14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

ČFL: Jiskra Domažlice - FK Králův Dvůr 3:2 (2:2)

Jako o Chodských slavnostech na houpačce se v domažlickém zápasu 8. kola ČFL mezi domácí Jiskrou a FK Králův Dvůr zhouplo skóre zápasu. Šťastnějšími nakonec byli domácí, kteří přetahovanou o gól vyhráli a mohli si tak opět vychutnat závěrečný potlesk diváků ve stoje. Oba celky nastoupily v nejsilnějších sestavách a doslova „nabitými“ střídačkami, aby předvedly velkou fotbalovou bitvu o tři. ligové body.

Po vyrovnaném úvodu zápasu se postupně aktivity chopili domácí, a korunovali ji vedoucí brankou. Po půlhodině začali tempo diktovat hosté a své herní aktivity využili k otočení výsledku, když dva góly vstřelili v pěti minutách. Domácí neztratili hlavu a těsně před obrátkou z penalty vyrovnali. Ve druhém poločasu pokračovali domácí v mírné převaze, ale hosté byli velmi nebezpeční rychlou hrou dopředu, takže diváci sledovali hru nahoru – dolů a s blížícím se závěrem zápasu bylo stále jasnější, že kdo dá gól, vyhraje. Hosté chvílemi převzali iniciativu a zle doráželi na Ticháčkovu branku, ale domácí na rozdíl od nich dokázali jednu ze svých šancí proměnit a získat tak všechny body.

Hned v úvodní minutě poslal do téměř vyložené šance domácí Mužík nabíhajícího Hrdličku, ale ten ze 14 metrů trefil jen vybíhajícího brankáře Štěpanovského a odražený míč hostující zadáci odvrátili. Na druhé straně cábelíci zahrozili Airapetianem z rohového kopu a následného centru. V 6. minutě rozehrál domácí Mužík tr. kop zleva z 25 metrů, našel hlavu Bauera, ale ten usměrnil míč z 9 metrů nad královédvorskou branku. Když si na druhé straně poradil s centrem Pleška domažlický Tůma, zatáhl míč po pravé straně domácí Hrubý, ale jeho centr skončil ve Štěpanovského rukavicích. Stejně skončila i střela Mužíka z 20 metrů, po Leitlově přihrávce. Ve 12. minutě přiťukl Došlý míč nehlídanému Mužíkovi, ale jeho volej zpoza šestnáctky skončil nad brankou hostů. Domácí se nastěhovali před královodvorskou branku, ale Hrdlička hlavou z 8 metrů, po Došlého akci a centru zleva, zamířil kousek nad Štěpanovského břevno. Po čtvrthodině hry zatáhl míč po levé straně Tafat, dal míč zpět za šestnáctku nabíhajícímu Braunovi, jehož volej zblokovali hosté šlapákem a Mužík si postavil míč dva metry za šestnáctku. Svojí brilantní kopací techniku předvedl kopem přes zeď do levé Štěpanovského šibenice – 1:0. Hosté se brzy otřepali a o čtyři minuty později předvedl domácí gólman Ticháček že patří opravdu mezi gólmanskou špičku protože zneškodnil Airapetianovi střelu ze 12 metrů, vzápětí výtečně zasáhl i proti jeho dorážce a protože i další Airapetianovu střelu zblokoval Bárta, zahodili hosté čistou tutovku. Domažlický Hrdlička po centru zprava hlavičkoval z 10 metrů nad královodvorskou branku. Ve 22. minutě stačil střílený Hrubého centr zprava hostující Kvída tečovat tak nešťastně, že Štěpanovský měl co dělat, aby konečky prstů míč vytlačil na břevno. Rohový kop rozehrál zleva Mužík, našel hlavu nehlídaného Bauera, ale jeho střela z 9 metrů směřovala do náruče královodvorského brankáře. Ve 27. minutě měl po Mužíkově rohovém kopu brankář Štěpanovský problém, ale nakonec míč dostal pod kontrolu stejně jako o chvíli později po Mužíkově centru zleva tečoval míč hostující Koukal, ale Štěpanovský nebezpečnou situaci vyřešil. Domácí hýřili aktivitou a po půlhodině napřáhl ze střední vzdálenosti Mužík, ale Štěpanovský stačil míč směřující k jeho levé tyči vytěsnit na roh. Vzápětí našel Mužík Bártu, ale jeho pokus ze 17 metrů skončil vedle levé královédvorské tyče. Po rychlé akci hostů zahřmělo na druhé straně, když se do zakončení ze 12 metrů dostal Šlapák, ale úlevu domácím přinesl zdvižený praporek pomezního rozhodčího a následně odpískaný ofsajd. Aktivita se ale postupně přelila na kopačky hostů a po Švancarově centru mířil volejem z šestnáctky nad Ticháčkovo břevno. Ve 38. minutě po Koukalově centru střílel z otočky zprava Švancara, ale domácího gólmana nepřekvapil. O minutu později nakopl míč hostující Petr, domácí obrana zaváhala v domnění, že to je míč pro brankáře, ale za ně si zaběhl prvoligový harcovník Švancara a střelou z 15 metrů k levé Ticháčkově tyči srovnal – 1:1. Hosté byli na koni a do šestnáctky domácích létaly centry z obou stran. Ve 43. minutě se uvolnil Švancara, centrem zleva našel u vzdálenější tyče volného Procházku a jeho hlavička z malého vápna, kterou stačil Ticháček jen zblokovat, skončila v jeho síti – 1:2. V poslední minutě první půle nacentroval do šestnáctky hostů míč Hrubý, Tafat si jej na penaltě zpracoval a když se s ním otáčel, stáhl jej Šilhavý k zemi. Nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Mužík a srovnal na 2:2.

Úvod druhého poločasu patřil domácím, ale v 51. minutě, když napřáhl z 18 metrů Braun a Štěpanovský stěží míč vyrazil, volil místo střely z úhlu ze tří metrů Černý zpětnou přihrávku, ale nikdo ze spoluhráčů se k míči nedostal. O minutu později našel domácí Černý nabíhajícího Leitla, ten se prodral po pravé straně do šestnáctky, ale střelou ze 14 metrů trefil jen vzdálenější tyč královodvorské branky. V 54. minutě po tr. kopu našel Bárta volného Mužíka, ale jeho střelu z 22 metrů hosté zblokovali, o dvě minuty později po Leitlově centru zprava hlavičkoval Černý z 8 metrů do břevna Štěpanovského branky a když odražený míč poslal pod břevno ze 14 metrů Bauer, předvedl hostující gólman výtečný zákrok a míč vytlačil na roh. Hosté se v této části hry prezentovali pouze centrem, který bez problému domácí odvrátili. V 62. minutě vybojoval míč Došlý, našel Mužíka, který však volejem z 18 metrů minul levou Štěpanovského tyč. O minutu později vyslal dopředu Mužík našlápnutého Tafata, ale jeho střelu zpoza šestnáctky bez problémů zneškodnil hostující gólman. V době tlaku domácích hrozili hosté rychlými brejky a po jednom z nich se radovali z Šlapákovy branky, ale tu pro ofsajd rozhodčí Vnuk neuznal. V 67. minutě vytlačil Koukalův centr Ticháček na roh a po něm se domácí ubránili dvěma centrům před svojí branku, aby později rozhodli zápas. O vysoký míč z hloubi pole se v 78. minutě přetlačovali hostující Šilhavý s novou domácí akvizicí Hoškem, hostující hráč v rozhodujícím okamžiku upadl a míč nezasáhl, takže Hošek měl cestu k brance naprosto volnou, chladnokrevně si položil vybíhajícího brankáře a zblízka do prázdné klece uklidil míč – 3:2. Poté se hosté tlačili na polovinu domácích, ale šanci měli domácí, když po Mužíkově rohovém kopu mířil hlavou z malého vápna Bauer těsně mimo pravou cábelíkovskou šibenici. Když pak usměrnil hostující Sabou hlavou centr zleva vedle vzdálenější Ticháčkovy tyče a na druhé straně se po pěkné akci prezentoval domažlický Černý technickou střelou zleva z úhlu z 9 metrů, která jen o pověstný chlup minula vzdálenější šibenici, mohl po dvouminutovém nastavení rozhodčí Vnuk zápas ukončit a odstartovat standing ovation domažlických příznivců.

Branky: 15. 45. (PK) Mužík, 78. Hošek - 39. Švancara, 44. Procházka.

Rozhodčí: Josef Vnuk - Michal Myška, Petr Hocek. Delegát FAČR: Jiří Urban. ŽK: 2:2 (67. Tafat, 75. Hrubý - 57. Kvída, 72. Sabou).

Sestavy:
Jiskra Domažlice: Ticháček - Hrubý, Tůma, Bauer, Bárta - Leitl (83. Vondráček), Braun (66. Javorský), Mužík, Došlý (80. Špírek) - Hrdlička (46. Černý), Tafat (72. Hošek). Trenér: Stanislav Purkart.
Na střídání: Vondráček, Růžička, Hošek, Špírek, Černý, Javorský, Švihořík.

FK Králův Dvůr: Štěpanovský - Petr, Šilhavý, Kvída, Pleško (83. Kdolský) - Procházka, Sabou, Matějů (22. Koukal), Airapetian (75. Šípek) - Švancara, Šlapák. Trenér: František Barát.
Na střídání: Štochl, Dochtor, Kdolský, Koukal, Šípek, Vybíral, Krček.