Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBAL4. kolo Poháru FAČR: J. Domažlice - FK Teplice 0:4 (0:1)

Aktuálně 4. tým Synot ligy FK Teplice přilákal ve 4. kole Poháru FAČR téměř 1200 fotbalových fanoušků a dům na Střelnici byl slušně zaplněn. Domácí drželi s horkým favoritem utkání krok celý první poločas, ale po hodině hry se začala výrazně projevovat fotbalová kvalita hostů, kteří si po druhé brance začali utkání užívat, předvedli některé fotbalové parády a kvalitní ťukes s rychlým přechodem do útoku. Domácí obrana pod tlakem dělala chyby a výsledkem byly čtyři góly ve Švihoříkově síti.

Domácí vlétli do zápasu aktivně a překvapivě jim patřilo úvodních deset minut zápasu. Hned v úvodní minutě zatáhl domácí Špírek míč po levé straně, jeho centr se odrazil k Hoškovi, ale tomu při kličce hosté míč sebrali. Ve 4. minutě rozehrál Špírek tr. kop zleva ze 24 metrů, ale hosté se ubránili a o pouhé dvě minuty později nabil Hošek nabíhajícímu Mužíkovi, ale jeho volej z šestnáctky minul levou Slavíkovu tyč. V 8. minutě rozehrávali domácí roh z levé i pravé strany, ale nic z toho nevytěžili. V době, kdy domažličtí hýřili útočnou aktivitou se po levé straně protáhl teplický Kapolongo, jehož střela z úhlu proklouzla Švihoříkovi kolem rukou a překvapivě skončila v síti – 0:1. Tato sprcha domácí aktivitu značně otupila a hosté se chopili taktovky. V 16. minutě našel Krob nabíhajícího Mahmutoviče, ale jeho střela zpoza šestnáctky mířila do Švihoříkovy náruče. Na druhé straně musel skluzem ukopnout míč do autu hostující Chukwuma pronikajícímu Vondráčkovi. O minutu později napřáhl Jirásek, ale domácí míč srazili na roh. Domáci se pomalu vrátili do hry, ale Mužíkovu střelu z 18 metrů po Špírkově přihrávce stačil teplický gólman Slavík vyrazit a hosté míč odklidili. Ve 21. minutě musel hostující brankář na zem, aby zneškodnil rodící se šanci Špírkovi a o minutu později fauloval po centru ve výskoku Hošek teplického gólmana a bylo po šanci. Na druhé straně zblokovali domácí zadáci Kapologovu střelu zpoza šestnáctky, poté Tůma váhal s odkopem až o míč přišel, Kapolongo prošel k brance a z úhlu z 8 metrů trefil vybíhajícího Švihoříka, který musel být ošetřen. Ve 29. minutě domácí opět kopali Mužíkem dva rohové kopy, ale bez efektu. Poté se zranil hostující brankář Slavík, který si při dopadu z výskoku zvrtl kotník a musel opustit hřiště na nosítkách a byl vystřídán Grigarem. Ve 37. minutě domácí odvrátili centr Kroba a ochvíli později po dalším centru hlavičkoval ze 12 metrů teplický Kapolongo vedle levé Švihoříkovy tyče. Ve 42. minutě napřáhl zpoza šestnáctky domácí Bárta, ale minul teplickou branku. V závěru poločasu ještě domácí zneškodnili tři centry před svojí brankou, Mužíkovu střelu z 18 metrů na druhé straně nadvakrát zneškodnil brankář Grigar a poté po narážečce s Vůchem zakončil akci teplický Jirásek volejem z 18 metrů, ale trefil jen domácího zadáka.

Úvod druhého poločasu vyzněl opět pro domácí, ale Mužík z tr. kopu trefil jen zeď hostujících zadáků, k odraženému míči se dostal Javorský, ale volejem z 22 soupeřovu branku přestřelil. Na druhé straně se ke střele z 20 metrů dostal hostující Táborský a míčem pohladil horní stranu Švihoříkovy branky. V 55. minutě odvrátili hosté Mužíkův tr. kop k Hrdličkovi, ale ten z šestnáctky zamířil kousek vedle pravé Grigarovy tyče. Pak hosté hru vyrovnali a postupně převzali iniciativu. V 56. minutě se do nebezpečné situace dostal teplický Mahmutovič, kterého těsně bránil Tůma a nakonec mu nedovolil z otočky ohrozit zblízka Švihoříkovu branku. Poté si domácí poradili se dvěma centry do své šestnáctky, aby po hodině hry rozehrál Špírek tr. kop do zdi hostů, míč se odrazil k Hrdličkovi, ale jeho centr hosté odvrátili. V 62. minutě rozehrál hostující Vůch rohový kop zleva, míč se odrazil k Jiráskovi, jehož tvrdý volej z 10 metrů trefil vybíhajícího Švihoříka. Hosté přitlačili domácí na jejich polovinu a v 65. minutě odcentroval zleva Vůch přesně na hlavu nehlídaného Kroba, který hlavou zblízka rozvlnil Švihoříkovu síť – 0:2. To byl zlomový moment zápasu, protože domácí rezignovali a hosté si začínali zápas užívat. V 70. minutě odcentroval zprava Vůch na nabíhajícího Jiráska, ale ten volejem z 15 metrů domažlickou branku přestřelil. Vzápětí zatáhl po levé straně Chukwuma míč a střelou z úhlu ze 12 metrů překonal domácího gólmana – 0:3. Hned po rozehrání se k míči dostal hostující Krob, odcentroval na hlavu Takácse, ten prodloužil na Mahmutoviče, jehož hlavička zblízka skončila kousek vedle pravé domažlické tyče. Čtvrthodinu před koncem pronikl po pravé straně teplický Kapolongo a z úhlu trefil bližší tyč Švihoříkovy branky. Domácí vybojovali pouze tr. kop, který Mužík rozehrál z 18 metrů do zdi hostujících hráčů. V 81. minutě pronikl po levé straně teplický Chukwuma, ale jeho pokus z 24 metrů zneškodnil domažlický brankář. Naposledy zahřmělo v 84. minutě, kdy Krobův centr zleva přesně našel nehlídaného Takácse a ten hlavou z malého vápna u vzdálenější tyče uzavřel skóre na konečných 0:4. Pak neuspěl se svou střelou hostující Jirásek a na druhé straně se domácí zlobili, že nebyl brankáři Gragarovi odpískána hra rukou mimo pokutové území. V poslední minutě zápasu hlavičkoval po centru zleva z 8 metrů domažlický Tůma nad teplickou branku a pak Špírek zakončil svoji akci střelou ze 17 metrů vedle levé Grygarovy tyče. Za obětavost a nasazení byli domácí hráči odměněni potleskem diváků.

Branky: 10. Kapolongo, 65. Krob, 70. Chukwuma, 84. Takács.

Rozhodčí: Petr Berka – Blažej, Vaňkát. ŽK: 4:3 (36. Vondráček, 54. Javorský, 77. Mužík, 86. Došlý – 48. Táborský, 81. Chukwuma, 89. Jirásek). Diváků: 1150.

Jiskra Domažlice: Švihořík – Vondráček, Tůma, Růžička, Bárta – Leitl (65. Došlý), Mužík (78. Braun), Javorský, Špírek – Tafat (53. Hrdlička), Hošek. Trenér: Stanislav Purkart.

FK Teplice: Slavík (Grigar) – Matula, Lüftner, Hošek, Krob – Vůch, Táborský (61. Takács), Jirásek, Chukwuma – Kapolongo, Mahmutovič. Trenér: Zdeněk Ščastný.

Detail [›]
Domažlice-Teplice 01
Detail [›]
Domažlice-Teplice 02
Detail [›]
Domažlice-Teplice 03
Detail [›]
Domažlice-Teplice 04
Detail [›]
Domažlice-Teplice 05
Detail [›]
Domažlice-Teplice 06
Detail [›]
Domažlice-Teplice 07
Detail [›]
Domažlice-Teplice 08
Detail [›]
Domažlice-Teplice 09
Detail [›]
Domažlice-Teplice 10
Detail [›]
Domažlice-Teplice 11
Detail [›]
Domažlice-Teplice 12
Detail [›]
Domažlice-Teplice 13
Detail [›]
Domažlice-Teplice 14
Detail [›]
Domažlice-Teplice 15
Detail [›]
Domažlice-Teplice 16
Detail [›]
Domažlice-Teplice 17
Detail [›]
Domažlice-Teplice 18
Detail [›]
Domažlice-Teplice 19
Detail [›]
Domažlice-Teplice 20
Detail [›]
Domažlice-Teplice 21
Detail [›]
Domažlice-Teplice 22
Detail [›]
Domažlice-Teplice 23
Detail [›]
Domažlice-Teplice 24
Detail [›]
Domažlice-Teplice 25
Detail [›]
Domažlice-Teplice 26
Detail [›]
Domažlice-Teplice 27
Detail [›]
Domažlice-Teplice 28
Detail [›]
Domažlice-Teplice 29
Detail [›]
Domažlice-Teplice 30
Detail [›]
Domažlice-Teplice 31
Detail [›]
Domažlice-Teplice 32
Detail [›]
Domažlice-Teplice 34
Detail [›]
Domažlice-Teplice 35
Detail [›]
Domažlice-Teplice 36
Detail [›]
Domažlice-Teplice 37
Detail [›]
Domažlice-Teplice 38
Detail [›]
Domažlice-Teplice 39
Detail [›]
Domažlice-Teplice 40
Detail [›]
Domažlice-Teplice 41
Detail [›]
Domažlice-Teplice 42
Detail [›]
Domažlice-Teplice 43
Detail [›]
Domažlice-Teplice 44
Detail [›]
Domažlice-Teplice 45
Detail [›]
Domažlice-Teplice 46
Detail [›]
Domažlice-Teplice 47
Detail [›]
Domažlice-Teplice 48
Detail [›]
Domažlice-Teplice 49
Detail [›]
Domažlice-Teplice 50
Detail [›]
Domažlice-Teplice 51