10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

I. B třída: Sokol Postřekov – TJ Start Tlumačov 1:3 (0:1)

V 9. kole fotbalové I. B třídy hostil Postřekov v dalším chodském derby ambiciózní mužstvo Tlumačova, které okupovalo za vedoucí rezervou Kolovče druhé místo tabulky. Domácí tentokrát na kvalitního soupeře nestačili a ačkoli byli většinu zápasu aktivnější, do šancí se dostávali je zřídka. Když si postřekovská obrana nestačila pohlídat dva centry, po nichž inkasovala, dosáhli domácí zlepšenou hrou na kontaktní gól, ale hosté následně svou aktivitou donutili soupeře k faulu a z penalty si vítězství pojistili. Zajímavostí utkání bylo trio rozhodčích, kteří přijeli zápas řídit ze sousedního Německa.

Hosté zahrozili hned v úvodních minutách, když po levé straně prošel Minařík, na jeho centr ve skluzu dosáhl u vzdálenější tyče Bláha, ale míč usměrnil mimo Freiovy tyče. Domácí kontrovali dvěma rohovými kopy Steinbergera, ale bez efektu. Poprvé se mohlo skóre měnit v 5. minutě, kdy si na míč za domácí obranu naběhli Veselý s Minaříkem, ale druhý jmenovaný střelou z devíti metrů podél vybíhajícího Freie o kousek minul pravou tyč postřekovské branky. O minutu později rozehrál na druhé straně Váchal tr. kop ze střední vzdálenosti, ale tečovaná střela skončila rohovým kopem. Ve 12. minutě si s Ledvinovým centrem poradil hostující gólman Touš a vzápětí rodící se šance Berouška skončila špatným zpracováním míče. O chvíli později si Touš poradil s dalším pokusem domácích a v 19. minutě nadvakrát zneškodnil pokus Královce (Paši) zpoza šestnáctky. Hosté kontrovali ve 21. minutě, kdy po Bláhově tr. kopu stačil v pádu hlavou usměrnit míč ze 7 metrů Veselý nad postřekovskou branku. Když pak neuspěl domácí Polák a Beroušek mířil volejem z 19 metrů kousek nad Toušovu branku zahrozili tlumačovští, ale Wolf mířil po Řezníčkově tr. kopu hlavou z 8 metrů vedle levé Freiovy tyče. Poté odpískal německý rozhodčí Klessmann na každé straně po jednom útočném faulu, aby po půlhodině hry trefil z tr. kopu hostující Řezníček zeď domácích hráčů a odražený míč poslal volejem nad Freiovu branku Minařík. Domácí Steinberger poslal ve 31. minutě do šestnáctky soupeře centr, ale tlumačovští zadáci byli na místě. Když pak ve 32. minutě vyboxoval Steinbergerův rohový kop a o tři minuty později na centr domácího Ledviny nedoskočil Steinberger, přišla 42. minuta, ve které se poprvé změnil stav. Hostující Bláha odcentroval zprava, na míč si naskočil nehlídaný Veselý a hlavičkou ze 7 metrů nedal Freiovi šanci – 0:1. V závěru první půle ještě nadvakrát zlikvidoval hostující brankář Touš střelu Závodného ze střední vzdálenosti.

Hned v úvodu druhého poločasu se k voleji z 18 metrů dostal domácí Ledvina, ale Touš konečky prstů vytlačil míč nad břevno. V 51. minutě našel hostující Minařík nabíhajícího Řezníčka, ale jeho střelu zleva Frei vyrazil k Minaříkovi, který volejem z 18 metrů zamířil příliš vysoko. O dvě minuty později odcentroval zprava domácí Janeček, ale Landrgott volejem z malého vápna mířil kousek vedle pravé Toušovy tyče. V 56. minutě rozehrál tr. kop z 18 metrů domácí Ledvina, ale míč těsně minul pravou tlumačovskou tyč. O dvě minuty později hosté rozehráli těsně po dokončení oboustranného střídání, a jako podle šablony – na centr si naskočil nehlídaný Wolf a hlavou zblízka zvýšil na 2:0. Poté byla hra rozkouskovaná střídáním a žlutými kartami, a když se ke kloudné akci dostali domácí, skončila Steinbergerova střela ze 14 metrů na bránícím soupeři. Domácí ve snaze o zvrat v utkání převzali iniciativu a snažili se ztéci Toušovu branku, ale dobře pracující tlumačovská obrana je do šancí nepouštěla. V Toušových rukavicích skončily centry Landrgotta a Kreuze, tr. kop Janečka skončil nad soupeřovou brankou, ale snaha se domácím přece jen vyplatila. V 79. minutě vyhrál souboj o dopadající míč s L. Hruškou domácí Landrgott, ocitl se sám proti Toušovi a střelou ze 12 metrů vykřesal pro domácí naději – 1:2. Když se vše schylovalo k dramatickému závěru, protáhl se v 81. minutě po pravé straně do Freiovy šestnáctky hostující Čára, do kterého následně „zajel“ Brychcín a byl na světě pokutový kop. Domácí gólman si sice na Kašparovu střelu k levé tyči sáhl, ale míči v cestě do sítě nezabránil – 1:3. Domácí se i nadále snažili o zvrat, ale jejich akcím chyběl moment překvapení, nápad a přesnost. Vedle tlumačovské klece skončila střela Janečka a následně i nedůrazná hlavička Kreuze. Hosté zahrozili v 84. minutě, ale nebezpečnou akci po levé straně zakončil Minařík střelou nad postřekovskou branku. Neudeřilo ani ze Steinbergerova, či Závodného tr. kopu. Blízko gólu byl 89. minutě domácí Závodný, ale po Brychcínově centru mířil hlavou z 8 metrů nad Toušovu branku. Když pak před nabíhajícím Braunem odkopl míč tlumačovský brankář Touš, bylo to v zápase vše a na hřiště se snesly chorály hostujících fanoušků.

Branky: 79. Landrgott - 43. Veselý, 58. Wolf, 81. Kašpar PK.

Rozhodčí: Klessmann. ŽK: 4:4. Diváků: 180.

Sokol Postřekov: Frei – Královec, Cibulka, Janeček, Brychcín – Ledvina, Závodný, Beroušek (46. Landrgott), Steinberger – Polák (58. Braun), Váchal (46. Kreuz).

TJ Start Tlumačov: Touš – Podestát, Kašpar, Veselý, L. Hruška – Bláha, Wolf (81. Malík), Frček (58. Brichcín), Minařík (88. Schleiss) – Řezníček (63. Čára), J. Hruška (83. Benušík).