11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

KP: J. Domažlice B - D. Horš. Týn 2:2 (0:1) PK 1:4

Krajský přebor mužů ve fotbale měl na programu šesté kolo v něm domácí Jiskra Domažlice B hostila šesté mužstvo  tabulky a nováčka soutěže okresního rivala FC Dynamo Horšovský Týn. Oba soupeře od sebe dělilo šest bodů v tabulce, když Jiskra byla před zápasem na čtrnáctém místě. V její bráně nastoupil Lukáš Krhoun. Trenér Fořt postrádal oproti minulému zápasu v Černicích Buršíka, Pavlíčka, Štěpána a Bláhu. Hostující hrající kouč Zdeněk Staroba měl k dispozici na střídání jednoho hráče Jana Černíka. Pro zranění a nemoc nemohl počítat s Faloutem, Adamkou, Tomášem a Radkem Šindelářovými.

TJ Jiskra Domažlice - FC Dynamo Horšovský Týn 2:2 na PK:1:4 (Waldmann - Novák David ,Čedík, Novák Jaroslav, Doležal).

Po úvodním hvizdu velmi nepřesného rozhodčího Michala Volfa se hrál fotbal mezi šestnáctkami. V šesté minutě nebezpečně odcentroval z levé strany hostující Doležal, ale žádný z jeho spoluhráčů na balon nedosáhl. O dvě minuty později vystihl domácí Vísner rozehrávku Čedíka, přihrál balon na Šimůnka na pravou stranu, který centrem před bránou hledal Leška, ale ten na míč nedosáhl. V 9. minutě přilétl nepříjemný centr z levé strany se kterým si však Krhoun poradil. V jedenácté minutě musel pro zranění střídat domácího Šmirkla Kalný. Minutu nato musel zasahovat Novák po střele Šimůnka, aby vytěsnil balon na roh. V patnácté minutě vysouval domažlický Černý Palucha, ale jeho zakončení mu hostující zadáci zblokovali na roh. Ten rozehrál Paluch na Waldmanna jehož tvrdou střelu z levé strany hosté tečovali opět na roh. Rozehrál jej opět Paluch na hlavu Kalného, který bohužel pro domácí trefil stínícího Kubra v brance Dynama. Na druhé straně se do šance dostal Foist, ale Kolerus mu jeho střelu zblokoval. V 19. minutě musel Krhoun vyrážet roh Radka Šindeláře  a na druhé straně vysunul Lešek Palucha jehož střela z 19 metrů mířila vedle levé tyče Novákovy branky. V 21. minutě musel hostující bek Jurko srážet povedený centr Šimůnka, na druhé straně pak vysunul do brejku po levé straně Čedík Korduleho, ten šel sám na Krhouna, ale mířil těsně vedle levé tyče jeho svatyně. To byla do té doby největší šance hostů. Ve 36. minutě předvedli domácí rychlý útok po ose Hošek - Paluch, ten po levé straně vysunul Šimůnka, který centrem z levé strany našel na pravé straně, už v šestnáctce, Kubra jehož střelu však zblokovali obránci na roh. O dvě minuty později střílel nebezpečně Lešek, ale střelu horšovskotýnští zadáci opět zblokovali na roh stejně jako rozehraný rohový kop. Po druhém rohu Palucha si na míč nejvýše naskočil Černý, ale hlavou mířil těsně vedle pravé tyče Novákovy branky. Ve 44. minutě se po autovém vhazování do šestnáctky dostal hostující Šindelář, který v souboji s Kolerusem šikovně upadl přes jeho nohu a sudí Volf okamžitě ukázal na značku pokutového kopu. To rozzlobilo diváky a domácího kouče Fořta natolik, že ho pomezní rozhodčí Hodek s hlavním Volfem poslali na tribunu. Penaltu s přehledem proměnil brankář Dynama Novák stanovil stav utkání na poločasových 0:1.
Domácí hned ve 46. minutě předvedli pěknou akci. Šimůnek nacentroval z pravé strany před bránu, kde se nedomluvili David Novák s jeho jmenovcem Jaroslavem a důrazný Hošek dorazil minelu D. Nováka na 1:1. V 53. minutě vystrašil Nováka povedenou střelou z 18 metrů blíž k levé tyči Hošek, ale Novák robinzonádou vyrazil míč na roh. Na druhé straně se prezentoval po hodině hry Kordule střelou z 20 metrů, ale ta byla sražena na roh. V 61. minutě si na rohový kop naskočil hostující Čedík, když ho neubránil Hošek a hlavou poslal hosty do vedení - 1:2. V 74. minutě se měla kopat penalta po faulu Tarhaje na Šimůnka v šetnátce, ale sudí ji neodpískal. V 78. minutě rozehrál trestný kop Kolerus z pravé strany z 22 metrů, lišácky obstřelil zeď z levé strany a vyrovnal na konečných 2:2 . V penaltovém rozstřelu byli úspěšní hosté 4:1 a připsali si tak druhý bod. Benfika se nachází ve velmi nepříjemné situaci, je totiž předposlední. V 7. kole zajíždí na velmi hezký stadion do Zruče, kde se pokusí na plno bodovat proti nováčkovi soutěže, který je na desátém místě a nebude to mít jednoduché. O tom se přesvědčilo Dynamo, které se Zručí padlo v Oplotci 0:3. Příští týden hostí v neděli 14.9. od 15:00 h v Oploteckém azylu poslední FK Horažďovice.

Rozhodčí: Michal Volf - Jakub Hodek- Jiří Štokl. Delegát: Vladimír Langmajer. Diváků:150. ŽK 4:3.

Sestava Jiskry Domažlice: Lukáš Krhoun - Jan Šmirkl (11. Jakub Kalný), Lukáš Waldmann, Tomáš Kolerus, Jan Kubr- Jakub Šimůnek, Ondřej Černý, Martin Vísner- Radek Paluch (77. Petr Strnad), Vojtěch Hošek - Tomáš Lešek. Trenér: Vojtěch Fořt.

FC Dynamo Horšovský Týn: Jaroslav Novák - Dominik Tarhaj, Zdeněk Staroba (hrající trenér), David Novák, Jiří Jurko - Radek Šindelář, Tomáš Šorna, Martin Čedík, Vladimír Foist (77. Jan Černík) - Lukáš Kordule, Jan Doležal.

Řekli po utkání:

Martin Vísner záložník Jiskry B: "Do zápasu jsme vstupovali s cílem jednoznačně bodovat, pokud možno výhrou. Bohužel se nám výsledkově příliš nedaří, přestože hra není nejhorší, vyjma domácího zápasu s Vejprnicemi. V zápase proti Horšovskému Týnu jsme si vypracovali řadu brankových příležitostí, bohužel neskončily gólem. Paradoxně v situaci, kdy jsme začali dominovat na trávníku, rozhodčí proti nám písknul penaltu. Samotný penaltový zákrok byl podle mne velmi diskutabilní, spíše to bylo o chytrosti soupeře, který věděl, že míč nestihne, tak upadl. Poté už vše záleží na posouzení rozhodčího. Začátek druhého poločasu nám vyšel skvěle, když jsme po rychlé akci z pravé strany srovnali stav utkání. Bohužel jsme nedlouho poté inkasovali ze standardní situace. Cením si však toho, že jsme chtěli do poslední minuty zvrátit vývoj utkání a vstřelit vítězný gól, který bohužel nepřišel. Remíza je však pro nás v tuto chvíli málo. Do Zruče pojedeme tedy s cílem vyhrát."

Jakub Kalný obránce Jiskry B: "Prvních 20 minut byl soupeř lepší pak se to překlopilo na naší stranu, soupeř prakticky neměl žádnou vetší šanci bohužel my neproměnili některé šance. Pak přišla sporná penalta v závěru poločasu soupeř jí proměnil. Druhý poločas začal pro nás skvěle, dali jsme hned gól, měli jsme přidat další, ale bohužel se to nepovedlo a soupeř z rohového kopu dal na 1:2. Snažili jsme se o vyrovnání, což se povedlo - Tomáš Kolerus se krásně z přímáku trefil, pak byla penalta na Šimůnka, kterou sudí nepískl a závěr se dohrál v poklidu. Penalty už jsou loterie. Bohužel zápas ovlivnil razantně rozhodčí, což by se stávat nemělo!"

Radek Paluch záložník Jiskry B: "Začátek zápasu se nám nepovedl, Tejno bylo lepší, postupem času se hra vyrovnala. Potom jsme měli vstřelit gól a jít do vedeni, místo toho jsme zbytečně faulovali a dostali jsme gól z penalty. Druhý poločas jsme byli lepší a chtěli vývoj utkání otočit. Vyrovnali jsme hned na začátku poločasu, ale za chvili jsme dostali branku z jediné šance co hosté měli. Potom hlavní rozhodčí neodpískal 1000 % penaltu, nechápu proč, asi se bál Staroby?! V koncovce se nám nedařilo, jako obvykle, tak to tam musel vyrovnat Kory (Kolerus) z přímáku. Poslednich 10 minut bylo lepší Tejno, ale gól jsme mohli dát my, kdyby Kopr (Kubr) byl lepši fotbalista měl to na noze, ale nechce bejt slavnej...(smích). Penalty už jsme nezvádli. Bod je pro nás málo."

Ondřej Černý záložník Jiskry B, který za Benfiku odehrál první utkání ve své dosavadní kariéře. Od 2.2. 2014 poprvé zasáhl do ostrého mistrovského zápasu, když před tím laboroval se zraněním a nastoupil s horečkou:
"Původně jsem měl hrát 20 minut, ale Bláha bez omluvy nepřijel na utkání, tak jsem musel hrát celou dobu. První poločas jsme zbytečně nakopávali balony dopředu na Leška, který to měl hrozně těžké, byl sám na hrotu. Pak ta nesmyslná penalta, která nebyla ani náhodou, ale před penaltou cca 20-25 minut jsme je měli na lopatě. Škoda té penalty. Nám se ale podařilo Hoškem hned rychle odpovědět. Pak jsme je chvíli přehrávali. Dynamu se podařilo dát s rohu na 1:2, když se Krhoun na balon nedostal. Na štěstí se podařilo s trestňáku vyrovnat, když měli hosté špatně postavenou zeď a Kolerus toho chytře využil. Kuba Šimůnek měl gól na noze, já v prvním poločase taky gól na hlavě. Když to shrnu hrozně moc se nadřeme na gól. Je to škoda, protože jsme měli dneska vyhrát. Teď máme Zruč , kde musíme na 100% bodovat, jinak už jsme tam řádně ,,namočený."

Jiří Jurko obránce FC Dynamo Horšovský Týn: "Myslím si, že to byl hodně vyrovnaný zápas, ve kterém jsme šli do vedení těsně před poločasem z penalty, ale bohužel jsme vedení nedokázali moc dlouho udržet a hned na začátku druhého poločasu jsme inkasovali. Byl to fotbal nahoru dolů, určitě si myslím atraktivní i pro diváky, který rozhodlo štěstí a skvělý výkon gólmana Nováka při penaltách."