11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

I. B třída: S. Postřekov - ZD Meclov 2:1 (0:1)

V 7. kole I. B třídy se v Postřekově v okresním derby utkal domácí Sokol se svým sousedem v tabulce, celkem ZD Meclov. Domácí měli hned v úvodu zápasu štěstí, když tutovku zazdil hostující Pačesný, ale pak převzali iniciativu domácí, ale ta jim vydržela zhruba do 30. minuty, kdy se opticky hra vyrovnala. Hosté hráli jednoduchý fotbal, snažili se nakopávanými míči oslovit hrotového útočníka Filipa Němce, zatímco domácí podnikali rychlé útoky po levé straně zásluhou hřiště Steinbergera, či Poláka. Po individuální chybě domácích šli hosté do vedení a měli do konce poločasu i další šance na zvýšení náskoku, ale neproměnili je. Domácí ve druhé půli nastoupili jako pokropení živou vodou a svého soupeře většinu času přehrávali, někdy byl jejich tlak téměř drtivý. Vyrovnání se dočkali po faulu Vilíma na Poláka z pokutového kopu a za převahu ve druhém dějství si pak na vítěznou branku počkali do 75. minuty. V rozháraném konci zápasu pak již vítězství uhájili a rozhodčí Špoták udělil na každé straně po červené kartě.

Hned ve 2. minutě zápasu se po rohovém kopu Váchala dostal ke střele ve skluzu domácí Královec (Para), ale ze 14 metrů Dolejšovu branku přestřelil a vzápětí si na centr zprava naskočil domácí Polák, ale hlavou poslal míč z 9 metrů rovněž nad meclovskou branku. V 5. minutě poprvé zahrozili hosté, když se po pravé straně prodral Němec, obešel obránce, centrem našel volného Pačesného, ale ten ve vyložené šanci netrefil metr před malým vápnem míč a bylo po tutovce. O minutu později napřáhl zpoza šestnáctky meclovský Vilím, ale minul pravou Freiovu tyč. V 7. minutě si hostující gólman poradil s Váchalovým tr. kopem a na druhé straně zakončil vydařený průnik po pravé straně hostující Němec střelou z úhlu kousek vedle bližší tyče. Ve 14. minutě se blýskalo před Dolejšem, ale Lukáš Ledvina po pěkném Steinbergerově průniku po levé straně a přesném centru špatně trefil volejem míč a ten směřoval vedle soupeřovy branky. O minutu později sklepl postřekovský Polák míč pro Steinbergera, ale jeho střela zleva z úhlu mířila vysoko. Domácí byli na koni, ale dva centry směřující před Dolejše stačili hosté odvrátit a když se ke střele dostal Lukáš Ledvina, mířil ze 14 metrů nad břevno meclovské brány. O chvilku později našel centrem domácí Steinberger naskakujícího Poláka, ale i tentokrát skončil míč těsně nad milovskou brankou. Ve 22. minutě vysla Váchal dopředu našlápnutého Steinbergera, ale prudký centr zleva srazili hosté na roh. Jeho rozehrání na sebe vzal Váchal, před Dolejšem bylo chvilku horko, ale pak se meclovští ubránili. Hosté se dostali do hry ve 25. minutě, kdy musel těsně před nabíhajícím Němcem na zem Frei, aby nebezpečí zažehnal. Ve 32. minutě vystihl chybu v rozehrávce domácích hostující Kafka, s vybojovaným míčem postupoval na Freie, pak centrem zleva našel volného Němce, který střelou z 8 metrů nedal Freiovi šanci – 0:1. O minutu později se o technickou střelu z 18 metrů pokusil domácí Váchal, ale míč těsně přeletěl Dolejšovu branku. Ve 34. minutě vybojoval míč meclovský Javůrek, centrem oslovil Němce, ale ten ve skluzu domácí branku přestřelil. Na druhé straně se ke střele z otočky dostal domácí Polák, ale z šestnáctky Dolejšovu branku opět přestřelil. Vzápětí tentýž hráč našel Steinbergera, jehož střelu z otočky zneškodnil meclovský gólman. Ve 42. minutě zatáhl míč po levé straně domácí Polák, ale z těžkého úhlu ze 12 metrů mířil opět nad soupeřovu svatyni. Těsně před obrátkou jsme byli svědky dvou šancí, když nejprve po Steinbergerově centru zleva mířil volejem ze 12 metrů domácí Jan Němec, jak jinak, opět nad branku Meclova a ve 44. minutě na druhé straně z brejku dal hostující Vogeltanz míč podél vybíhajícího Freie, ale o kousek minul levou tyč opuštěné branky.

Jakkoli by se dala první půle hodnotit jako vyrovnaná, neplatilo to rozhodně o dějství druhém. Do toho totiž domácí vlétli ve snaze o vyrovnání a chvílemi doslova přišpendlili hosty v jejich šestnáctce. Ve 47. minutě zatáhl agilní Steinberger míč po levé straně centrem našel nabíhajícího Lukáše Ledvinu, ale jeho volej ze 7 metrů strefil jen tělo padajícího Dolejše. Další centr, tentokráte od Královce (Paši) zblokovali hosté na roh, který rozehrál zprava Váchal, naskakující Královec (Para) však hlavou z 8 metrů mířil jen těsně nad meclovskou branku. Hosté zahrozili v 51. minutě kdy zatáhl míč Filip Němec, zleva odcentroval na Vránu, ale jeho nedůrazná střela volejem byla snadnou kořistí pro Freie. Na hřišti začalo přibývat nervozity a rozhodčí Špoták udělil těsně po sobě tři žluté karty. V 56. minutě oslovil hostující Vrána nabíhajícího Filipa Němce, ale jeho centr zleva stačil Frei vyrazit na roh. Domácí korunovali své úsilí v 58. minutě, kdy vlétl po pravé straně do šestnáctky Polák stíhaný Vilímem, který si počínal až velmi důrazně a jeho faul znamenal pokutový kop. Ten zahrál Steinberger, ale brankář Dolejš jeho střelu vyrazil, ke smůle hostů však jenom zpět k exekutorovi a ten míč vrátil do odkryté branky – 1:1. Domácí byli při chuti, ale dva centry před svojí branku meclovští odvrátili, a když Cibulka vybojoval míč, hosté na chvíli zaváhali, ke střele se dostal Steinberger, ale jeho pokus ze 13 metrů Dolejš vyrazil k Polákovi a jeho střela z 12 metrů byla sražena na roh. Ze dvou opakovaných rohových kopů však pro domácí „nezapršelo“ a vznikající šanci Polákovi vzápětí překazil odpískaný ofsajd. V 66. minutě se ke střele dostal domácí Cibulka, ale z 18 metrů minul pravou Dolejšovu tyč. V 73. minutě měli namále domácí, když po chybě Královce (Para) postupoval sám na Freie hostující Kružík, ale domácí gólman výtečným zákrokem jeho střelu zleva ze 12 metrů reflexivně vyrazil a stejně dobře si poradil s dorážkou Vrány z 10 metrů. To byl pravděpodobně rozhodující moment utkání, protože o dvě minuty později posadil Váchal tr. kop na hlavu Královce (Para), který jej ze 7 metrů usměrnil za Dolejšova záda – 2:1. Pak se ke střele ze 20 metrů dostal domácí Jan Němec, ale mířil opět vysoko. V 79. minutě zachraňoval těsně před nabíhajícím Steinbergerem meclovský gólman a poté série střídání a žlutých karet rozkouskovala hru. Ve 44. minutě po rohovém kopu hostující Kafky minuli hosté volejem z těžkého úhlu postřekovskou branku a vzápětí se dostal do brejku domácí Landrgott, ale téměř tutovku zazdil střelou zprava z 15 metrů vedle vzdálenější tyče. Když pak domácí Frei sebral ze vzduchu míč před nabíhajícím Filipem Němcem, rozdal rozhodčí Špoták několik dalších karet, mezi nimi i dvě červené a žlutou na domácí lavičku, nastavil sedm minut, ale změnu ve skóre to již nepřineslo. Domácí mohli slavit vydřené vítězství.

Branky: 58. Steiberger  PK, 75. Královec – 32. Filip Němec.

Rozhodčí: Rudolf Špoták – Ladislav Famfule, Pavol Hálek. ŽK: 8:3, ČK: 1:1 (92. Cibulka – 88. Vrána). Diváků: 150.

Sokol Postřekov: Frei – Královec (Paša) (84. Kreuz), Kuželka, Královec (Para), Brychcín – Lukáš Ledvina (70. Tomáš Ledvina), Cibulka, Jan Němec, Váchal (91. Veber), Steinberger – Polák (77. Landrgott).

ZD Meclov: Josef Dolejš – Kružík, Malík (39. Jiří Vogeltanz), Pavel Vogeltanz, Vilím – Pačesný, Beňušík, Javůrek (79. Jan Dolejš), Kafka, Filip Němec, Vrána.