11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Benfika brala ze zápasu s Horní Břízou dva body

Domažlická Benfika, sedmé mužstvo tabulky, v krásném nedělním slunečném počasí přivítala třinácté mužstvo dosavadní tabulky po desátém kole krajského přeboru. Hosté mají v sezoně velmi nevyrovnané výsledky. Například v devátém kole vyhráli jednoznačně v Horšovském Týně 9:1, aby za týden prohráli doma v derby utkání se Zručí 5:2. Domácí hráči měli za sebou povedené utkání v Holýšově, kde vyhráli 3:0. V sestavě se objevili čtyři hráči z třetiligového kádru. Naopak pro zranění chyběli Růžička, Kolerus, Štěpán a Krhoun, který měl studijní povinnosti. Po deseti kolech si 31 minut zahrál letní nejlepší střelec z přípravy Obdržálek, který odehrál poločas v prvním kole s Vejprnicemi a potom se zranil. V dresu hostů se objevili dva hráči, bývalí spoluhráči Štěpána z jarní sezony se Senca Doubravka - Kuťák a Filipec, kteří patřili společně s Pauknerem k nejlepším na hřišti.

Jiskra Domažlice B - TJ ZKZ Horní Bříza 1:1

Domácí začali aktivně - v deváté minutě si na polovině hřiště z pravé strany sebral balon Špírek dostal se přes protihráče a jeho velmi dobrá střela z 19 metrů se odrazila od pravé tyči branky hostujícího gólmana Lišky, k balonu si seběhl Vondráček, který vrátil zpět míč Špírkovi, ten si opět seběhl do středu hřiště a jedovkou opět provětral rukavice Lišky. Ten tuto střelu k pravé tyči s námahou vyrážel  na roh. Na druhé straně se do stoprocentní šance dostal Chocholatý, když hosté využili špatné rozehrávky ve středu hřiště Waldmanna a Chocholatý v tváří tvář proti Švihoříkovi z 11 metrů překopl branku. Hosté pozorně bránili a vyráželi k brejkům. Domácí měli častěji balon na kopačkách, snažili se o kombinaci. Ve 20. minutě pálil z 22 metrů skákavou střelou opět agilní Špírek, ale brankář střelu kryl. Ve 27. minutě kopal z 18 metrů z ideální pozice Buršík trestný kop po faulu Zavadila na něj, ale lajdácky ho poslal pravačkou nad branku. Zaslouženého vedení se domácí dočkali ve 29. minutě. Po rozehraném rohu z pravé strany hosté odkopli balon zpět na pravou stranu, kde zaběhl Špírek, sebral balon a přesnou střelou z 23 metrů k pravé tyči nedal Liškovi šanci - 1:0.
Do druhé půle vstoupili aktivně opět domácí. Ve 49. minutě potáhl míč Černý přihrál Špírkovi, který z 25 metrů pálil vedle levé tyče branky Břízy. Na druhé straně střílel Filipec z 25 metrů z pravé strany, ale Švihořík byl na místě. V 57. minutě neuznal rozhodčí Bogdan branku hostům když Filipec vysunul Kuťáka do ofsajdu a přesný pomezní rozhodčí Kastl měl praporek na hoře. Poté střílel Chocholatý ze sedmnácti metrů nad branku. Na druhé straně se k tvrdé střele dostal Vondráček po přihrání od Špírka, ale Liška byl na místě. Trestný kop hostujicího Chocholatého přinesla 63. minuta, ten mířil těsně nad. Minutu na to vysunul ideálně Šimice po levé straně Kuťáka, který mířil vedle levé tyče brány domácích. Narůstající tlak Břízy zužitkoval nejprve Paukner, ale trefil břevno, potom mu Švihořík vyrazil povedenou hlavičku do levého horního rohu. Do třetice se ovšem Paukner už nemýlil. V 77. minutě vysunul po levé straně Kuťáka, ten se u brankové čáry u rohového praporku na levé straně prosadil přes Waldmanna, vrátil balon na šestnáctku na Pauknera, kterého bránili Javorský a Vondráček tak nedůsledně, že se Paukner okolo nich obtočil a přesnou střelou k pravé tyči nedal domácímu golmanovi vůbec žádnou šanci - 1:1. Po tomto vyrovnání měl ještě stoprocentní šanci střídající Tumpach, který po ideálním pasu z pravé strany trefil levou tyč branky Lišky. Po devadesáti minutách skončilo utkání 1:1.
V penaltovém rozstřelu byli za Benfiku úspěšní Špírek, Waldmann, Vondráček a Javorský naopak Švihořík neproměnil. Za hosty byli úspěšní Kuťák a Paukner, naopak penaltu Švihořík chytil Filipcovi a Mornštajnovi. Jiskra si tak do tabulky připsala dva body a udržela si sedmé místo, Bříza klesla na 14. místo.
Benfika se 25. října od 14:30 h představí na hřišti čtvrtého Rozvadova. Bříza přivítá též v sobotu patnácté Horažďovice.

,,No mě to přišlo dneska strašně utahané byli jsme ze začátku líní běhat, ale přesto jsme šli do vedení a přehrávali jsme Horní Břízu. Druhý poločas jsme začali špatně, Bříza nás tlačila až dala zasloužený gól. Sice jsme se pak to pokoušeli zvrátit, ale nepovedlo se a penalty jsou o štěstí, které se tentokrát přiklonilo k nám. Myslím si že jsme moc spoléhali na hráče z Áčka a svoji roli sehrála sehranost mužstva," řekl po utkání obránce Benfiky Jakub Šimůnek.

Na fotu je Obdržálek kterého brání Sedlecký příhlíží Vísner a Paukner.