16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

ČFL: Jiskra Domažlice - SK Viktorie Jirny 2:2 (2:1) PK 6:5

V desátém kole České fotbalové ligy se na domažlickém trávníku představil aktuálně pátý celek soutěže – SK Viktorie Jirny. Hosté s exligistou Radimem Nečasem a dvěma cizinci v kádru přijeli do Domažlic evidentně pro body, což na trávníku prokazovali velmi tvrdou hrou, kterou nepřesný rozhodčí Kalenda pouštěl, na což doplatil domácí Bárta, který musel ve 33. minutě opustit hřiště.

Po vyrovnaném úvodu zápasu se aktivita přestěhovala na kopačky domácích, kteří z ní vytěžili vedoucí branku a následně druhou z pokutového kopu. Poté se taktovky ujali hosté a dokázali snížit na 2:1. I úvod druhé půle byl vyrovnaný, ale potom se postupně iniciativy chopili pohyblivější a důraznější hosté. To jim přineslo i konečné vyrovnání. Když pak hráči nedokázali proměnit několik šancí na obou stranách, dospělo utkání do penaltového rozstřelu, v němž byli nakonec šťastnější domácí a připsali si tak druh bod do tabulky.

Hned ve 2. minutě odcentroval zleva domácí Došlý na nabíhajícího Leitla, ten se probíjel před Duchečka, ale hosté jej nakonec o míč obrali. O dvě minuty později se dostal k centru zprava hostující Teplý, našel Bukače, jehož střela z otočky skončila těsně nad Ticháčkovou brankou. V 6. minutě stačili hosté srazit Leitlův centr zprava na roh, ten pak rozehrál Bárta, ale Ducheček míč vyboxoval do pole. O šest minut později stačili jirnští zblokovat Došlého centr zleva na roh. Ten rozehrál Mužík na hlavu Hrdličkovi, který však nasměroval míč z malého vápna vedle bližší tyče Duchečkovy branky. Hosté nezůstávali nic dlužni a po Pokorného centru zprava stačili domácí míč odvrátit pouze k Vandasovi, který pohotovu střelou trefil jen domácí zadáky, kteří následně míč odvrátili. V 16. minutě pronikl po pravé straně domácí Leitl, jeho centr se mu odrazil zpět k noze, takže tento domácí štírek pokračoval v akci a střelou z úhlu z 9 metrů prostřelil vybíhajícího Duchečka – 1:0. Hosty branka evidentně nevyvedla z konceptu a po akci a centru Šimka hlavičkoval ze 4 metrů Pokorný těsně nad domažlickou branku. Ve 24. minutě si musela domácí obrana poradit s centrem Kejhy zprava. Na narůstající převahu hostujícího mužstva se již nemohl z postu stopéra dívat domažlický Bauer a vydal se proto s míčem na výlet. Statičtí spoluhráči mu nedali možnost přihrát a tak došel až na hranici soupeřovy šestnáctky, kde se rozhodl jeho postup zastavit Stehlík. Do svého zákroku však vložil příliš razance, takže se Bauer rázem ocitl na zemi a rozhodčí Kalenda ukázal na značku pokutového kopu. Ten bez problémů proměnil střelou k pravé Duchečkově tyči domácí kapitán Mužík – 2:0. Ani tento gól však hostům vítr z plachet nesebral. Ve 28. minutě Teplý z tr. kopu přestřelil domácí branku, další ‚trestňák‘ Pokorného skončil na zdi domácích hráčů a následnou střelu Dubského z šestnáctky stačili domácí zblokovat. Ve 36. minutě musel Ticháček na zem, aby zneškodnil rodící se šanci hostujícímu Teplému, ale již o minutu později se Pokorného střela odrazila k Sejtarijovi, který volejem z 15 metrů překonal Ticháčka – 2:1. Hosté byli dále aktivnějším celkem, ale domácí gólman Jiskru podržel, když ve 39. minutě po akci Sejtariji a Vacka postupoval sám na domažlickou branku Teplý. Ticháček výtečně jeho střelu zleva ze 12 metrů vyrazil. Hned vzápětí se hosté před domažlickou branku vrátili, ale Sejtarijova technická střela zleva minula o chlup vzdálenější Ticháčkovu šibenici. Teprve s blížícím se koncem poločasu o sobě dali vědět i domácí, ale s Mužíkovým centrem si jirnští poradili, Došlého střela zprava z 18 metrů mířila nad soupeřovu branku a rodící se šanci Leitlovi zmařil Ducheček včasným vyběhnutím. Na druhé straně usměrni centr zleva hlavou z 10 metrů hostující Teplý, ale Ticháček byl na místě. V samotném závěru první půle se dostal ke střele ze střední vzdálenosti Pokorný, ale domažlickou branku přestřelil a volej Teplého z hranice šestnáctky stačili domácí zblokovat.

V úvodu druhého dějství hráli opět hosté, ale domácí odvrátili rohový kop Pokorného a nebezpečně vypadající postup Teplého, jehož střelu ze 14 metrů stačili zadáci zblokovat. Pokorný pak z tr. kopu minul Ticháčkovu branku a v 50. minutě stačil těsně před Teplým odvrátit Vandasův centr na roh Tůma. O minutu později se probudili domácí, ale Leitl po akci zprava centrem trefil jen bližší tyč jirnské branky a další centr Hrubého srazili hosté na roh. Ten rozehrál zprava Mužík, odražený míč se dostal k Bauerovi, jehož pohotový volej z otočky, směřující pod víko, stačil výborným zákrokem hostující brankář Ducheček vytlačit nad břevno. V 55. minutě se mohli hosté radovat z dosaženého vyrovnání jen chvilku, než rozhodčí Kalenda odpískal Bukačovi ofsajd, ale bylo to pro domácí jasné varování, že s jejich hrou není něco v pořádku. Těm totiž ve srovnání s hosty chyběl pohyb, rychlost i nasazení. V 57. minutě si Došlý narazil s Leitlem, ale Ducheček před ním stačil včas míč sebrat. Poté si domácí museli poradit s tr. kopem Pokorného a Ticháček s následnou střelou Sejtariji ze 20 metrů. Po hodině hry stačili domácí odvrátit těsně před nabíhajícím Pokorným centr Teplého a na druhé straně poslal Leitl dopředu Hrdličku, který však v tísni mířil z šestnáctky vedle levé jirnské tyče. V 63. minutě domácí odvrátili tr. kop Pokorného a o šest minut později se na druhé straně dostal k centr zprava agilní Leitl, ale Stehlík míč hlavou přizvedl a ten skončil v rukavicích Duchečka. Převaha hostům přinesla ovoce v 72. minutě, kdy rozehrál tr. kop střídající Nečas, míč přizvedl Sejtarija pro Stehlíka, který jej z malého vápna usměrnil za Ticháčkova záda – 2:2. Domácím však stále „chyběla šťáva“ a tak další tr. kop hostů odvrátili jen k Teplému, který se dostal k zakončení zleva ze 12 metrů, ale Ticháček výborným zákrokem spoluhráče podržel. Poté domažličtí přežili další rohový kop hostů, když jej rozehrál Teplý a míč poskočil na břevně do zámezí, i tr. kop Bukače ze 30 metrů, který skončil na zdi. Deset minut před koncem odvrátil míč těsně před Ticháčkem jeho spoluhráč Hrubý, atakovaný Teplým a teprve v 87. minutě se dostali do šance i domácí, ale Hrdlička, vysunutý Tafatem, který postupoval sám na Duchečka místo zakončení ze 12 metrů volil nesmyslnou přihrávku na kopačky hostů. Domácí pak ve snaze strhnout vítězství na svou stranu hosty zatlačili, ale Leitlův centr srazili jirnští na roh, který rozehrál Mužík, před Duchečkem vznikl velký závar, ve kterém reklamovali domácí hru hostujícího zadáka rukou, ale další penalta se nepískala a tak utkání dospělo k pokutovým kopům.

První si míč postavil domácí Tafat a penaltu proměnil – 1:0. Následoval jej Bukač a rovněž skóroval – 1:1. Druhou sérii začal Bauer, ale Ducheček střelu směřující k pravé tyči vytěsnil mimo branku. Teplý penaltu proměnil – 1:2 a s domácími to bylo nahnuté. Braun potom překonal Duchečka – 2:2 a kapitánu hostů Kejhovi Ticháček pokus, směřující k levé tyči, vytlačil mimo branku. Jenže šanci nevyužil domácí Hrdlička, jehož slabou střelu po zemi Ducheček zneškodnil a Nečas poslal hosty opět do vedení 2:3. Poté Mužík srovnal na 3:3, a když Sejtarijovi Ticháček střelu k pravé tyči zneškodnil, nastoupil k šesté sérii domácí Tůma, který razantní střelou upravil na 4:3, ale Pokorný opět vyrovnal na 4:4. V sedmé sérii byli úspěšní Leitl a Stehlík, takže došlo na Vondráčka, který upravil na 6:5, a když hostující Havierník neproměnil, mohli se domácí radovat z vydřených dvou bodů.

Branky: 16. Leitl, 25. Mužík PK - 36. Sejtarija, 72. Stehlík.
Pokutové kopy proměnili: Tafat, Braun, Mužík, Tůma, Leitl, Vondráček - Bukač, Teplý, Nečas, Pokorný, Stehlík. Neproměnili: Bauer, Hrdlička - Kejha, Sejtarija, Havierník.

Rozhodčí: Jan Kalenda - Jiří Musil, Matěj Vlček. ŽK: 2:1 (86. Mužík, 90. Leitl - 36. Teplý). Diváků: 280.

J. Domažlice: Ticháček - Hrubý, Tůma, Bauer, Bárta (33. Vondráček) - Leitl, Hamerník (73. Braun), Mužík, Došlý (83. Špírek) - Hrdlička, Hošek (60. Tafat). Trenér: Stanislav Purkart.

V. Jirny: Ducheček - Parys, Stehlík, Dubský (90- Šašek), Šimek (29. Sejtarija) - Vandas (88. Havierník), Kejha, Pokorný, Šulc (25. Vacek, 70. Nečas) - Bukač, Teplý. Trenér: Josef Jícha.