17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

ČFL: Jiskra Domažlice - FK Čáslav 1:0 (0:0)

V 7. kole České fotbalové ligy přivítala Jiskra Domažlice na svém trávníku celek FK Čáslav, který byl v tabulce na patnáctém místě. Jiskra, která byla pro většinu fotbalových příznivců jasným favoritem utkání, se na vítězství tentokrát hodně nadřela. Hosté měli velmi dobře propracovanou obrannou činnost a domažličtí se jen těžko dostávali před brankářem Kotěru. Domácí trenér již mohl do zápasu nasadit všechny hráče, kteří prodělali virózu a v poslední minutě se na trávníku objevil i Javorský. Domácím patřilo úvodních 20 minut zápasu, kdy byli aktivnější, poté hosté hru vyrovnali, ale žádné z mužstev si vyloženou šanci nevypracovalo, takže se šlo do kabin za bezbrankového stavu. Ve druhém poločase již byl obraz jiný. Domácí zatlačili soupeře před jeho šestnáctku a neustále se valícími se útoky dobývali jeho dobře opevněno branku. Vytvořili si několik slibných střeleckých příležitostí, ale proměnili pouze jedinou, když se v 72. minutě trefil Leitl.

Hned úvodní minutě se dostal ke střele z šestnáctky domácí Černý, ale jeho střelu zblokovali hostující zadáci. O minutu později se k centru z pravé strany dostal domažlický Hrubý, ale hosté míč srazili na roh. Ve 3. minutě se poprvé ukázali hosté když Frejlach zatáhl míč po pravé straně centrem našel Bilinkiewicze jehož střelu z 18 m trefila jednoho z domácích obránců. O tři minuty později se uvolnil hostující Tischler, ale jeho střelu z 25 metru stačili domácí zadáci zblokovat. Vzápětí musel na druhé straně hostující brankář Kotěra řešit nebezpečnou situaci před dotírajícím Hrubým. V 9. minutě si pak hostující gólman poradil s Hrubého centrem zprava a na druhé straně po trestném kopu, který rozehrál Frejlach usměrnil  míč hlavou Váňa vedle levé Ticháčkovy tyče. V 16. minutě odcentroval zprava domácí Hrubý, ale ve výskoku nedosáhl na míč nabíhající Došlý. Vzápětí je vybojoval těsně před vybíhajícím brankářem Kučerou míč domažlický Leitl, našel nabíhajícího došlého, který vystřelil ze 17 metrů, ale hosté jeho střelu hlavou usměrnili na roh. O chvilku později se ke střele ze střední vzdálenosti dostal domažlický Hrubý, ale branku Čáslavi přestřelil. V 19. minutě odcentroval z pravé strany domácí Leitl, našel Černého, jehož volej z 16 metrů zneškodnil hostující brankář Kotěra. O dvě minuty později se na druhé straně k centru zleva dostal hostující Vlkanova, ale domácí zadáci míč odvrátili. Ve 24. minutě zatáhl míč domácí Tůma ale střelou z 25 metrů mířil nad branku Čáslavi a o minutu později se k centru zprava dostal na druhé straně hostující Bilinkiewicz, ale domácí brankář jeho míč odvrátil. O dvě minuty později zatáhl míč po pravé straně domácí Tafat, centrem oslovil nabíhajícího Černého, ale ten nedůraznou střelou volejem z 15 metrů brankáře Kotěru nepřekonal. Vzápětí se na druhé straně pěkně uvolnil hostující Vlkanova, dostal se ke střele ze 13 metrů z levé strany, ale Ticháček výtečným zákrokem míč vyrazil na roh. Ve 29. minutě se pokusil o technickou střelu hostující Milan Ujec ale z 25 metrů přestřelil domažlickou branku. O dvě minuty později rozehrával rohový kop zleva domácí Mužík, našel nehlídaného Tůmu, ale jeho volej z 12 metrů výtečným zákrokem Kotěra vytěsnil na roh. Ve 35. minutě trefil Mužík z trestného kopu pouze hostů a o 6 minut později prošel Leitl po pravé straně, našel nabíhajícího Hrubého, ale jeho centr odvrátili hosté na roh. O minutu později zatáhl míč po levé straně Došlý, ale jeho centr srazili hosté opět na roh. V poslední minutě prvního poločasu "nabil" Mužík volnému Braunovi, ten se dostal ke střele z 22 metrů, ale branku Čáslavi přestřelil. Vzápětí ještě zahrozili hosté, ale velmi nebezpečně vypadající akci Vlkanovu zneškodnili domácí zadáci a brankář Ticháček.

Od začátku druhého poločasu se iniciativy na hřišti chopili domácí. Ve 47. minutě rozehráli Mužíkův trestný kop z 28 metrů, ale Braun poslal míč hlavou z osmi metrů nad branku hostů. O dvě minuty později se do šance dostali hosté, když o Mužíkově rohovém kopu se míč odrazil k Tůmovi, jehož bombu volejem z 18 metrů hosté odrazili a z odraženého míče se dostali do rychlého brejku, který táhl Milan Ujec. Stíhající Bárta jej nakonec stačil zástavit a ve spolupráci brankářem Ticháčkem i obrat o míč. V 51. minutě v stačil hostující brankář zneškodnit Bauerův centr těsně před nabíhajícím Leitlem. O tři minuty později na druhé straně zahrozil Bilinkiewicz, ale jeho střelu zleva z 15 metrů domácí srazili na roh. Po hodině hry rozehrál domácí Mužík trestný kop z 18 metrů, ale míč těsně přelétl břevno čáslavské branky. V 63. minutě pronikl po levé straně domácí Bárta, ale i jeho centr stačili hosté odvrátit. O minutu později opět zaúřadoval Bárta uvolnil se, ale jeho centr zleva opět odvrátili hostující zadáci  stejně, jako další centr, tentokrát od Došlého. V 65. minutě našel domácí Leitl Hrubého jeho centr našel Brauna, ale ten volejem z 15 metrů o kousek čáslavskou branku přestřelil. Silný tlak domácího mužstva mohl přinést ovoce v 67. minutě, ale to Leitl nejprve volejem z 16 metrů soupeřovu branku přestřelil, poté rozehrát Mužík zleva rohový kop, ale hosté míč odvrátili, aby gólovou radost domácích v 69. minutě, po trefě Došlého zmařil odpískáný ofsajd. V 70. minutě se ke slovu dostali hosté, ale Mlynkův centr zleva nadvakrát domácí zadáci odvrátili. Sílící tlak domácího mužstva vyvrcholil v 72. minutě, kdy se uvolnil Mužík, našel křížným centrem na pravé straně nabíhajícího volného Leitla, který z 11 metrů nedal hostujícího gólmanovi Kotěrovi šanci - 1:0. V 76. minutě se domácí ubránili po Mlynkově centru a na druhé straně Mužíkův rohový kop zleva odvrátili hosté pouze k Hamerníkovi, jehož volej z 19 metru stačili čáslavští zadáci srazit. V 82. minutě musel domácí brankář na zem, aby zneškodnil centr hostů, ale na druhé straně Tafat našel nabíhajícího Leitla, jehož střelu zprava z 12 m výtečně vyrazil hostující brankář Kotěra na roh. Ten rozehrál zprava Špírek našel Bauera ale ten z malého vápna jen těsně minul pravou čáslavskou tyč. V 85. minutě odcentroval hostující Kunášek zleva na nabíhajícího Milana Ujce, ale tomu míč stačil sebrat domácí brankář Ticháček. Když pak v samotném závěru zápasu Milan ujec po centru hostujícího Strnada neuspěl, neboť špatně trefil míč a ten zachytil brankář Ticháček, bylo to v zápase vše a domácí borci mohli začít oslavovat doslova vydřené tři body. Po cestě do kabin je vyprovázel mohutný potlesk diváků a fanoušků z tribuny.

Branka: 71. Leitl.

Rozhodčí: Duchoň - Machýček, Štefan. ŽK: 1:1 (59. Došlý - 74. Vlkanova). Diváků: 350.

Jiskra Domažlice: Ticháček - Hrubý (66. Hamerník), Tůma (84. Růžička), Bauer, Bárta - Leitl (87. Vojtko), Braun (90. Javorský), Černý, Mužík, Došlý (78. Špírek) - Tafat. Trenér: Stanislav Purkart.

FK Čáslav: Kotěra - Kunášek, Váňa, Karal, Frejlach - Bilinkiewicz (78. Strnad), Tischler, Ujec Ondřej, Mlynka (86. Martínek) - Vlkanova, Ujec Milan. Trenér: Oldřich Abrhám.

Omlouvám se za nekvalitní fotky, ale déšť a tma fotografování sportu moc nepřejou...