Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALPohár FAČR: Jiskra Domažlice - FK Pardubice 1:0 (0:0)

 

Ani široký, výkonnostně vyrovnaný kádr, jaký má v letošní sezóně k dispozici trenér Jiskry Domažlice, není zárukou bezproblémového fungování mužstva, jak se nyní ukázalo. Stačí, aby mezi hráči začala řádit viróza a všechno je jinak. Trenér Purkart se musel ve středečním pohárovém zápasu obejít hned bez osmi hráčů, které skolila viróza či je vyřadilo zranění a tak se v základní sestavě a na lavičce objevili hráči B mužstva Buršík, Waldmann, Bláha a Šimůnek. Bez takových borců, jakými jsou Došlý, Tafat, Vondráček, Vojtko, Beránek, Hamerník, Špírek, či Javorský měl domácí trenér velkou starost, aby poskládal mužstvo co nejefektivněji. To hostující trenér přivezl kompletní sestavu, která hrála v posledním druholigovém zápasu a zvítězila na hřišti FK Karviná 3:1.

Jiskra začala dobře a patřil jí úvod zápasu, domácí dobývali pardubickou branku, do větší šance se však nedostali. Poté hosté postupně hru vyrovnali, aby v závěru poločasu sami převzali iniciativu, ale na domácí defenzívu rovněž nevyzráli. Ve druhém poločasu již dominovali hostující profesionálové, živící se jen fotbalem nad kluky, z nichž většina musela skončit v práci dříve, aby stihla předzápasovou přípravu. Tlak hostů narůstal a domácí se jen zřídka dostávali před pardubickou šestnáctku, nedokázali udržet míč, chyběla jim lehkonohost, pohyb a zaostávali v kombinaci, soupeř jim nedával žádný prostor k rozehrávce. Chvílemi drtivý tlak však domácí i se štěstím přestáli a z ojedinělé akce v 86. minutě napodobil domácí Mužík reprezentanta Dočkala, trefil totiž volejem z 15 metrů levou Frydrychovu tyč, od které se míč odrazil jen kousek za tyč pravou a bylo „vymalováno.“

V 5. minutě zneškodnil střílený centr domácího Hrdličky hostující brankář Frydrych a pardubičtí se pak ubránili po Mužíkově tr. kopu, když před jejich brankou vznikla nepřehledná situace. V 10. minutě našel domácí Leitl nabíhajícího Mužíka, ale na jeho následný centr zprava Leitl nedosáhl. Vzápětí se ke střele volejem dostal domažlický Mužík, ale z 20 metrů Frydrychovu branku přestřelil. Hosté se prezentovali dvěma centry, které však domácí odvrátili a pak Kudrna ze 22 metrů Švihoříkovu branku netrefil. Ve 20. minutě pronikl po levé straně hostující Fusek, ale jeho nebezpečný pokus stačil na roh zblokovat Bauer. Ten rozehrál zleva Kudrna, ale na vysoký míč nedosáhli dva jeho spoluhráči. Hosté převzali taktovku zápasu, ale centr Řezníčka domácí srazili na roh a ve 23. minutě po akci Haška a Fuseka se v šanci ocitl nehlídaný Řezníček, ale jeho střelu ze 14 metrů domácí zblokovali. Domácí Bárta po Leitlově centru z šestnáctky branku hostů přestřelil a pak už hráli opět pardubičtí. Nejprve se v šestnáctce domácích uvolnil Fusek, ale jeho střelu srazili domácí na roh. Ve 34. minutě měl šanci po Haškově centru Bederka, ale hlavou zamířil z 9 metrů vedle levé Švihoříkovy tyče. O pět minut později zamířil přes hlavu pardubický Bederka nad domažlickou svatyni. Když pak Řezníčkovu střelu zpoza šestnáctky srazili domácí na roh, Hašek z 20 metrů minul domácí klec a Klátil v dobré šanci po Haškově centru zleva zamířil hlavou z 8 metrů nad Švihoříkovu branku, ozval se poločasový hvizd rozhodčího Váni.

Hned v úvodu druhého poločasu našlápl nebezpečně do domažlické šestnáctky zleva Nečas, ale Bauer jej v poslední chvíli u postranní čáry zastavil. Domácí byli blízko branky v 51. minutě, kdy rozehrál Bárta tr. kop, na míč si naskočil Bauer, ale hlavou z 8 metrů jen těsně minul pravou šibenici. Vzápětí vyslal Mužík nabíhajícího Hrdličku do brejku, ale rodící se šanci zmařil včasným vyběhnutím a odkopem míče brankář Frydrych. Pak zase hráli hosté a v 54. minutě museli domácí odvracet centr Haška a pak střely Řezníčka a Kudrny, které odvrátili domácí zadáci. Do jejich šestnáctky létaly další centry, ale domažlická defenzíva pracovala bezchybně a zneškodnila i střelu Vondry zleva ze 14 metrů. Domácí kontrovali pouze Štěpánovou akcí, zakončenou střelou z 18 metrů nad pardubickou branku. Hosté domácí přehrávali a chvílemi je na dlouhé minuty zamkli v jejich šestnáctce, kam létal centr za centrem, ale domácí obrana odolávala. V 66. minutě odvracel centr hostujícího Jarosze tak, že vzniklou „svíčku,“ směřující do jeho branky musel zneškodnit Švihořík. Domácí pak zblokovali Haškovu střelu po přihrávce Vondry a další střílený centr usměrnil Jarosz z 10 metrů vedle levé tyče domažlické branky. V 77. minutě se pokusil o technickou střelu ze 30 metrů domácí Mužík, ale s Frydrychem přehodil a minul i jeho branku. V 81. minutě musel hostující brankář ven z branky, aby zneškodnil šanci Bárty a na druhé straně po rohovém kopu Kudrny zprava zamířil hlavou z 10 metrů Vencl nad břevno domažlické svatyně. Když už se schylovalo k pokutovým kopům a domácí doufali, že jim tato loterie může přinést postup, zatáhl po levé straně míč, centrem našel Mužáka, který napřáhl volejem z 15 metrů, prostřeli chumel hráčů, míč se odrazil od levé Frydrychovi, aby zapadl kousek za tyč druhou – 1:0. Když si pak s Jaroszovým pokusem z 18 metrů poradil Švihořík a další dvě střely stačili domácí odvrátit, bylo to v zápasu všechno a na Střelnici vypukla obrovská postupová radost. Diváci ve stoje aplaudovali za bojovnost a nasazení oslabeného domácího týmu a hráči jim děkovali za jejich přízeň. 

Branka: 86. Mužík. Rozhodčí: Váňa - Melichar, Kožár. ŽK: 3:2 (19. Hrubý, 60. Hrdlička, 86. Mužík - 40. Fusek, 69. Nečas). Diváků: 750.

Jiskra Domažlice: Švihořík - Růžička, Tůma, Bauer, Hrubý - Leitl (79. Walmann), Buršík (46. Štěpán, 90. Bláha), Mužík, Braun, Bárta - Hrdlička. Trenér: Stanislav Purkart.

FK Pardubice: Frydrych - Přibyl, Bederka, Vencl, Vondra - Hašek, Řezníček, Kudrna, Fousek (46. Jarosz) - Klátil (58. Fikejz), Fusek (46. Nečas). Trenér: Martin Hašek.

 

Detail [›]
Domažlice-Pardubice 01
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 02
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 03
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 04
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 05
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 06
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 07
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 08
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 09
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 10
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 11
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 12
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 13
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 14
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 15
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 16
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 17
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 18
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 19
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 20
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 21
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 22
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 23
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 24
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 25
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 26
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 27
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 28
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 29
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 30
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 31
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 32
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 33
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 34
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 35
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 36
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 37
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 38
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 39
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 40
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 41
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 42
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 43
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 44
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 45
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 46
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 47
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 48
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 49
Detail [›]
Domažlice-Pardubice 50