12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Domažlice senzačně zvítězily v Teplicích

To co čekal jenom ten největší optimista, se s v úterý v podvečer stalo skutečností. Odvetné osmifinále Poháru České pošty, když první v Domažlicích skončilo vítězstvím Teplic 0:4, přivedlo na slavná teplická Stínadla domácí aktuálně sedmý celek Synot ligy FK Teplice a třetí celek ČFL Jiskru Domažlice. Ta v utkání podala vynikající, bojovný a obětavý výkon, který vedl k porážce obrovského favorita. To však nemění nic na tom, že si Teplice zahrají jarní čtvrtfinále Poháru České pošty.

FK Teplice - Jiskra Domažlice 1:2 (0:1)

Jiskra svému soupeři zasadila dosti zásadní ránu hned ve třetí minutě utkání. Nejprve se proti nováčkovi v brance Teplic dvacetiletému Přemyslu Lipšovi, který mezi třemi tyčemi nahradil zkušenějšího kolegu Martina Slavíka, jenž si v prvním duelu na Střelnici přetrhl křížové vazy a bude mimo hru minimálně šest týdnů, zastřeloval Petr Mužík, kterému brankář střelu vyrazil na roh. K tomu se postavil opět Domažlický kapitán Mužík a ve skrumáži před brankou našel Brauna, který z voleje překonal Lipše - 0:1. Jiskra byla při chuti. V páté minutě našel opět Mužík přesným centrem Růžičku, jehož hlavička skončila v náručí Lipše. O chvilku později zahrával roh Krob a Matula mířil vedle levé tyče brány Jiskry. V desáté minutě střílel Kapolongo a Švihořík jeho střelu přizvedl nad branku. V 17. minutě domácí obránce Vondrášek, trefil břevno Švihoříkovy branky. Ve 24. minutě si hosté vytvořili další velkou příležitost - to po levé straně zatáhl míč před brankovou čáru Hrubý přihrávkou našel na malém vápně Došlého, jemuž na štěstí pro domácí střela nesedla. Ve 29. minutě po akci Táborského zakončoval Richter ze 17 metrů nad bránu. Ve 30. minutě po centru Táborského hlavičkoval Kapolongo vedle pravé tyče. O čtyři minuty později Jirásek rozehrál na Kapolonga, kterého střelu blíže k levé tyči Domažlický gólman kryl. Jiskra velmi dobře v závěru pracovala v obranné činnosti a dvakrát šikovně vystavila Mahmutoviče do ofsajdu.
Ve druhém poločase se domácí snažili o vyrovnání, nejprve v šedesáté minutě se bosenský snajpr prosadil přes Růžičku a mířil těsně vedle levé tyče. a v 69. minutě, si rovněž Mahmutovič poradil se špatnou rozehrávkou Růžičky, kterému utekl a nedal Švihoříkovi sebemenší šanci střelou do levého dolního rohu - 1:1. Jiskra se nevzdávala a v 79. minutě předvedla rychlý brejk po rozehrání Švihoříka na Leitla postupovali společně s Leitlem Tafat středem a Došlý po levé straně. Leitl křižnou přihrávkou našel na straně Došlého, který před šestnáctkou z 18 metrů obstřelil vyběhnutého Lipše a upravil na 1:2! V 82. minutě vykopl Švihořík míč na hlavu Brauna, ten hlavičkou přizvedl na Došlého, který zatáhl míč po levé straně až centrem přes bránícího Vondráška našel ve vápně Leitla, který přes bránícího Kroba ve skluzu mířil z 10 metrů vedle levé tyče branky Teplic. Rozhodčí Ondřej Lerch nastavil jednu minutu, ve které vysunul Tafat Došlého opět po levé straně a brankář mu tváří tvář bombu vyrazil na roh. Po závěrečném hvizdu zavládla ve skupinkách Domažlických funkcionářů a diváků obrovská radost z dalšího cenného skalpu a to ještě v jeho svatostánku na Stínadlech, což je další historický úspěch třetiligistů z Domažlické Jiskry. Třikrát za sebou v osmifinále Českého poháru!

FK Teplice: Lipš – Krob, Jan Hošek (18. Ljevakovič), Matula, Vondrášek, Richter, Jirásek (46. Kodeš), Táborský, Salami, Kapolongo (65. Laňka), Mahmutovič.
Jiskra Domažlice: Švihořík – Vondráček, Bauer,Růžička,Javorský(70.Leitl),Hrubý- Javorský,Mužík (75. Špírek),Braun, Hamerník, Došlý- Petr Hošek (59. Tafat) Trenér : Stanislav Purkart
Branky: 69. Mahmutovič – 3. Braun, 79. Došlý. ŽK: 2:3 (37. Jirásek, 82. Salami – 39. Vondráček, 41. Braun, 82. Bauer). Rozhodčí: Lerch – Vlasjuk, Melichar.

Milan Braun záložník Jiskry Domažlice: "Dneska jsme hráli dobře, dali jsme rychlý gól který nám pomohl, hráli jsme co jsme chtěli a celkem, až výjimky, se nám to dařilo, i přesto, že si soupeř šance vytvářel, tak jsme odolávali. Nakonec jsme pak udělali chybu u soupeřovy šestnáctky a Mahmutovič šel z půlky, obešel naše dva hráče a skóroval, ukázal svou kvalitu. V závěru se nám však podařil rychlý protiútok ze soupeřovy standardní situace a Došlým jsme strhli vítězství na svoji stranu. Myslím, že jsme si vítězství za bojovnost zasloužili a je to i taková odměna za naše putováním v poháru. Měli jsme v poločase ještě několik šancí, například jedovku Mundy (Mužíka) v 30. minutě a z malého vápna netrefil pravou Došlák míč před brankářem, mohli jsme ještě Teplice výsledkově pozlobit byli kompletní a v euforii, tohle byl trochu jiný tým, dostali šanci hráči z lavičky, kteří jsou však taky součástí ligového týmu, je to paráda vyhrát na Stínadlech, pro každého z nás."

"Čekal nás prvoligový tým a zápas na který jsme se vsichni těšili. Začátek zápasu jsme začali výborně. Už ve třetí minutě jsme vedli a herně to taky vypadalo dobře, ale hned po té brance jsme zase zalezli a čekali na to co předvedou Teplice. Měli tam spoustu šancí, ale Šviha (Švihořík, brankář Jiskry, poznámka autora) zachytal výborně a několik brankových příležitostí jim vychytal. Druhý poločas byl plný soubojů a z naší strany jsme vycházeli se zabezpečené obrany na rychlý přechod do útoku. Domácím se povedlo vyrovnat Mahmutovičem" svěřil se bezprostředně po utkání útočník Libor Tafat, který nám popsal rozhodující moment utkání u kterého byl: "My jsme se nevzdávali přišel jejich roh a Švíha to chytil a vyhodil to doprava na Luďu Leitla a šli jsme v brejku tři na jednoho. Já jsem běžel středem a Došlý po levé straně. Potom přišla křižná přihrávka od Leitla, já jsem to jenom pustil za sebe a Došlák to přesnou střelou podél padajícího gólmana, blíže k levé tyči všechno rozhodl, i když mohl ještě v nastavené minutě přidat ve své další stoprocentní šanci druhý gól. Všichni kluci do toho dali maximum a třešničkou na dortu je to vítězství. Neměli tam pár hráčů ze základní sestavy, ale to nemění nic na tom že je to přední ligový mančaft a zvítězit nad ním  toho si moc cenním.

Po utkání jsme zpovídali velkého hrdinu utkání brankáře Jana Švihoříka: "Ještě před tím přijmi naši gratulaci k Tvému výbornému výkonu! ,,Jo díky".
Honzíku, jak se Ti dnes chytalo? "Tak chytalo se mi dobře, sem rád že jsem se zase dostal do brány a snažil sem si utkání co nejvíc užít a myslím že se mi to vcelku povedlo."
Dneska proti nám stála opět velká kvalita, jaký byly Teplice soupeř?
"Tak určitě, soupeř,měl vysokou kvalitu, nám pomohlo rychlé vstřelení gólu a že jsme výsledek 0:1 udrželi do prvni poločasu. Celý zápas jsme kvalitně bránili, což se nám první zápas moc nedařilo."
Právě první utkání s Teplicemi u nás na Střelnici Tě moc nevyšlo , jak si se soustředil na tohle?
"Jo pravda, první utkání se mi nepodařilo. Myslím si že to rozhodl první gól, kdy mi míč neštastně podklouzl pod rukou. Ale každé utkání je jiné tak sem se snažil na odvetu dobře přiravit a podat co nejlepší výkon."
Co říkáš výsledku, jestli jsi to čekal?
"Výsledek je užasnej, my jsme si přijeli hlavně zahrát fotbal a že odvezeme vítězství, to si myslím nečekal nikdo z nás."
Kam řadíš tento výsledek?

"Tento výsledek řadím určitě vysoko, asi jako Duklu Praha, myslím že tyhle dva zápasy v poháru se mi i klukům dost povedly a dokázali jsme je vyhrát."