, ale Janda z 23 metrů přestřelil Ticháčkovu branku, po akci Holečka a centru Hájka na míč nedoskočil nabíhající Ševčík a s dalším centrem hostujícího Holečka si poradili domácí zadáci. Poté na druhé straně nikoho nenašel Bártův centr zleva, ale ve 37. minutě, kdy se po Mužíkově centru před malé vápno v nepřehledné situaci míč dostal po Hrdličkově střele do brankáře Nguyena k Došlému, jej domácí kanonýr pohotově odklidil za Nguyenova záda – 2:1. Závěr poločasu už patřil domácím, ale po pěkné akci Došlého a centru zleva Hrdlička nezpracoval míč a vzápětí po stejné akci téhož domažlického hráče nikdo ze spoluhráčů nebyl v prostoru za malým vápnem… Ve 39. minutě byl blízko dalšího gólu domácí Mužík, kterému ‚nalil‘ zpětnou přihrávkou Hrubý, ale jeho bomba volejem z šestnáctky trefil pravou Nguyenovu tyč, míč putoval podél brankové čáry, aby jen těsně minul druhou tyč a vrátil se do pole. Když pak hlavní rozhodčí nedopískal důrazný zákrok hostů na pronikajícího Došlého, rozehrát zprava tr. kop Leitl zpět na hranici šestnáctky na nohu Mužíkovi, ale jeho povedenou střelu k pravé tyči skvěle vytlačil Nguyen na roh.

I v úvodu druhého poločasu měli více ze hry domácí, ale na Mužíkův centr z pravé strany nedosáhl Tafat a míč skončil u Nguyena. Hosté kontrovali jen slabou střelou v pádu, kterou vyslal z 18 metrů do Ticháčkovy náruče Rozsévač a hned z protiútoku se ke střele z 18 metrů dostal Hrdlička, ale branku Unionu 2013 minul. V 51. minutě si hosté poradili s centrem Došlého a na druhé straně zakončil svoji akci střelou zpoza šestnáctky Janda, ale domácí svatyni netrefil. O pět minut později pronikl domažlický Došlý do šestnáctky soupeře, zde si tak dlouho dělal prostor na střelu, až mu míč vůbec nesedl a hosté jej odkopli. Jen o minutu později se situace opakovala, Došlý se po několika kličkách dostal ke střele, ale ze 12 metrů trefil jen tělo soupeře a bylo po šanci. V 58. minutě oslovil Tafat opět Došlého, tomu však včasným vyběhnutím a pádem pod nohy míč sebral Nguyen. Poté si obě obrany poradily s několika centry, ale aktivita se pomalu stěhovala na kopačky hostů. V 71. minutě nejprve zlikvidoval Ticháček Faitlův centr, aby vzápětí výtečně vyrazil Jandovu střelu zleva z 12 metrů, po akci Holečka. Hosté zmáčkli soupeře a domažličtí zadáci zlikvidovali Motyčkův centr jen za cenu rohu. Po jeho rozhrání Hájkem zachytil míč Ticháček. Deset minut před koncem  mohli domácí zvýšit stav, ale když po Mužíkově rohovém kopu usměrnil hlavou z 10 metrů Tůma do levého dolního rohu Nguyenovy branky, byl tam hostující gólman včas a míč zachytil. V 81. minutě vyboxoval Žalmanův centr zprava Ticháček a Jandův centr zleva o chvíli později odvrátili domažličtí zadáci. Na druhé straně zastavil rodící se šanci Hoška odmávaný ofsajd a když si s Hájkovým centrem poradil domácí gólman a Faitl mířil volejem z 20 vedle domácí branky, skončily dvě minuty nastavení a ozval se závěrečný hvizd rozhodčího Henycha, mohli domácí oslavovat další vydřené body.

Branky: 15. Hrdlička, 37. Došlý - 27. Žalman PK.

Rozhodčí: Henych - Melničuk, Hányš. ŽK: 1:1 (58. Leitl - 76. Rozsévač. Diváků: 260.

J. Domažlice: Ticháček - Hrubý, Tůma, Bauer, Bárta - Leitl (82. Špírek), Javorský, Mužík (90. Hemrník), Došlý (78. Vondráček) - Tafat (69. Hošek), Hrdlička (85. Braun). Trenér: Stanislav Purkart.

Union 2013: Nguyen - Hájek, Faitl, Gazdík, Motyčka - Holeček (82. Haken), Rozsévač, Žalman, Janda - Macháček, Ševčík (60. Janouch). Trenér: Viktor Pařízek.