11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Pražané si odvezli do Kobylis "bůra"

Páté kolo České fotbalové ligy přivedlo na domažlický trávník mužstvo z pražských Kobylis – FK Admiru Praha. S tímto celkem má Jiskra pasivní bilanci, když loni na jaře v Praze prohrála 2:1, předloni na podzim pražané dokonce vykradli Střelnici a odjeli s vítězstvím 2:0. Proto se domácí na soupeře dokonale připravili a tentokrát jim vše vrátili s pověstnými úroky.

Jiskra byla téměř celé utkání aktivnějším mužstvem, ale nemohla ani na chvíli podcenit útočnou aktivitu soupeře, který využíval každé příležitosti navštívit Ticháčkovu šestnáctku a poslat mu nějaký ten pozdrav. Domácí ve srovnání s posledním domácím zápasem se Štěchovicemi o poznání lépe kombinovali, přidali pohyb, agresivitu, obětavost a soustavnými nájezdy rozleptávali obrannou hráz hostů, která vydržela odolávat jen do 24. minuty. Když pak manko soupeře narostlo na dva góly, hosté trochu rezignovali a Jiskra si vytvořila další šance, které však do poločasu nevyužila. Po přestávce se obraz hry nezměnil, ofenzívně naladění domácí přidali další hezké góly a splnili tak přání diváků, kteří požadovali „bůra.“ Za předvedenou hru a výsledek diváci odměnili své hráče potleskem jak při poločasovém odchodu do kabin, tak zejména dlouhým potleskem ve stoje, po skončení zápasu.

Jiskra Domažlice - FK Admira Praha 5:0 (2:0)

Ve 3. minutě hosté odvrátili centr Bárty zleva, pak se dostal ke střele Mužík, z 22 metrů však trefil jen soupeře, míč se odrazil k Bártovi, ale jeho centr Pražané odvrátili. První příležitost domácích přišla v 7. minutě, kdy Mužík zahrál tr. kop na hlavu Bauera, ale tomu pokus ze 7 metrů výborným zákrokem vytlačil Pávek na roh. Poté hosté odvrátili Došlého centr zleva a v 11. minutě měl problémy s dopadajícím míčem před dotírajícím Došlým Pávek, ale nadvakrát jej dostal pod kontrolu. Hosté poprvé zazlobili ve 12. minutě, ale Paťhův centr srazili domažličtí na roh a o chvíli později si Ticháček poradil se střelou Lišky zpoza šestnáctky. Nebezpečná byla další akce hostů, ale Liška zamířil volejem po Kurkově centru zprava kousek vedle bližší Ticháčkovy tyče. Když pak hosté ubránili Mužíkův tr. kop, přišla 24. minuta, kdy Pražané odkopli míč před nabíhajícím Došlým do zámezí, tento domažlický snajpr jej vhodil Bártovi, ten našel zpětnou přihrávkou nabíhajícího Hrdličku, který volejem z 12 metrů vymetl pavouky v levé Pávkově šibenici – 1:0. O tři minuty později musel zachraňovat Pávek před nabíhajícím Hrdličkou a po chvíli vyslal Mužík střelu z 15 metrů nad pražskou branku. Aktivita domácích byla zjevná, hosté měli plné nohy práce, aby stačili domácí hrozby eliminovat. Ve 29. minutě našel domažlický Došlý centrem Tafata, ten však volejem z šestnáctky trefil jen tělo soupeře. Na druhé straně se dostal k zakončení akce Martinic a Ticháček jeho pokus z 18 metrů výborně vyrazil. Domácí byli stále útočně naladěni, ale jejich dvě tutovky, ve kterých se ocitli Došlý a Hrdlička, zastavil odpískaný ofsajd. Ve 32. minutě našel domácí Došlý nabíhajícího Mužíka, ale tomu míč nesedla a nedůrazná střela minula Pávkovu branku. O minutu později již však Střelnice vybuchla salvou nadšení, když Leitl poslal z první míč obloučkem za hostující zadáky, kam si nabíhal Tafat, který se dostal sám proti Pávkovi a zprava z 12 metrů mu nedal šanci – 2:0. Ve 37. minutě našel Došlý volného Hrdličku, ten vystřelil z hranice šestnáctky, Pávek jeho pokus výborně vyrazil k Tafatovi, který přihrávkou nabídl předchozímu střelci reparát, ale Hrdličkovu, tentokrát nedůraznou střelu, Pávek zneškodnil. Poté se osmělili hosté a domácí museli odvracet Kurkův centr zprava, aby ve 38. minutě předvedl své umění Ticháček, který výtečně vyrazil Martinicovu střelu zleva, ze 12 metrů a hned z odkopu se do šance na druhé straně dostal Došlý, ale i jemu střelu ze 14 metrů výtečně vyrazil Pávek. Poté si na jedné straně s Mužíkovým tr. kopem poradili hosté a na straně druhé po Majerově centru mířil nepřesně volejem Zahálka. Když byl ve 43. minutě odpískán domácímu Tafatovi ofsajd, dostal se tento kanonýr do šance o minutu později po akci Došlého a Hrdličky, ale tutovku zazdil volejem z 8 metrů nad pražskou branku. V závěru poločasu stačil vyboxovat Leitlův centr Pávek k Hrdličkovi, ale i ten mířil zpoza šestnáctky kousek nad branku Admiry.

Domácí pokračovali v aktivitě i po změně stran a Pávek musel Mužíkův střílený centr od brankové čáry vyrazit na roh. Ten rozehrál zprava Bárta, Bauer míč hlavou prodloužil na hlavu Brauna, ale ten jej nasměroval těsně vedle vzdálenější tyče Pávkovy branky. V 53. minutě stačil jeden z hostů v poslední chvíli vypíchnout míč Hrdličkovi, který měl našlápnuto do brejku a o minutu později rozezvučel Mužík z tr. kopu z 19 metrů břevno Pávkovy branky, míč se odrazil k Hrdličkovi, ale ten z šestnáctky svatyni Admiry přestřelil. Domácí neustále tlačili hosty, kteří se někdy jen se štěstní ubránili další pohromě, jako v 59. minutě, kdy Muřík našek nabíhajícího Leitla, který však ve skluzu usměrnil míč z 5 metrů vedle soupeřovy klece. Pražané se sice občas dostávlai před domažlickou branku, ale v zakončení byli nedůrazní a nepřesní, takže po hodině hry Ticháček bez problémů sebral Zahálkův centr zleva a mohli opět hrát domácí, ale po Došlého centru zleva trefil Špírek jen vedle pravé Pávkovy tyče. Parádní brejk se podařil domácím v 69. minutě, kdy po Ticháčkovu výkopu vybojoval prodloužený míč Černý, pronikl s ním zprava do šestnáctky, kde našel zcela volného Došlého, který se ocitl sám před opuštěnou brankou a z metru navýšil skóre na 3:0. Poté se domácí Špírek prezentoval nepřesným pokusem z 19 metrů, v 74. minutě zatáhl míč po levé straně Bárta, centrem našel nabíhajícího Došlého, ale tento kanonýr dokázal volejem z malého vápna branku Admiry přestřelit! Hosté kontrovali střelou Kurka, ale ten trefil jen jednoho ze zadáků Jiskry a tak se deset minut před koncem dostal po Špírkově tr. kopu k hlavičce z malého vápna Bauer, ale jen těsně Pávkovu svatyni přestřelil. V 82. minutě se hosté dostali na dostřel domažlické branky, ale Paprčiakovu slabou střelu z otočky zneškodnil Ticháček. O minutu později opět bouřila Střelnice, když Došlý našel zleva Černého, který ze 12 metrů zvýšil na 4:0 a diváci se dožadovali „bůra.“ V 84. minutě zatáhl míč po levé straně hostující Mošna, našel zpětnou přihrávkou Kurka, ale ten ze 12 metrů trefil jen tělo bránícího soupeře. Poslední hřeb do rakve a kýženého „bůra“ dostali Pražané v 86. minutě, opět po parádním brejku, kdy putoval míč přes Vojtka a Tafata k našlápnutému Došlému, ten šel zcela sám na brankáře, kterého si posadil a nesobecky přihrál volnému Špírkovi, jenž míč doťukl zblízka do odkryté branky – 5:0.

Branky: 24. Hrdlička, 33. Tafat, 70. Došlý, 82. Černý, 87. Špírek.

Setavy:
J. Domažlice: Ticháček - Vondráček, Tůma, Bauer, Bárta - Leitl (60. Špírek), Braun (73. Hamerník), Mužík (79. Vojtko), Došlý - Hrdlička (84. Růžička), Tafat (64. Černý). Trenér: Stanislav Purkart.

Admira Praha: Pávek -Majer (77. Hergessell), Hochmeister (88. Herc), Martinic, Paťha - Kurek (62. Paprčiak), Mošna, Vosický, Sodoma, Zahálka (75. Zolotuchin) - Liška. Trenér: Jiří Tesař.

Rozhodčí: Milan Matějček - Lukáš Machýček, Pavla Navrátilová. ŽK: 1:3  (41. Tůma - 34. Martinic, 42. Sodoma, 88. Mošna). Diváků: 410.